30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe  (Přečteno 63439 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« kdy: 14 Prosince 2013, 12:24:14 »

Kdo čte: http://30kmh.cz/index.php?topic=335.msg954#msg954
ví, že mne obeslali s rychlostí od 40 km vyšší (116 km/hod ve 22.16 hod)
Na první výzvu jsem odpověděl klasiky - jen sumář:
1.   Vyšší rychlost než povolená sama o sobě není přestupkem
2.   Překročení rychlosti o více než o 40 v obci nelze řešit jako správní delikt, přesto na tuto možnost upozorňujete ve Vaší výzvě.
3.   Zajímalo by mne, jak můžete tvrdit, že uvedené jednání nemělo za následek dopravní nehodu?  Vy jste jasnovidec ?
4.   Sdělit osobu řidiče nejsem povinen a s pořádkovou pokutou také už jděte do háje. Nemáte na ní nárok

včera ve schránce Příkaz o uložení pokuty :)
vyjmu jedinou větu: správní orgán nedostal informace o řidiči, takže je to správní delikt, tečka, hotovo.
Soudruh Vladimír Hochman je zřejmě zatrpklý, hloupý a lstivý úředník, protože už nikde nezmiňuje onu rychlost, která je nadlimitní pro SPRDEL a samozřejmě nezmiňuje ani materiální aspekt. (nechápu, mohli by se aspoň snažit a napsat tam nějaké floskule, ale on nic, ani slovo)
tak mu tvořím odpoveď.
Jako vždy je to neojstřejší verze, za den dva, než to pošlu to trochu zmírním...

skoro si říkám, že bych za ním zajel a pošťouchnul ho osobně, jaký je to trotl... .
IP zaznamenána
Concorde

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2013, 14:05:58 »

Super, pište průběh pro ostatní, tohoto "pokračovacího matroše" je extrémní nedostatek, přestože už SPRDEL valí rok.
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2013, 17:41:31 »

Nebyl by (klidne anonymizovany) scan toho prikazu?
Zajimalo by me jak takovy zmetek vypada :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2013, 17:44:42 »

Pěkné, pěkné .... skoro to vypadá, že nejbezpečnější způsob, jak se vyhnout SPRDELi je jezdit víc než o 40km/h nad limit a nenechat se chytit (nelze řešit blokovou pokutou, tudíž nelze řešit SPRDELí dle zodpovědnosti provozovatele, a na klasický SPRDEL nemají řidiče).
Ještě by to chtělo jezdit s nalepenou fotkou Humla na ksichtu a bylo by to dokonalé.  ;D
Neumí někdo vytvořit masku s obličejem dle dodaného fota ? Kvalita nemusí být pro kameru kritická. Myslím, že zatím je potřeba mít čitelné SPZ a o ksichtu žádný předpis nehovoří. Sám s oblibou občas používám masku Anonymous, ale zatím bez odezvy.
vhodná fotka veřejného nepřítele :  http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=5921&o=6
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2013, 22:09:19 »

Jen tak na okraj. V jednom starem dilu Colomba mel vrah nebo spis jeho komplic na obliceji obycejny papirovy oblicej na gumicce s fotkou nekoho jineho. A na kamere od policajtu pak bylo videt krasne jen ksicht a protoze ty fotky jsou dodnes nekvalitni, vypadalo to skvele :-)
Mozna bych mohl Standu povozit po Mrazovce a cele Jizni spojce; by ho to jiste potesilo ...
« Poslední změna: 14 Prosince 2013, 22:11:44 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #5 kdy: 15 Prosince 2013, 09:41:17 »

Nebyl by (klidne anonymizovany) scan toho prikazu?
Zajimalo by me jak takovy zmetek vypada :)

Asi nebyl :)
Jen aby nedoslo k mylce, tim zmetkem jsem mel na mysli prikaz jako takovy, nic jineho ;D
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #6 kdy: 17 Ledna 2014, 15:48:16 »

a nebylo by prima kvuli těm 2 minutám v tunelu přelepit registračku číslem auta, které Huml je provozovatelem? A povozit humlovo auto kolem buzerbudek? Jen nevím, v kterém volně dostupném registru ji najít.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #7 kdy: 18 Ledna 2014, 06:53:23 »

a nebylo by prima kvuli těm 2 minutám v tunelu přelepit registračku číslem auta, které Huml je provozovatelem? A povozit humlovo auto kolem buzerbudek? Jen nevím, v kterém volně dostupném registru ji najít.
Ve volně dostupném žádném, musel byste mít přístup do registru vozidel  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2014, 07:01:45 »

Mimochodem se mi poprvé stalo, že mi Magistrát Praha neuznal osobu mrtvou - také jde o tunel Mrázovka - a pokouší se mi nasolit správní delikt. Teď se odehraje velká bitva, vůbec nepochybuji o tom, že vítězná  8) Živý případ sem zatím dávat nebudu, ale jakmile bude ve věci rozhodnuto a podáno odvolání, v době před blížící se prekluzí (podle metodiky MD) - tj. na konci srpna - sem nasázím komplet dokumentaci. Pokud by náhodou bylo pravomocně rozhodnuto a přesunuli jsme se k soudu, hodím to sem rovnou.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #9 kdy: 19 Ledna 2014, 08:36:50 »

Mrazovka je zakleta. I presto ze jsem je 2x upozornil ze nelze aplikovat SPRDEL ( rychlost vyssi o vine nez 40 km/hod ) poslali mi dopis ze se mam prijet podivat co maji nez rozhodnou. A sprdel tam citovali nekolikrat, v podstate to byl jejich jediny trest co maji.

Toz uz si chystam odvolani pro soudruhy.

A pro zasvecene: skutecne asi existuje whitelist pro potizisty, jsem co tyden v Praze a nevynecham moznost sve auto zaznamenat ... a nic. Asi to vzdali  :)
IP zaznamenána
Concorde

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe - rozhodnutí 1 instance
« Odpověď #10 kdy: 02 Února 2014, 20:14:46 »

Takže přátelé, soudruh Hochman se snažil a vydal rozhodnutí. VINEN  :-) (SPRDELí 5000 + 1000 Kč)

Důležitá fakta

1. nadlimitní rychlost úplně opomenul - proč asi.
2. Zjišťoval na různých místech, zda se v inkriminovanou dobu stala dopravní nehoda mému autu, jedno místo se dokonce jmenuje systém MAJÁK  - málem jsem umřel smíchy. Čekal jsem pak ještě "FKÚ pátrá a informuje", ale to už nepřišlo. (pro mladší čtenáře - jednalo se o pátrací program v Československé televizi s názvem Federální kriminální ústředna pátrá a informuje.)
3. mou informaci o dopravní nehodě označil za účelovou s cílem vyhnout se postihu za své protiprávní jednání.

zpracovávám odvolání a vystavím

prozatím jsem přišel na jednu novinku, pochopíte z ní, jak se úředníci odkopávají už v prvním dopise, cituji z připravovaného odvolání:

5.   Podjatost a účelovost celého případu s cílem vybírat peníze a ne zvyšovat bezpečnost a plynulost silniční dopravy. A víte proč to píši ? protože už v prvotním rozhodnutí MHPM o zaplacení určené částky se píše…. „nestala se dopravní nehoda“ … Měl pro to tvrzení soudruh Hochman nějaké podklady a důkazy v tu dobu ? Byl na místě a kontroloval průjezd mého vozidla tunelem Mrázovka ? měl zprávu z té noci od ostrahy tunelu s kompletním videem ?

Ne, nebylo tomu tak, pan úředník vědomě lhal v tomto bodě !!!! A odhalil se až nyní, když si dal tu práci a skutečnost stran dopravní nehody si nechal zjistit. Ovšem zase zbytečně, protože stačilo napsat a mohl mít fotografie a popis nehody druhý den v poště ode mne. Ale proč by to chtěl, on potřebuje moje peníze, ne spravedlivé správní řízení, ne ? Celé řízení od počátku vede MHMP jako snahu inkasovat peníze, nikoli jako proces, kde se prokazuje vina, kde se přijímají důkazy a pracuje se s nimi. Proto je od počátku podjaté a účelové.

může být ?  8)
« Poslední změna: 02 Února 2014, 20:45:12 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #11 kdy: 02 Února 2014, 21:12:58 »

Důležité bude v odvolání nehodu doložit, tzn. mít ideálně výpověď poškozeného, případně i fotografie. Já např. mám pro svůj SprDel již zajištěno obojí :) (Ve Vašem případě "důležité" jen relativně, protože to je přes 40, takže to odvolačka - v tomto případě ministerstvo dopravy - bude muset zrušit tak jako tak, ať tam napíšete cokoliv).

Za situace, kdy není povinné drobnější nehodu kamkoliv oznamovat, je prokazování její neexistence tím, že není nikde evidována, skutečně velmi zábavné.

A vůbec mě fascinuje, proč si s tím ten ocas dává práci a snaží se něco zkoumat a dokazovat, když ví, že mu to na té rychlosti stejně sestřelíte. Někdy na těch úřadech sedí fakt masochisti.
« Poslední změna: 02 Února 2014, 21:20:58 od jkraus222 »
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #12 kdy: 03 Února 2014, 09:14:28 »

no je divný a podle mne až moc.
Napadlo mne, jestli Mrázovka není mimo obec a pak by tam muselo dojít k překročení o více než 50 Km/hod.
Prostě ač je v obci Praha, jestli tam někde není značka konec obce.  Ale taková značka nebývá ani při nájezdu na jižní spojku nebo na magistrálu, tak nepočítám, že by byla před tunelem....

Musím to nějak zjistit.
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #13 kdy: 03 Února 2014, 09:25:47 »

Ne, není. A je to blbost už z principu. Žádná komunikace na území města nemůže být z města vyjmuta - dokonce ani kdyby tam ta značka "konec obce" účelově byla, tak by to nic neznamenalo, pokud by se o konec obce fakticky nejednalo, to by u soudu neprošlo  :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #14 kdy: 03 Února 2014, 09:34:06 »

no já si vzpomněl na rozhodnutí soudu, kdy i když nebyla nikde značka začátek obce, odsoudili přestupce za rychlou jízdu, protože si měl být vědom toho, že v obci je.
Nyní by nastala trapná situace, kdy bych tvrdil, že přestupce si myslel že je v obci a proto prasil v tunelu tak rychle, aby se vyhnul SPRDELi a neuvedl provozovatele-tedy mne do kuchidní situace. :-) A že trvám na tom, že to bylo v obci (i kdyby nebylo) a bylo to nadlimitní, ať to třeba NSS rozhodne.

Každopádně toho úředníka nechápu, buď je magor a nebo je v koutě, tak kličkuje....
IP zaznamenána
Concorde