30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 0,26 - 0,22 - 018  (Přečteno 8324 krát)

Sammmy

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
0,26 - 0,22 - 018
« kdy: 16 Listopadu 2016, 11:14:11 »

Zdravím a předem říkám, že sama vím, že jsem totálně pitomá!
Žádný zbytkáč jsem neměla, ale po ránu si dala babiččiny domácí bylinkové kapky na bolavý žaludek. A samozřejmě mi nedošlo, že v tom je i něco ostřejšího.. Po 15 minutách od kapek mě stavěli a foukla jsem 0,26, po pěti minutách 0,22 a po dalších 5 minutách 0,18. Já naprosto v šoku, takže mě nenapadlo si vyžádat krevní zkoušky, kluci mi řidičák nechali, ale půjde to k přestupkovému řízení. Podepsala jsem papíry z Draggeru i protokol... Jaká je asi šance, že mi řidičák zůstane a co teď??
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:0,26 - 0,22 - 018
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2016, 11:15:13 »

Neřešit. Pod 0,24 je to bez alkoholu, takže nejspíš ani nikdo nic zahajovat nebude.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:0,26 - 0,22 - 018
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2016, 12:37:11 »

První měření 0,26 není potvrzeno opakovaným měřením (rozdíl je větší než 10%) a pod 0,24 se to nepovažuje za prokázané ovlivnění. Navíc je zjevné, že to není zbytkáč, protože ten by klesal pomaleji. Pokud jste jim neřekla buď nic, nebo totéž co zde o těch kapkách, tak už pravděpodobně nic nepřijde. Kdyby ano, dejte vědět.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:0,26 - 0,22 - 018
« Odpověď #3 kdy: 16 Listopadu 2016, 14:30:06 »

První měření 0,26 není potvrzeno opakovaným měřením (rozdíl je větší než 10%) a pod 0,24 se to nepovažuje za prokázané ovlivnění. Navíc je zjevné, že to není zbytkáč, protože ten by klesal pomaleji. Pokud jste jim neřekla buď nic, nebo totéž co zde o těch kapkách, tak už pravděpodobně nic nepřijde. Kdyby ano, dejte vědět.

Co vic, tak pokud dobre pocitam, tak 3. mereni 0.18 nepotvrzuje ani to 2., 0.22, protoze je to porad nad 10% rozdilu, takze nemaji absolutne vubec nic... a fakt bych byl uplne klidny. Hadam, ze dalsi opakovane mereni uz nedelali protoze sami videli, jak to pada a ze jsou davno pod 0.24
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:0,26 - 0,22 - 018
« Odpověď #4 kdy: 16 Listopadu 2016, 15:26:31 »

Chápu, že je člověk v takové situaci ve stresu a neví, co pořádně dělá. Ale jak říkají kolegové, pravděpodobně tady nic nehrozí. Kdyby se někdo ozval, hned sem pište (dřív než vypukne panika a uděláte nějakou nepředloženost jako třeba někam volat :-) ).
Je to dobrá zkušenost pro příště: nebát se fízlů a nebavit se s nima. A znát 30kmh.cz :-)

Takhle jsem si to vyzkoušel na bagatelní návštěvě dvou fízlů z prvního oddělení (vraždy) a rozebral jsem je na kolečka. Až půjde do tuhého v případě rychlosti na dálnici 50+ budu vědět, jak na ně :-)
IP zaznamenána

Sammmy

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:0,26 - 0,22 - 018
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopadu 2016, 15:57:28 »

Do protokolu jsem uvedla popravdě ty kapky... Teď budu tedy čekat, co se z toho vyvrbí a doufat, že na úřadě v tom zapadákově nebude zrovna někdo, kdo nebude mít do čeho píchnout.
A díky všem aspoň za uklidnění ;-) . Že já to tady fakt neznala dřív!
Kdyby něco, ozvu se, děkuju !
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:0,26 - 0,22 - 018
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopadu 2016, 13:53:42 »

První měření 0,26 není potvrzeno opakovaným měřením (rozdíl je větší než 10%) a pod 0,24 se to nepovažuje za prokázané ovlivnění. Navíc je zjevné, že to není zbytkáč, protože ten by klesal pomaleji. Pokud jste jim neřekla buď nic, nebo totéž co zde o těch kapkách, tak už pravděpodobně nic nepřijde. Kdyby ano, dejte vědět.
Slečna nepíše čis a jednalo už o prepočet promile alebo mg/l z drageru. Neni to tak že do 0,3 promile v krvi sa nepovažuje za preukázatelné? Čiže 0,14 mg/l
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:0,26 - 0,22 - 018
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2016, 14:27:13 »

Technická hranice je u AAD je 0,24 ‰, z toho 0,04 ‰ je chyba měření koncentrace etanolu ve vydechovaném vzduchu a 0,20 ‰ je nejistota v přepočtu z koncentrace v dechu na koncentraci v krvi. Jinak hodnoty na displeji a všech následných dokumentech v řízení jsou vždy již po přepočtu v ‰ neboli g/kg, tj. hmotnostní koncentrace v krvi, přímo naměřená hodnota v mg/l ve vydechovaném vzduchu se nikde neuvádí (ostatně u většiny policajtů pochybuji, že tuší, co je to promile, kdyby věděli i co je miligram a uměli násobit konstantou 2,1, nejspíš se živí něčím jiným než policajtováním).
IP zaznamenána