30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti na dálnici o 49km/h, druhý přestupek během 12 měsíců  (Přečteno 3323 krát)

romaneto

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,

  rád bych požádal o pár rad. Již od pátku se tady snažím najít odpovědi na své problémy, ale asi se v tom stále více zamotávám a docela mě to unavuje :-(
Před měsícem mi na dálnici ve 100 naměřili 154km/h, po odečtení odchylky tedy 149km/h (zapsáno v protokolu), podotýkám měřeno Octavií III. Celá záležitost byla z mého pohledu dosti podivná, já jel v levém pruhu, policie v pravém, schovaná za kamionem, při přiblížení na jejich úroveň, kdy jsem zjistil o koho se jedná, jsem začal brzdit a předjel je dle mého názoru v mnohem menší rychlosti než mi byla z jejich strany ukázána. Po tom, co jsem je předjel a snížil rychlost na 100km/h, jsem se zařadil před kamión, za kterým byli schováni. Trvalo jim pár sekund než vyjeli z poza kamiónu a zařadili se za mě, kde jeli pár sekund a poté mě předjeli a zastavili na následujícím sjezdu. Zde mě identifikovali a dali mi dýchnout. Musím říct, že chování jednoho policisty, který po ověření mých dokladů zjistil, že jsem ve lhůtě 12 měsíců za spáchání stejného přestupku - překročení rychlosti na dálnici do 50 km/h v listopadu 2015 (zaplacení pokuty na místě), se velice změnilo, byl naštvaný a ihned mi řekl, že se mnou nic projednávat nebudou, protože je to automaticky postupováno do správního řízení, ačkoliv jsem ani s nimi nic projednávat nechtěl, jen jsem je požádal o prověření naměřené rychlosti.
  Vypsali jsme zápis, ve kterém jsem na zadní stranu uvedl, že nesouhlasím s naměřenou rychlostí a podepsal to. V sobotu 29.10. jsem si převzal na poště Oznámení o zahájení řízení o přestupku a předvolání k ústnímu projednání k příslušnému městskému úřadu.
   Zatím jsem se nerozhodl, jak s celou věcí naložit. Hrozí mi odebraní ŘP na 1-6 měsíců, pokutu neřeším. Body mám ponížené jen o ty 3 za předchozí přestupek, takže vybodování mi nehrozí. Štve mě akorát to, že 26.11.2016 by mi vrátili body za rok bez přestupku a samozřejmě mě štve případná ztráta možnosti řízení :-(
   Mám dotaz, který jsem se snažil vyluštit na těchto stránkách, ale je toho tady moc a hledá se v tom docela obtížně.
Kdy se vrací body? Předpokladem je samozřejmě nespáchání ve 12 měsíčním období daného přestupku, ale pokud se věc dostane do správního řízení je určující datum přestupku nebo datum ukončení správního řízení? Chci požádat daný městský úřad o předání na úřad bližší mému bydlišti, je to správné?
  Přemýšlím o tom nechat se někým zastupovat (nezaplati.cz atd.), ale nevím, jestli to funguje. Co radíte?

Děkuji
 
« Poslední změna: 30 Října 2016, 10:02:19 od romaneto »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

1. pro odepsání bodů je důležité datum právní moci (15 dnů po rozhodnutí, nebo den přestupku při placení na místě).
2. pro opakování je důležité datum přestupku
3. požádat můžete, ale úřad nevyhoví (přišel by o prachy z pokuty).
4. nezaplatim.cz je velmi vhodná varianta vzhledem k výši hrozícího trestu a vašim zjevně nulovým znalostem.
IP zaznamenána

Kreuz88

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Rozhodnutí SO druhého stupně
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2017, 17:39:15 »

--
« Poslední změna: 06 Června 2017, 17:48:36 od Kreuz88 »
IP zaznamenána