30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva magistrát, $ 125c od.1 k, stání v areálu mimo veřejné komunikace,  (Přečteno 7115 krát)

tomio

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Prosím o radu jak postupovat.

Stál jsem nepředpisově jako řidič i  provozovatel se soukromým autem v areálu ohrazeném plotem, opatřeném branou, kde se parkuje na k tomu účelu vybudovaných parkovištích.
Areál zřejme nepodléhá zákonu o silničním provozu.

Ve výyvě se tvrdí, že hlídka městské policie to vyhodnotila jako přestupek dle  $ 125c od.1 k, pořídila dokumentaci a jelikož neztotožnila řidiče, poslala to na magistrát.

Magistrát poslal výzvu k uhrazení stanovené částky cca po půl roce od přestupku s tím, že jsem spáchal přestupek dle zákona o silničním provozu, což je dle mě nemožné, vzhledem k místu, kde se přestupek stal (pozemek patří organizaci, která tam ale používá běžné dopravní značení).

Udal jsem osobu reálně neživou s adresou jako vysvětlení. Nyní přišla výzva k doplnění sdělení a je požadováno více údajů o osobě neživé, například datum narození, které ale nevím a nehodlám ani nechci zjišťovat.

Mohu postupovat tak, že popravdě přiznám, že půl roku od přestupku neznám datum narození mrtvé osoby neb nejsem toto povinen zjišťovat před svěřením vozidla řidiči jako provozovatel a půl roku archivovat ?
Mám připsat, že dle   $ 125c od.1 k se nemůže jednat o přestupek ?

Předpokládám, že to následně překlopí do sprdele a budou se snažit mě usmažit jako provozovatele.
Děkuji.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

V zásadě jste povinen ty údaje znát a mohli by vás na tom usmažit. já bych je to nechal překlopit na sprdel a pak se otočil na neexistenci přestupku.
IP zaznamenána

tomio

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Dekuji za radu, tedy necham uplynout 5denni lhutu na doplneni sdeleni bez reakce a necham je to nasledne preklopit na spravni delikt.
IP zaznamenána

tomio

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Prosim o radu jak dal,
jsem pred rozhodnutim, nahledl jsem do spisu,
podle Magistratu Ostrava se cely areal fakultni nemocnice Ostrava Poruba povazuje
za neverejnou ucelovou komunikaci, dale tam je fotografie meho auta s SPZ, jak stoji napul na chodniku a jeste i castecne na prechodu
cimz jsem se jako majitel dopustil spravniho deliktu...

Predpokladam, ze pokud prohlasi za neverejnou ucelovou komunikaci cely areal nemocnice (doslova se tam pise .. misto parkovani nezjisteno.. a jinde .. parkoval v arealu Nemocnice ... dale... cely areal Fakultni Nemocnice Ostrava se povazuje za neverejnou ucelovou komunikaci, tak uz asi nemam zadnou moznost, nez to zaplatit...

Jsem se domnival, ze pokud tam je zavora, plot, brana a pozemek je ve sprave nemocnice, tak mi pokutu dat nemohou...


IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil

Ono je stani na neverejne komunikaci sprdelizovatelne?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil

§ 7Účelová komunikace

(1) Účelová komunikace je pozemní komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských a lesních pozemků. Příslušný silniční správní úřad obecního úřadu obce s rozšířenou působností může na žádost vlastníka účelové komunikace a po projednání s Policií České republiky upravit nebo omezit veřejný přístup na účelovou komunikaci, pokud je to nezbytně nutné k ochraně oprávněných zájmů tohoto vlastníka. Úprava nebo omezení veřejného přístupu na účelové komunikace stanovené zvláštními právními předpisy tím není dotčena.

(2) Účelovou komunikací je i pozemní komunikace v uzavřeném prostoru nebo objektu, která slouží potřebě vlastníka nebo provozovatele uzavřeného prostoru nebo objektu. Tato účelová komunikace není přístupná veřejně, ale v rozsahu a způsobem, který stanoví vlastník nebo provozovatel uzavřeného prostoru nebo objektu. V pochybnostech, zda z hlediska pozemní komunikace jde o uzavřený prostor nebo objekt, rozhoduje příslušný silniční správní úřad.
IP zaznamenána

tomio

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Takze pripad byl uspesne dotazen do konce, dnes mi přišlo rozhodnutí z kraje, že řízení zastavil. Mohlo by se hodit všem, kteří parkují někde v nemocnici nebo podobném areálu, který je prohlášen za neveřejnou účelovou komunikaci a dostanou pokutu od policie.

Bez nároku na všechny finesy si doporučuji zhruba zrekapitulovat svůj postup, značně neohrabaný a možná zbytečně komplikovaný.
Co se stalo: stál jsem ve fakultni nemocnici Ostrava Poruba na chodníku mimo vyznačená parkoviště jako desítky jiných řidičů, protože v areálu není kde zaparkovat. Následně přijel vozíčkář, který nenašel místo vyhrazené pro invalidy, tak zavolal hlídku městské policie. Ti sice invalidovi zaparkovat zřejmě nepomohli, ale rozdali bločky všem, kdo se jim nelíbil, tedy mi a dalším cca 20ti lidem.

Následně mi přišla klasická výzva jako majiteli, že moje vozidlo parkovalo na chodníku a mám zaplatit 500Kč, což jsem odmítl s odůvodněním, že řidič byla osoba zemřelá a že to se v nemocnicích stává. Toto byl chybný krok, neboť úřad kontroval okamžitě tím, že osoba zemřelá se nepodařila dohledat podle jména, příjmení, bydliště a data narození a požadovali rodné číslo, na což jsem neměl žaludek vyzvídat to po pozůstalých, tak jsem to nechal plavat. Osoba zemřelá byl mimochodem nějaký podlahář, u kterého si někdo z práce kdysi nechal opravovat byt. Následně to přešlo do sprdele , podal jsem odpor a šel jsem podat vysvětlení, kde jsem si prohlédl spis, přičemž mě zaujalo, že policie vyfotila sice moje auto na chodníku, ale rafinovaně tak, aby nebylo vidět desítky dalších aut, které parkují v těsné blízkosti mého, taktéž na chodníku. Dále bylo ve spisu, že osoba zemřelá se nepodařila identifikovat, proto stíhají mě jako majitele a dále, ŽE SE NEPODAŘILO Z FOTODOKUMENTACE ZJISTIT ??? , kde přesně v areálu nemocnice jsem parkoval, proto poslali dotaz na příslušný orgán s dotazem, JAK JE CELÝ AREÁL NEMOCNICE VEDEN a oni jim odpověděli, že CELÝ AREÁL JE VEDEN JAKO neveřejná účelová komunikace. Na tom jsem založil svoji obhajobu, že zjištění přesných skutečností jak k přestupku došlo vyžaduje i PŘESNÉ ZJIŠTĚNÍ MÍSTA, aby bylo možno ověřit, že zde skutečně nebylo v uvedenou dobu parkování povoleno, například dočasnou úpravou a přenosnými značkami, které z fotodokumentace není vidět atd atd atd. Nějaký spis k tomu zde na fóru určitě je, využil jsem již existujícího judikátu, kde byla obhajoba také založena na tom, že policajti se nebyli schopni přesně shodnout, kde se měl přestupek odehrát. Po čtvrt roce úspěšně zastaveno.
Zjevně si ve sprdelene Ostravě udělali z účelové neveřejné komunikace v celém areálu nemocnice dobrou dojnou krávu, protože nepochybuju o tom, že tam denně skásnou desítky lidí, kteří se nemají jak se zlomenou nohou dobelhat k lékaři.

IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil

Gratulace :)

Ze zkušenosti vím, že na ostravském magistrátu pracuje banda dementů, pro něž je nestrannost cizí slovo, jakmile jde o prachy do obecní kasičky. V prvním kole se tu snad nikdy nevyhrává.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

Gratuluji

z cca 20 případů u mě v Ostravě ani jeden win v prvním kole

Hodíte tu kompletní spis ? Určitě by se to hodilo
IP zaznamenána