30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva o odpustek - Mělník  (Přečteno 14525 krát)

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva o odpustek - Mělník
« kdy: 26 Října 2016, 16:31:22 »

Zdravím,

přišla mi nejspíše výzva MěU Mělník na uhrazení stanovené částky ...

Vás prosím o radu/schválení následujícího postupu:
1) Budu dělat mrtvého brouka (má smysl využívat toho, že mi výzva nebyla doručena?
Výzva (doporučeně do vlastních rukou - modrý pruh) přišla na adresu trv. bydliště, kde se nezdržuji. Požádal jsem poštu o přeposlání na jinou adresu, kde obálku převzal vrátný - tzn. není tam můj podpis a ani OP. -> výzvu nemám, protože jí někde ztratil - prostě mi jí nepředal
2) Mám buď čekat, jestli se znovu ozvou sami nebo si, pro jistotu, mám hlídat 60 dní od "doručení" výzvy a jít se v této době mrknout do spisu (aby to nepřeklopili na sprdel)?
3) Pokud se ozvou tak, nahlásím osobu, která auto měla reálně půjčené - kolega z práce - německé národnosti (Má cenu přidávat smlouvu o zápůjčce?)
4) Kolega se samozřejmě přizná...
5) Tím to pro mě hasne? - na úřad se mi vůbec nechce, nechci si plácat dovolenou...

Děkuji Vám za rady

EDIT: Úprava
« Poslední změna: 11 Října 2017, 21:28:22 od maweric »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2016, 21:58:20 »

Neřešit, zahodit - nic nepřišlo.
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2016, 15:06:11 »

A kdyby to pak překlopili na Sprdel, tak se mám bránit tím, že jsem nic nedostal? Uznají to vůbec?
Díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2016, 15:08:44 »

Přesně tak, nebyl odpustek=nezhojitelná chyba řízení.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2016, 16:05:29 »

No, zadarmo by to být nemělo...

Chce to zjistit, co pije ten vrátný, toto přebírání dopisů do vlastních rukou se může hodit i v budoucnu :D
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2016, 22:14:14 »

To je zarizeny:)) Spise zalezi na postacce:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2017, 13:27:38 »

Update: stale je ticho po pesine...
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2017, 22:24:51 »

Tak vrátnému može byť jedno, skôr by mohla mať problém poštárka
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #8 kdy: 22 Ledna 2017, 22:38:58 »

Přesně tak, nebyl odpustek=nezhojitelná chyba řízení.

Já bych to viděl spíš "nepokusili se zjistit řidiče = nemůžou začít sprdel"
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2017, 21:20:58 »

Update: Stále nic.
Ale mám dotaz:
údajný přestupek se stal v září 2016, úřad poslal poslal nejspíše výzvu také v září 2016, takže by měl být již promlčen. Nebo se pletu?
Pokud ne, tak mám v záloze poštu :)
Díky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2017, 21:42:46 »

Pokud víte bezpečně, že skutek se stal v září 2016, a že dosud proti nikomu nebylo zahájeno přestupkové řízení (tedy že není pravděpodobné, že by např. bylo doručeno fikcí bez vědomí adresáta kvůli evidenční adrese mimo faktické bydliště atp.), tak zvažte, že na odpustkovou výzvu udáte řidiče, který bude následně připraven se přiznat (nejlépe toho skutečného, je-li jím sám provozovatel, tak se může nahlásit rovnou).

Úřadu to významně zkomplikuje případný pokus z věci udělat sprdel, resp. pokud se o to pokusí, budete tahat za delší konec provazu. Ale musíte si být jist, že od skutku uplynul rok a řízení nebylo zahájeno, tedy přestupek řidiče je definitivně promlčen, jinak si tím přiznáním naběhnete na vidle.

EDIT: Teď jsem si to přečetl od začátku a vidím tam nějaké kotrmelce s poštou a úřední bydliště jinde než faktické. V takovém případě bych se ze všeho nejdřív podíval do spisu, ať vím, na čem jsem. A pokud bych tam nenašel ani zahájení nějakého řízení, ani odložení přestupku kvůli nezjištění řidiče, tak bych se jim rovnou do protokolu přiznal, ať mají definitivně po (s)prdeli.
« Poslední změna: 11 Října 2017, 21:47:49 od hh »
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #11 kdy: 11 Října 2017, 22:43:38 »

Přiznám se, první post jsem nyní upravil, aby to nebylo tak průhledné pro úřad.
Kotrmelce s poštou byly, protože pošta v místě mého trvalého bydliště má otevírací dobu kratší než je moje pracovní doba + cesta tam. Proto jsem si nechal "doposlat" psaní na adresu, kde jsem skoro celý den. No a tam jsem psaní "naneštěstí" nepřevzal já, ale někdo jiný.

Až budu mít cestu kolem (mám na to spěchat??), tak se na úřadě stavím* a požádám o nahlédnutí do všech spisů, které na mě vedou. Nevím totiž čísla spisů.
Otázka je, jestli mi vyhoví. Máte s tím zkušenosti?

* Poštou s nimi komunikovat nechci, protože vím, že mají ve spisech docela bordel...
Děkuji
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #12 kdy: 12 Října 2017, 02:54:13 »

K dosílce se již vyjadřovali předřečníci - to je opravdu v zásadě mezi vámi a poštou. Z pohledu správního řádu by se patrně dosílka posoudila jako způsob vyzvednutí uložené zásilky. Pokud došlo k tomu, že byla zásilka dodána někomu jinému, lze to vyložit několika způsoby - nešlo-li o zásilku do vlastních rukou, mohlo jít o doručení podle § 20(3) SprŘ. Pokud šlo o zásilku do vlastních rukou, tak na to lze nahlížet, že zkrátka doručena nebyla, ale pod tíhou formalistické judikatury k doručování bych se vůbec nedivil, kdyby se to spíš posoudilo tak, že fikce doručení nastala, protože si adresát zkrátka uloženou zásilku nevyzvedl, a zvrátit by se to muselo žádostí podle § 24(2) SprŘ - s odkazem na jiný vážný důvod.

Každopádně jestli je pryč rok, tak bych se na nějaké doručování vykašlal. S nahlížením by neměl být problém a kdyby byl, sepište o tom protokol (a nahrávejte), tím líp. Dohledat spis by neměl být problém podle osoby. Navíc vy byste nějakou identifikaci mohl mít - součástí oznámení o uložení zásilky a poučení musí být i označení odesílajícího SO, a často tam bývá právě i spisová značka či něco podobného. Znalost toho můžete přiznat, aniž byste si zavřel možnost argumentovat nedoručením - stejně je záznam o tom, že jste si objednal tu dosílku, takže je jasné, že oznámení o uložení jste obdržel - no a jelikož vám pošta nic nedoslala, u nich to neleží a co se s dopisem stalo momentálně zjišťujete, logicky vás zajímá i proč vám vůbec daný úřad něco posílal.

Jeslti tušíte bordel ve spisu, tak přijďte bez ohlášení, je možné, že by jinak úředníkovi došlo, která bije, a ještě by rychle do spisu doplnil antedatované odložení přestupku jako přípravu na sprdel.
IP zaznamenána

p.asik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #13 kdy: 29 Října 2017, 17:30:00 »

Ahoj,
Využiji podobného vlánka. Rád bych požádal o potvrzení správnosti dalšího postupu.
Správní orgán mi jako provozovateli poslal výzvu klasickou poštou. Ta nebyla převzata, po uplynutí lhůty byla vhozena do schránky. Už několik let mám však zřízenou datovou schránku (jako fyzická osoba), kterou úřad ignoroval. Auto je psáno na mě jako fyzickou osobu podnikatele.

Mám v úmyslu další postup:
- ignorovat výzvu
- úřad za pár měsíců překlopí na sprdel a pošle příkaz, podám odpor
- Varianta a) během řízení budu požadovat navrácení na přechozí stav, kdy bude úřad zjišťovat řidiče kvůli porušení §19(1) SprŘ, kdy jsem neměl možnost řidiče označit
- Varianta b) počkat na vydání roznodnutí a vytáhnout špatné doručení až v odvolání

Dává postup smysl? Pokud ano, která z variant je vhodnější? Hraje nějakou roli to, že mám DS jako FO a auto na mě jako FOP?

Předem díky!
« Poslední změna: 29 Října 2017, 17:35:43 od p.asik »
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Výzva o odpustek - Mělník
« Odpověď #14 kdy: 29 Října 2017, 18:33:45 »

Úřad má doručeno!

Datovka FO a datovka FOP jsou dvě různé věci, pokud je auto na FOP je doručeno fikcí....

Tzn. můžete ignorovat a max. začít řešit věcně přestupek po překlopení na sprdel, anebo Helmut, anebo prachy.
IP zaznamenána