30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: odbocenie  (Přečteno 9029 krát)

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
odbocenie
« kdy: 26 Listopadu 2013, 20:29:09 »

iny nazov ako odbocenie ma nenapadol, asi to nebude ten spravny nazov.

ale k veci, najskor osobna situacia: slovak, statne obcianstvo sr, trvaly pobyt sr, dlhodoby pobyt cr, v cr datova schranka nepodnikajucej fyzickej osoby.

teraz dopravna situacia: pred nejakym casom ma zastavili policajti a klasicka otazka "viete akeho dopravneho priestupku ste sa dopustili?" bola okomentovana protiotazkou "prosim!?". nasledovalo uz trochu odtazite (ne)jednanie s policajtami ktori asi pochopili, ze na seba bonzovat nebudem a ani suchat kolenami o seba. policajt povedal par slov v svojom monologu, ja som mu povedal, ze to je jeho nazor a zrejme pre to co tvrdi ma nejake padnejsie dokazy ako je jeho tvrdenie, ze poprosim dolozit. policajt nedolozil, opisal si udaje z obcianky, napisal na svoj predtlaceny papier slohovu pracu ktoru som mu odmietol podpisovat so slovami, ze to je jeho nazor.

dva postrehy z priebehu kontroly: par krat ma uz kontrolovali a policajti nemali problem si zistit z registra moj dlhodoby pobyt v cr na zaklade slovenskej obcianky. tato hliadka to nezistila (nezistovala?), pytali sa ma na pobyt v cr na co sa dockali konstatovania nech si to zistia sami. nasledne zacal policajt tvrdit, ze protokol podpisat musim, odvetil som mu, ze ma k tomu bude musiet donutit nasilim a ze som teda zvedavy ako to urobi.

dockal som sa, moja zvedavost ci nieco pride do datovky bola ukojena. prislo, vid v prilohe - nepodstatne veci som zaciernil.

tak a teraz otazky ktore ma napadaju ako prve bez toho aby som to zacal nejak studovat:
-kamery, moze policajt len tak prist a povedat majitelovi kamery "naval zaznam"? mam za to, ze na to aby zaznam dostal to musi nejak (pisomne) zdovodnit a nejak o to musi (pisomne) poziadat. pochybujem, ze to za tych cca 10 dni stihli (po viacnasobnych skusenostiach s policiu v pozicii obete trestneho cinu), mozno sa ale mylim a proste to tak je, ze moze prist niekto v mundure, povedat "naval zaznam" a dostane ho;
-ak to aj urobili formalne spravne (neviem ako to je formalne spravne) tak je otazka, ci ta kamera je registrovana na uoou, ak nie je tak asi maju smolu a neda sa to ako dokaz pouzit, nie?

postup asi bude tak ako to je pisane v doporuceniach: odpor a ostatne kroky, zadarmo nic nedostanu (je to v podstate hra).

ma niekto hinty? - dakujem za ne vopred.
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:odbocenie
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2013, 12:50:23 »

-ak to aj urobili formalne spravne (neviem ako to je formalne spravne) tak je otazka, ci ta kamera je registrovana na uoou, ak nie je tak asi maju smolu a neda sa to ako dokaz pouzit, nie?
ako zistim ci nejaka kamera ma povolenie od uoou? na ich strankach nieco take najst neviem, da sa tam zavolat a spytat sa na konkretnu kameru? podla coho identifikujem tu kameru aby mi to na uoou vedeli povedat? alebo mi je povinny majitel tej kamery na moje poziadanie predlozit schvalenu registraciu alebo co?
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:odbocenie
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2013, 17:28:14 »

Nahlédněte do spisu a zjistěte, zda-li vás lze ze záznamu identifikovat. Podle příkazu to vypadá, že ne, takže vás musím zklamat - záznam je nejspíš použitelný. To vám ovšem nebrání namítnout jeho nelegální pořízení a nepoužitelnost v řízení, akorát bych na tom svoji obhajobu nestavěl. Z ÚOOÚ papír nepotřebujete, ať si ho úřad sežene sám - jeho případné nesehnání vám přidá další důvod do odvolání.

Záleží doopravdy na okolnostech. Mohl jste se s někým teoreticky vyměnit v době mezi kamerovým záznamem a zastavením hlídkou? Je značka čitelná, nebo bude potřeba znalec? Podobných otázek je spousta, hoďte sem obsah spisu a někdo vám určitě pomůže.
IP zaznamenána