30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?  (Přečteno 13305 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na &quot;zeleni&quot; - soukromý pozemek?
« Odpověď #15 kdy: 15 Listopadu 2016, 13:56:35 »

Jaky tedy doporucujete zvolit postup, kdyz nekdo zablokuje vyjezd z garaze / z parkovani a neni k zastizeni ani nenechal zadny kontakt? Kdyz mi z toho vzikne nejaka skoda.
Vezmu-li to postupně podle míry nahléhavosti.

1) Nutně potřebuju jet (jde o život, zdraví, velké hodnoty nebo něco jiného objektivně důležitého). Jiná použitelná alternativa není (taxi, jiné auto, kamarád, IZS ...). Pak volím svépomoc (např. rozmlátím nejlevnější sklo, vlezu mu tam, zařadím N a někam to odtlačím, není-li čas, tak ho natvrdo přetlačím svým autem i za cenu škod). Budu dokonce v právu (krajní nouze podle civilních i veřejnoprávních předpisů), ale to mě nebude až tak trápit, protože nejdřív řeším, jak dovezu ženu do porodnice, a teprve pak, jestli jsem někomu nepoškrábal lak. Volat MP nedává smysl, mám-li čas na ně a následně na odtah čekat, nemám žádnou nouzi, natož krajní.
 
2) Až tak nutně jet nepotřebuju, ale chci předejít tomu, aby se to opakovalo, chci zjistit, který expert považuje za normální postavit se někomu před vjezd a případně z něj vyrazit i nějakou tu náhradu. Pak věc zadokumentuji (foto, nejlépe zároveň i svědek) a nechám vzkaz za stěračem. Neozve-li se sám, zjistím provozovatele/vlastníka dotazem do registru (srov. § 5(6)(a) zákona č. 56/2001 Sb., právní zájem prokážu tou dokumentací). Pošlu mu nějakou přiměřeně formulovanou předžalobní výzvu, šlo-li jen o prevenci, problem solved, chci-li opravdu tu náhradu nebo se mi nebude přístup škůdce líbit, dotáhnu to (žaloba na náhradu škody).

3) Teprve pokud komunikace selhává, vjezd je blokovaný delší dobu (např. do dalšího dne, případně opakovaně či dokonce záměrně), a přiměřená svépomoc není možná, lze zvážit i řešení cestou oznámení orgánům za účelem zajištění odtahu. Stojí-li to blokující vozidlo před vjezdem na PK, jde o jasný přestupek a zároveň existuje jednoznačné oprávnění MP i PČR v takové situaci odtah na náklady provozovatele nařídit, tedy jedna z mála situací, kdy ti opičáci opravdu mohou nějak pomoct. Osobně bych do toho asi nešel, protože vlastní integrita by mi byla cennější než dočasné nepohodlí, ale neměl bych to nikomu za zlé (na rozdíl od debilů, kteří opičáky přivolají jako první krok a sledují tím především různé vedlejší cíle).
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #16 kdy: 15 Listopadu 2016, 16:47:28 »

Zdar,

buď zkusí zábor veřejného prostranství - ten není sprdelizovatelný, takže stačí odepřít výpověď

nebo zkusí oblíbené stání na silniční vegetaci, které sprdelizovatelné je, a tak nezbývá než jim tu vegetaci rozporovat, což může ale také nemusí vyjít. Inspirace třeba zde:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=245.msg260#msg260

čili - v případě vegetace podat vysvětlení písemně, o osobě řidiče se vůbec nezmiňovat a zpochybňovat přestupek argumentací o vegetaci. V případě potřeby se odvolat.
Nebo by šel použít také Helmut.
Nebo lze zkombinovat obojí, řídil Helmut plus námitka, že nejde o vegetaci.




« Poslední změna: 15 Listopadu 2016, 16:54:19 od Enene »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na "zeleni" - soukromý pozemek?
« Odpověď #17 kdy: 15 Listopadu 2016, 20:53:57 »

Já už takhle jednoho mamrda od vrat odtáhnul  :)
IP zaznamenána