30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [90 % WIN]Jízda na červenou České Budějovice  (Přečteno 22484 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #15 kdy: 11 Října 2016, 18:48:23 »

V Praze je výhoda pošta Jindřišská která je nonstop.

U Vás v ČB bych doporučil poslat jako doporučený dopis poslední den lhůty v co nejpozdější hodině (např.: v 20:30 z nějaká pošty která je v obchodním centru otevřena do 21:00), než se ten dopis dostane na stůl parazitům z úřadu tak to může zabrat klidně 4 dny (což není Váš problém ale Vaše výhoda, lhůtu jste splnil), kdežto email je sice zdarma ale mají ho hned. Ideální pokud máte cestu někam do města třeba 100km od ČB tak to odeslat tam, to Vám taky může přidat den.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #16 kdy: 11 Října 2016, 18:57:15 »

Mail sice mají hned, ale těch 5 dní + rezerva na doručení poštou musí stejně čekat, protože do té doby není jasné, jestli to mailem učiněné podání bude mít nějaké účinky.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #17 kdy: 11 Října 2016, 19:15:02 »

Nejlepší je posílat z jedné díry v Guatemale, kde se podaná pošta vyzvedává jednou za týden :-D
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #18 kdy: 11 Října 2016, 19:22:08 »

Někdo už tu psal že má někoho v Rumunsku kdo mu posílá poštu parazitům do ČR, rád bych tohoto člověka zaměstnal svojí agendou a finančně ho za to odměňoval samozřejmě.  ;)

Jinak ten odpor bych n€podepsal, pouze na vyžádání SO a po využití lhůty na opravu, kolikrát se to podaří až na třetí pokus.
« Poslední změna: 11 Října 2016, 19:28:28 od t4455 »
IP zaznamenána

funky_cvrk

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #19 kdy: 21 Listopadu 2016, 18:41:19 »

Tak už jsem byl pozván na ústní jednání v přestupkové věci na den 9.11.2016. Ale jelikož jsem v té době byl na řádné dovolené plánované s předstihem, z jednání jsem se omluvil.
Nyní mi přišlo další pozvání na jednání dne 1.12.2016 a sem už budu muset jít.

Ted si chci připravit co budu říkat. Plán je asi takový:

Jako nebudějčák nemám přehled o dopravní situaci v ČB a neznám všechny ulice a mozné odbočky. Když jsem kousek před křižovatkou zjistil, že jsem ve špatném pruhu, na poslední chvíli jsem z pruhu obočovacího přejel do vedlejšího pruhu, který pokračuje rovně. Na semaforu v té chvíli 100% svítila žlutá. Vzhledek k blízkosti k hranici křižovatky a k rychlosti jízdy jsem vyhodnotil tuto situaci tak, že nejbezpečnější bude pokračovat v jízdě na žluté světlo. Tak jsem neohrozil ani řidiče zamnou ani jiné řidiče. Daleko nebezpečnější by bylo dupnout na brzdu a zastavit se až v křižovatce.

Na videu není vidět hranice křižovatky a nelze tedy od stolu říct, kdy jsem příčnou čáru značící hranici křižovatky přejel.
Jinak situace vypadala na živo. Jako osoba, která se osobně účastnila můžu říct, že do křižovatky jsem 100 % vjížděl na oranžové světlo. Toto jednoznačně potvrdili i policisté, ktěří jeli zamnou a následně mě zastavili. Jako důkaz přiložím CD s audio nahrávkou z kontroly a obrázek z videa.


Vytknout lze pouze přejetí podélné čáry souvislé V 1a.

Žádám tedy o ukončení řízení nebo o překvalifikování přestupku dle § 125c odst. 1 písm. k) "Jiné porušení povinností" - Přejetí podélná čára souvislá V 1a.


Toto budu opakovat stále dokola.
Máte pro mě nějaké další tipy?
Díky všem.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #20 kdy: 21 Listopadu 2016, 22:09:40 »

Jestli nebude probíhat výslech svědků a máte spis, není důvod chodit. :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #21 kdy: 21 Listopadu 2016, 22:31:39 »

Jak lze poznat/zjistit když mi přijde předvolání na ústní že bude probíhat výslech svědků? Díky
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #22 kdy: 21 Listopadu 2016, 22:45:36 »

To nevím, ovšem jeden nápad bych pro Vás měl. To svoje audio s tím že potvrdili jízdu na žlutou si nechte až po výslechu svědků, kde se jich na to zeptáte a oni to samozřejmě popřou a Vy je pak předloženým audiem usvědčíte ze lži....
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #23 kdy: 22 Listopadu 2016, 07:09:46 »

Já mám dojem, že to musí napsat do předvolání, zatím mi to vždycky psali. Ale jestli musí, to je na posouzení znalejších.
IP zaznamenána

funky_cvrk

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #24 kdy: 04 Prosince 2016, 20:02:44 »

Tak jednání je za mnou.
Výsledek je, že jízda na červenou nebyla prokázána. Dopustil jsem se jen přejetí vodorovné čáry V1a. Pokuta 1000 kč blokově, toť vše.
Pro mě je to vítězství. Na to, že na mě nastoupil s tím, že kdyby mu to zákon dovoloval tak mi nejradši řidičák vezme úplně.
Jen ze zvědavosti jsem se ptal kolik řeší denně přestupků při parkování a denně jich prý v ČB řeší 40-60.
Chci Vám všem poděkovat za rady.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #25 kdy: 04 Prosince 2016, 22:48:36 »

Zdá se, že naši chrabří ochránci v zápalu boje ohrozili více lidí včetně sebe než Vy svým zrychleným přesunem.
Úředník by se měl zdržet osobního hodnocení, asi bych mu na závěr po uzavření transakce řekl, že kdyby mi to zákon dovoloval, tak ho na oplátku nakopu do prdele.  :) . Samozřejmě s veselým úsměvem.
V rámci objektivity si ale většina těch, co Vám tady dost pomohli nejspíš myslí, že je v pořádku, že Vám to úplně neprošlo.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #26 kdy: 04 Ledna 2018, 04:18:21 »

Přesunout do ukončených jako Lost, nebo Win? S ohledem na prvotní výstřel SO (jízda na signál Stůj) se kloním k Win.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:[90 % WIN]Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #27 kdy: 04 Ledna 2018, 09:52:36 »

Myslim, ze je docela skoda, ze to do gumaku ta bila dodavka zprava poradne nenaprala...
IP zaznamenána