30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [90 % WIN]Jízda na červenou České Budějovice  (Přečteno 22580 krát)

funky_cvrk

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[90 % WIN]Jízda na červenou České Budějovice
« kdy: 09 Října 2016, 16:27:03 »

Dobrý den,

Obdržel jsem od úředníků z magistrátu ČB příkaz k uložení sankce 3500 za údajné projetí červené. Podle mě byla v době průjezdu křižovatky na semaforu žlutá a sami policajti při kontrole řekli, že při průjezdu byla na semaforu žlutá, a staví mě kvůli přejetí rozdělující vodorovné čáry mezi pruhy. Že jsem ale 100% projel žlutou, za to bych ruku do ohně nedal a video od policajtů, kteří jeli zamnou ob auto jsem neviděl.
V dopise píší, že uvedený přestupek byl na místě projednán a já s ním souhlasil. Toto není pravda. Už jen z toho důvodu, že na místě se projetí červené neřešilo. Můžu to také dokázat audio nahrávkou, kterou jsem zapnul po zastavení.

Scan dopisu přikládám.

Můžete mi doporučit další postup?
Můžu se nejdříve podívat do spisu na video co je z něj vlastně vidět a pak případně podat odpor?
Je možné při zastavení jako přestupek uvést přejetí vodorovné čáry a v dopise jako přestupek mít jízdu na červenou?
Děkuji za jakoukoli radu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2016, 16:31:54 »

Jde Vám o 5 bodů a pokud to uděláte do 12 měsíců znova jde o papíry, poslední možný den bych poslal odpor, nic nevysvětlovat, nic nepopisovat, prostě jen podat odpor.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2016, 17:07:31 »

A zajistit si spis. :)
IP zaznamenána

funky_cvrk

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2016, 19:42:37 »

Tak jsem dostal video. Myslíte že má cenu podávat odpor? Abych to neměl jen zbytečně o 1000 dražší.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2016, 20:04:41 »

Tož já tam zahlédl celkem tři zajímavé přestupky, přičemž dva jsou docela závažné (červená + projetí levého odbočovacího pruhu rovně). Mňo, nevím. Tohleto se tedy rozhodně nedá uhrát na materiální aspekt…
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2016, 20:13:56 »

Raději v kuchyni. Možná to nějak půjde alespoň částečně uhrát. Uvidíme tak do hodiny, co se mi podaří vymyslet.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2016, 20:19:35 »

Tak jsem dostal video. Myslíte že má cenu podávat odpor? Abych to neměl jen zbytečně o 1000 dražší.

Aby jste to do 12 měsíců neměl ještě mnohem víc dražší, pak můžete velice rychle hrát o papíry. Takže samozřejmě podat odpor, poslední možný den.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2016, 20:22:18 »

Co je to přesně za křižovatku? Nějak se mi nedaří zorientovat, anžto ČB vůbec neznám. Potřebuji ustanovit podle videa vzdálenosti. Jinak hra o papíry je to již nyní, pokud se SO podaří prokázat úmysl (což se asi nepodaří).

EDIT: Už to mám, OK.

EDIT2: prozkoumáno

Neoddiskutovatelný přestupek - přejetí V 1a z levého odbočovacího pruhu do přímého. To je banalita za maximálně 2 500 bez bodů.
Přestupek, o kterém se dá licitovat - jízda na červenou. V okamžiku, kdy skončila žlutá, jste byl již za stopčárou, viz přiložený extrahovaný snímek z 0:43.
Přestupek, o kterém se licitovat nedá, pokud byste tvrdil, že jste jel 50 km/h - jízda na signál, přikazující zastavit vozidlo (to je i jízda na žlutou, pokud můžete bezpečně zastavit), protože žlutá Vám skočila, když jste byl 40 až 45 m od semaforu. Pokud budete tvrdit, že jste jel 65 km/h, již jste neměl šanci zastavit (i 60 km/h by mělo stačit, ale přestupek je to totožný a 65 km/h je jistota).
Mně z toho vychází, že byste měl tvrdit, že jste jel okolo 65 km/h a neměl jste šanci na signál Pozor zastavit a signál Stůj jste neprojel. V okamžiku, kdy naskočila červená, byl jste již za stopčárou.

Toliko technicky, nechávám volné pole odborníkům přes SŘ, zda to použít a jakou vůbec taktiku (tedy jak to SO naporcovat) a jakou strategii zvolit. Osobně bych napřed vytáhl pouze snímek,který prokazuje jízdu na žlutou přes stopčáru a vyčkal, zda SO vymyslí jízdu na signál, přikazující zastavit vozidlo. Teprve poté se "přiznat" k překročení rychlosti. Dle mého amatérského názoru Vaše přiznání k postihu za přestupek vyšší rychlosti by nemělo stačit, protože nebylo dokázáno cejchovaným měřidlem.
« Poslední změna: 10 Října 2016, 21:03:22 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #8 kdy: 11 Října 2016, 09:48:44 »

Vidím to podobně jako enzym. Přiznat fakt projetí odbočovacím pruhem. Je možno se „lidsky“ omluvit, že řidič zazmatkoval vinou nejasného dopravního  značení apod. Nadhodit materiální znak a na to konto žádat o nižší pokutu.

Projetí na červenou nelze prokázat, protože ze záznamu nelze spolehlivě doložit rychlost ani přesné vzdálenosti. Takže to „projetí červené“ bych hrál na ustanovení, podle kterého smí řidič pokračovat v jízdě na oranžovou, pokud by nestihl bezpečně zpomalit (tady by navíc omezil či ohrozil toho v modrém autě). U SŘ je též možno šermovat pesimistickými údaji o reakční době.

Rychlost - nebylo schválené měřidlo, nelze řešit. Nevidím důvod k přiznávání.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2016, 11:43:20 »

jj: tož na svém tachometru měl 65, že ano. To ale, přesně jak píšete (neschválené a nezkalibrované měřidlo), vůbec nic neznamená. Materiální aspekt bach raději moc nezkoušel, to by uvařili na provozu, který na videu je vidět. Spíš to smažit přes chybějící formální aspekt. Míra zavinění (ohledně projetí odbočovacím pruhem rovně) by se skutečně pak dala otočit na odvrácení možné kolize s autem, jenž začalo usilovně brzdit a že zazmatkoval a tak dále…

Mezi námi — bylo to hodně zprasené projetí křižovatkou, ale žádná maminka s kočárkem a s důchodcem přejeti nebyli, tak by se to mělo zkusit, už z principu…
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2016, 11:51:30 »

Jen tak mimo soutěž: Všimli jste si, že i policajti jezdí přes přejezd 50 místo 30 ? Hezký příklad pro materiální aspekt :)
IP zaznamenána

funky_cvrk

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #11 kdy: 11 Října 2016, 18:11:08 »

Děkuji všem za rady.
Myslel jsem, že to k vzhledem k náročnosti vzdám a zaplatím, protože sám to nevymyslím. Ale přemluvili jste mě. Doufám, že mě v tom ani dál nenecháte plácat se samotného.
Poslední možný den podám prázdný odpor osobně na podatelnu. Kdybych chtěl poslat poštou, stačí poslední den podat na poštu nebo jim to v termínu musí pošta doručit?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #12 kdy: 11 Října 2016, 18:14:37 »

Platí datum od pošty, které budete mít na podacím lístku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #13 kdy: 11 Října 2016, 18:24:53 »

Poslední možný den podám prázdný odpor osobně na podatelnu. Kdybych chtěl poslat poštou, stačí poslední den podat na poštu nebo jim to v termínu musí pošta doručit?
Pokud nemáte datovku, tak úplně nejkrajnější možností je poslat to pár minut před půlnocí poslední den lhůty mailem na adresu e-podatelny úřadu, a následně do 5 dnů potvrdit poštou nebo přímo na podatelně úřadu. Hodí se v okamžiku, kdy poslední den lhůty zjistíte, že pošta už zavřela :)
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou České Budějovice
« Odpověď #14 kdy: 11 Října 2016, 18:45:44 »

Ještě dodám, že pokud je e-mailem poslané podání podepsáno elektronickým podpisem s certifikátem od státem uznávané autority, tak se to už papírovým podáním potvrzovat nemusí.
IP zaznamenána