30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta -složenka pro celní úřad  (Přečteno 3146 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Pokuta -složenka pro celní úřad
« kdy: 09 Října 2016, 13:36:44 »

Před pár dny se mi stalo, že mne chytli cajti při telefonování ( telefonování při stání na křižovatce na červenou - je stání na červenou považováno za jízdu???)
Tenhle argument jsem se jim snažil vnutit a tak začali něco o tom, že to teda nebude tak přísný a dali mi 100,-kč pokutu.. Samo jak naschvál jsem peněženku zapomněl v kanceláři a tak jsem jim řekl, že zaplatím kartou - a oni, že nemají sebou terminál. Říkám, tak tedy na složenku.. A oni, že v tom případě už to nemůže být 100,-Kč ale 300,-Kč...A 15 minut mi vypisopvali složenku na 300,-Kč pro celní úřad.
Je to tak O.K.??? proč na složenku musí být vyšší pokuta??? a tím, že u sebe neměli terminál na kratu mi znemožnili ale defacto zaplatit pokutu na místě.. Co ted s tím?
Celní úřady prý od roku 2011 ani neposílají upomínky při nezaplacení do 15 dnů a rovnou nabíhá exekuce..

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta -složenka pro celní úřad
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2016, 13:40:14 »

Slozenka muze byt i na 100kc, jinak se divim ze vam ji vyplnily, vetsinou ji davaji prazdnou pouze s adresatem celniho uradu.

Je to ponauceni pro priste, nic na vas nemaj ale presto z Vas maj penize. Je to stejny jako kdyby Vam nekdo na ulici rekl ze mu dluzite 300kc a musite mu ted podepsat uznani dluhu.

Co je napsano na pokutovem bloku ktery jste dostal a podepsal?
« Poslední změna: 09 Října 2016, 13:48:11 od t4455 »
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta -složenka pro celní úřad
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2016, 13:41:23 »

Správné řešení by bylo nejspíš odeslat to do správního řízení a umlátit je na mizerně dokázaném skutku.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta -složenka pro celní úřad
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2016, 14:56:15 »

jj, jednou zastavili kolegu, který se v autě před obchodním jednání holil ručním strojkem. Byli strašně moc přesvědčeni, že se jednalo o mobil…

Pokud už ale souhlasil s přestupkem (podepsal jim blokovou pokutu), tak už je to nejspíš pasé. Pápá penízky a dva trestné body k tomu (§ 125c…).
IP zaznamenána