30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výser od orgána i MV k náhradě škody, má smysl jít k soudu?  (Přečteno 1858 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Jedná se mi o tento případ https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1522.msg12312#msg12312, kde mě ouřada napoprvé předvolal blbě, zřejmě kopypasta chybou tuším na pátek, zatímco opicajt k výslechu by předvolán na pondělí. Na místě mě poslal v prdel, nechtěl mě nechat ani nahlídnotu do spisu, akorát jsem ho dotlačil k zapsání doručovací adresy.

Ten případ zdárně prekludoval s tím, že se orgán přes své procesní chyby nedoklepal ani k vydání prvního rozhodnutí.

V souladu s rozhodnutím orgána, že žádost o mimořádné náklady řízení je nedůvodná (což jsem opravdu spíš jen tak zkoušel, abych je popíchnul a spis trochu nabobtnal) a že to mám vyžadovat dle zákona o odpovědnosti za škodu vzniklou chybným úředním postupem, jsem si onehdá skutečně podal tuto žádost. Formulace byla taková, že jsem popsal co chci a připsal, že další podrobnosti včetně fotokopií dokladu jsou k dispozici na úřadě ve spisu k té prvotní žádosti. Teď došel od MV canc, že žádost je nedůvodná, protože jsem si měl podat odvolání vůči tomu jejich papíru.

Přičemž tam se jednalo o něco úplně jiného - paskvil úhrady (mimořádných) nákladů řízení dle správního řádu. Tady se jedná o žádost o náhradu škody dle úplně jiného zákona. Očividně se mě líná kurva na MV chce jenom zbavit, nicméně proti tomu nejsou žádné opravné prostředky, jestli se nemýlím. Popichovat nadřízené tam asi nemá smysl. Jedná se mi o 398,- Kč, přičemž kráva na MV ani nepochopila, kolik chci - 398,- z čehož 350,- je hodina ušlého zisku a 2×24 Kč jízdné, píše tam že chci 398,- jízdné a 350,- ušlý zisk, čili to asi ani nečetla. Což dává smysl, protože pak asi nepochopila to o tom spise a žvatlá tam o odvolání proti tomu rozhodnutí.

Má to šanci na úspěch u soudu? Nejde mi o ty 4 stovky, spíš trochu poškádlit buzeranty na úřadě, no a zase bych nerad vyhazoval za soud když je to spíš k ničemu.
« Poslední změna: 19 Dubna 2016, 14:58:12 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výser od orgána i MV k náhradě škody, má smysl jít k soudu?
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2016, 15:31:25 »

Uplatnění nároku "po dobrém" u MV (*) je neformální postup. Není tedy proti tomu žádná formální obrana, ale na druhou stranu vám ani nic nebrání dopisovat si s nimi tak dlouho, jak to vás i protistranu bude bavit. Tedy máte-li pocit, že něco nepochopili nebo se v tom stanovisku nějak šeredně mýlí, klidně se jim to pokuste vysvětlit a dodejte, že na uplatněném nároku trváte.

K soudu to klidně dejte, je to osvobozeno od soudního poplatku a mám dojem, že ani náhradu nákladů v případě prohry neriskujete (z hlavy nevím, jestli na to má stát vůbec nárok, ale v reálu to stejně řeší ministerští úředníci v rámci svých povinností a náklady neuplatňují).

(*) À propos, jste si jist, že jste to správně uplatnil u MV? Jestli jsem to správně pochopil a škoda vám vznikla v důsledku toho, že jste se v rámci řízení o dopravním přestupku dostavil na základě chybného data v předvolání k úřadu v době, kdy se žádný úkon nekonal, tak by to mělo gesčně patřit dopravě, nikoliv vnitru.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výser od orgána i MV k náhradě škody, má smysl jít k soudu?
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2016, 15:38:57 »

Poslal jsem to na dotyčný úřad, ten mi odepsal, že tomu není příslušný a předá to příslušnému orgánu.

Můžu jim zkusit něco odepsat, uvidíme. Nicméně pod dopisem jsou podepsané tři různé ženské, nečetla to nejspíš ani jedna.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výser od orgána i MV k náhradě škody, má smysl jít k soudu?
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2016, 15:54:30 »

No, v tom případě to znovu uplatněte po MD ČR, přiložte dosavadní komunikaci s úřadem a MV a dodejte, že se domníváte, že v souladu s § 6 odst. 2 písm. b) OdpŠk má ve věci za stát jednat Ministerstvo dopravy, nicméně že mají-li jiný názor, ať to laskavě příslušnému úřadu postoupí. MV to klidně pošlete na vědomí.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výser od orgána i MV k náhradě škody, má smysl jít k soudu?
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2016, 03:52:05 »

Ještě to vytáhnu, teď jsem o tom uvažoval. Bylo to v rámci řízení k neuposlechnutí výzvy opice, to je agenda, která pak pod MV spadá, ne? Nebylo to vlastně nic dopravního. Čili příslušní jsou opravdu oni, ne?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky