30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Dopis místo datové schránky  (Přečteno 47418 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #30 kdy: 13 Října 2015, 15:08:14 »

Oni si prostě jenom zruší doložku nabití právní moci, doručí správně a jedou dál jako by se nechumelilo.
A da se tohle doruceni formou zaslani kopie spisu povazovat za doruceni prikazu?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #31 kdy: 13 Října 2015, 15:25:41 »

Jelikož mohou hravě dokázat, že jste se s příkazem seznámil, tak bych ho už teď v rámci opatrnosti považoval za doručený, byť je to nestandardní a úplně správně by vám ho měli doručit do DS sólo. Taky záleží, jestli v něm třeba není něco začerněno v rámci anonymizace.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #32 kdy: 13 Října 2015, 15:25:50 »

Oni si prostě jenom zruší doložku nabití právní moci, doručí správně a jedou dál jako by se nechumelilo.
A da se tohle doruceni formou zaslani kopie spisu povazovat za doruceni prikazu?
Bohužel dá, pokud jste si to osobně převzal nebo to přišlo do datovky, tak jste se s tím právě prokazatelně seznámil. Samozřejmě teď běží i lhůta pro podání odporu/odvolání.
« Poslední změna: 13 Října 2015, 15:29:10 od Tacecek »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #33 kdy: 14 Října 2015, 08:58:19 »

No mě spíš jde o to, jestli je možné jentak zrušit doložku nabytí právní moci, aniž by o tom byl někde nějaký záznam/usnesení.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #34 kdy: 14 Října 2015, 09:22:07 »

U mě to udělali tak, že vydali "veřejnou vyhlášku" a zároveň mi do DS zaslali "vyrozumění".
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #35 kdy: 18 Října 2015, 01:15:53 »

Zákon rozlišuje dvě různé věci:
1. žádost o určení neplatnosti doručení
2. žádost o navrácení v předešlý stav

Vrácení v předešlý stav připadá v úvahu u nějakého úkonu, který účastník zmeškal, př. nestihl podat odvolání, protože cestou z pošty, kde si zrovna vyzvedl rozhodnutí, ho srazilo auto a probral se až za dva měsíce ve špitále.
Neplatnost doručení připadá v úvahu tehdy, když nastane fikce doručení (tzn. všechny zákonné podmínky fikce jsou splněny), ale účastník si rozhodnutí nemohl vyzvednout, př. v danou dobu zrovna ležel měsíc po neplánované operaci ve špitále.

Z toho plyne, že žádat o neplatnost doručení, ne vrácení v předešlý stav, bude ten, komu BYLO doručeno fikcí. Pokud má účastník datovou schránku a jelito úředník mu pošle rozhodnutí poštou (a není zastižen), pak fikcí doručeno NEBYLO, takže žádnou žádost podávat nemusí. Stačí prosté sdělení/námitka/stížnost, že do datové schránky mu nic doručeno nebylo, tím pádem fikce nemohla nastat. Samozřejmě je možné připojit odpor/odvolání.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #36 kdy: 10 Listopadu 2015, 21:58:13 »

Mam tu kratky update. Bylo narizeno ustni jednani. Uz se na ne fakt tesim. Rozhodnout proste nemuzou stihnout ani kdybych to chtel i ja. A presto stale prudi.

Maji na to jen prosinec, takze doufam, ze se nedockam nejake svinarny a nebudou se na me napasovat tu nove prodlouzenou prekluzi.

Mate nekdo zkusenost, ze by to nekde zkouseli?
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #37 kdy: 10 Listopadu 2015, 23:55:14 »

Zajimave citanie docela sa tesim jak to dopadne. Penize uz poslali spatky?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #38 kdy: 11 Listopadu 2015, 07:28:59 »

Penize uz poslali spatky?
Neposlali. Podaval jsem na ne v tomhle ohledu stiznost, ale zatim ticho po pesine. Premyslim nad podanim exekuce na mesto coby predcasny darek k vanocim - to by je mohlo potesit :)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #39 kdy: 18 Prosince 2015, 11:29:01 »

Kratky update - zajel jsem si na urad, kde jsem pozadoval vyslech policajtu + jeste nejake drobnosti. Pani mi smutne "mimo zaznam", ale do meho nahravaciho zarizeni oznamila, ze to necha dobehnout do prekluze a po novem roce posle oznameni o zastaveni rizeni.

Mnohem veselejsi komunikace byla se zenskou, ktera ma na starost vymahani penez a fakticky mi exekuovala prachy z meho uctu. Silene se na me rozcilovala, ze "lidi jako ja, jen vyuzivaji klicky v zakone", ze se "jen tocim na jejich chybe", "to i presto, že jsem přestupek udělal". Vtipné bylo, jak v tom měla jasno, když jsem jí namítl, že jsem zatím jen podezřelý z přestupku, tak na mě začala ječet, že "mě změřili, tak co vlastně chci" a ze doufa, ze "za takovou svinarnu dostanu dvakrat takovou pokutu."

Nahral jsem si to a zaznam nechal dat do spisu, chci totiz tehle svini jeste trochu zatopit...

Po novem roce napisu zaverecny report a prilozim dulezite dokumenty.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #40 kdy: 18 Prosince 2015, 14:17:55 »

Kratky update - zajel jsem si na urad, kde jsem pozadoval vyslech policajtu + jeste nejake drobnosti. Pani mi smutne "mimo zaznam", ale do meho nahravaciho zarizeni oznamila, ze to necha dobehnout do prekluze a po novem roce posle oznameni o zastaveni rizeni.

Mnohem veselejsi komunikace byla se zenskou, ktera ma na starost vymahani penez a fakticky mi exekuovala prachy z meho uctu. Silene se na me rozcilovala, ze "lidi jako ja, jen vyuzivaji klicky v zakone", ze se "jen tocim na jejich chybe", "to i presto, že jsem přestupek udělal". Vtipné bylo, jak v tom měla jasno, když jsem jí namítl, že jsem zatím jen podezřelý z přestupku, tak na mě začala ječet, že "mě změřili, tak co vlastně chci" a ze doufa, ze "za takovou svinarnu dostanu dvakrat takovou pokutu."

Nahral jsem si to a zaznam nechal dat do spisu, chci totiz tehle svini jeste trochu zatopit...

Po novem roce napisu zaverecny report a prilozim dulezite dokumenty.

Videl bych  to na trestni oznameni:
http://zakony.kurzy.cz/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-329/
http://zakony.kurzy.cz/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-353/
a dalsi a vubec bych necekal.


Vyhrozovani, zneuziti pravpmoci verejneho cinitele ... trestni oznameni na pani.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #41 kdy: 07 Ledna 2016, 14:56:02 »

Citace
Vyrozumění o zastavení správního řízení

V souladu s ust. § 76 odst. 3 z.č. 200/1990 Sb., vám jako účastníkovi řízení sdělujeme, že dne X.1.2016 bylo Správním orgánem Městský úřad Slaný vydáno usnesení o zastavení správního řízení vedené pod č.j.XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX ve věci přestupku podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 4 z.č. 361/2000 Sb., kterého jste se měl dopustit dne X.1.2015 ve XX:XX hod. na XX km pozemní komunikace č. XXXXXXX porušením ust. § 18 odst. 3 z.č. 361/2000 Sb.

Lhůta pro projednání přestupku dne 4.1.2015 zanikla a taktéž zanikla i odpovědnost za přestupek, který byl předmětem správního řízení. Přestupek tedy není možno po této lhůtě pravomocně projednat a tak bylo dle ust. § 76 odst. 1 písm. f) z.č. 200/1990 Sb. řízení o přestupku zastaveno. Dle ust. § 76 odst. 3 z.č. 200/1990 Sb. se usnesení o zastavení řízení z důvodu uvedeném v ust. § 76 odst. 1 písm. f) z.č. 200/1990 Sb. pouze poznamená do spisu a účastníci se o něm vyrozumí.

Možno přesunout do WIN - časem, až dořeším tu svini z finančního odboru, ještě dodám dokumentaci.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #42 kdy: 07 Ledna 2016, 21:09:16 »

Dobrá práce. A inspirativní pro další, že s nervama je třeba vydržet.

... komunikace byla se zenskou, .. se na me rozcilovala, ze "lidi jako ja, jen vyuzivaji klicky v zakone", ze se "jen tocim na jejich chybe", "to i presto, že jsem přestupek udělal".
Chtělo by to od paní trochu sebereflexe :
Kliček a uzlů v zákoně využívají oni, každý den a hodinu se točí na chybě nějakého ubohého řidiče a nemá se co rozčilovat, když přestupují zákony oni, svým nesprávným úředním postupem. 
IP zaznamenána

fredh

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #43 kdy: 26 Července 2016, 12:20:18 »

OldSoldier: Jak to pokračovalo? Vybodl ses na ni, nebo ji zpestřuješ život?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Dopis místo datové schránky
« Odpověď #44 kdy: 04 Října 2016, 18:45:12 »

Trestni oznameni odlozeno (nebyly shledany duvody k zahajeni trestniho rizeni). Dal uz jsem to neresil. Mam lepsi veci na praci, ale aspon jsem si vydrzkoval omluvu :-)
IP zaznamenána