30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 18

Autor Téma: Pár perliček  (Přečteno 179030 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #30 kdy: 21 Listopadu 2016, 10:22:19 »

Neni to citat, ale perla to je:
Seniorka považovala trať za špatnou silnici, minula i zastávku s lidmi
Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/opakovana-situace-v-ostrave-ridicka-uvizla-v-kolejisti-pik-/ostrava-zpravy.aspx?c=A161118_151746_ostrava-zpravy_woj


"Po těch ujela asi sto metrů, dokonce minula tramvajovou zastávku Hulvácká plnou vykulených lidí čekajících na spoj a až poté konečně zastavila."

"Podle zasahujících hasičů ale obě zmíněné ženy na traťový rekord nedosáhly. Jinému řidiči se prý podařilo dojet ještě o notný kus dál."

Pisalek a hasici budou vtipalci, to je "novinarina" na urovni Novy a Primy  :x
« Poslední změna: 21 Listopadu 2016, 10:24:42 od t4455 »
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #31 kdy: 23 Listopadu 2016, 17:28:46 »

Dnešný zážitok z magosrátu s jednou mladou sliepkou... Našťastie som všetko nahrával a pôjde na ňu sťažnosť.

Ja (na konci podania vysvetlenia): "Prosím pripíšte na koniec že som nebol na začiatku pojednávania poučený."
Krava na magosrátu (Knm): "A o čem by jste chtěl jako poučit???"
Ja: "To by ste mala vedieť vy."
Knm: "Ale já nevím o čem chcete poučit, to mi musíte říct vy!"
Ja: "Pred podaním vysvetlenia ma máte o niečom poučiť."
Knm: "No vždyť oba víme kvůli čemu tady jste."
Ja: "Ale mala ste ma poučiť o mojich právach a povinnostiach, nie?."
Knm: "A co chcete poučit?"
.
. (cca 10 minút dohadovania o čom chcem poučiť)
.
Ja: "To čo máte napísané tu na tom papieri čo ste práve vytlačila."
Knm: "Ale vždyť to tam je na tom papíru."
Ja: "No ale mala ste ma o tom poučiť na začiatku."
Knm: "No ale to samé je i v oznámení které vám přišlo. Když jste se dostavil tak jste to oznámení četl. Takže jste četl i poučení. Takže jste byl poučen."
Ja: "Ja trvám na tom aby ste to tam uviedla že som nebol poučený keď som sem prišiel."

(Ďalších cca 5 minút dohadovania čo tam má napísať.)
« Poslední změna: 23 Listopadu 2016, 17:31:49 od Cecil »
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #32 kdy: 23 Listopadu 2016, 18:44:36 »

Výsledek?
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #33 kdy: 24 Listopadu 2016, 03:31:18 »

Knm nemusí poučení předčítat, jestli prokazatelně předložila, případně i v předvolání již uvedla relevantní poučení v písemné podobě, tak to ustojí. Vhodně by mohla akorát v úvodu zaprotokolovat, že jste poučení rozuměl, to by ale bylo potřeba zahrát hloupého, ne Knm ihned ukázat, že tomu účastník rozumí lépe než ona.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #34 kdy: 24 Listopadu 2016, 07:01:04 »

Nemusí avšak mi ho predložila až na konci. Vo výzve možno bolo ale myslím že by to na to neuhrali. Aj keď to je vo výzve tak to môžem prehliadnuť,  nemusím to vôbec čítať celé. To mi i ještě druhá čo tam bola nepriamo potvrdila že to nieje v poriadku.
Alebo sa mýlim?

Ináč to tam nakoniec dopísala do mojej výpovede že som nebol poučený na začiatku vypočúvania.


Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pár perliček
« Odpověď #35 kdy: 24 Listopadu 2016, 08:37:12 »

Knm nemusí poučení předčítat, jestli prokazatelně předložila, případně i v předvolání již uvedla relevantní poučení v písemné podobě, tak to ustojí. Vhodně by mohla akorát v úvodu zaprotokolovat, že jste poučení rozuměl, to by ale bylo potřeba zahrát hloupého, ne Knm ihned ukázat, že tomu účastník rozumí lépe než ona.
Taky tam mohli napsat že dostavením se na úřad uznává dluh ve výši 10000 korun vůči ouřadu, tak to by bylo taky cajk? Netvrďte kraviny, úředník má minimálně na začátku obvinnýho dotázat jestli to teda četl a rozumí tomu (a pokud ne tak mu to dát znova) a nechat si to stvrdit podpisem. Jinak nemá v ruce nic než očekávání průseru za svou neschopnost.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #36 kdy: 24 Listopadu 2016, 08:41:39 »

Podle mne je spravne, aby pred podpisem do protokolu to zapsal rucne k danym odstavcum, ze nebyl poucen a nebyly mu vysvetleny jeho prava...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Pár perliček
« Odpověď #37 kdy: 24 Listopadu 2016, 10:14:59 »

Nedávno jsem byl v nedopravní věci pokecat na úřadu. Pán se mě optal, jestli jsem četl poučení a jestli jsem tomu rozuměl, nebo mi ho má přečíst. Já řekl, že to chci přečíst, takže chudák musel číst, přečetl to, co mi poslali v dopisu. Po přečtení se mě zeptal, jestli tomu rozumím. Já řekl, že potvrzuji, že mi to přečetl, ale nedokážu odpovědět na otázku, jestli jsem tomu rozuměl. To zapsali do protokolu a hotovo.
« Poslední změna: 24 Listopadu 2016, 10:24:20 od swenak »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #38 kdy: 24 Listopadu 2016, 17:03:53 »

je dobře, že ve městě přibývají úřednická místa

Starosta Svitav David Šimek, nestraník za Sdružení pro město Svitavy

zdroj: http://pardubice.idnes.cz/eet-a-kontroly-navysi-pocty-uredniku-dwi-/pardubice-zpravy.aspx?c=A161124_2288059_pardubice-zpravy_jah
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #39 kdy: 29 Listopadu 2016, 12:13:15 »

... takovou kravinu, že na prvodelikventa je potřeba pohlížet přísněji, nemohl nikdo myslet vážně a spíš jde o omyl.
V Jihlavě? Mohl. Nevím, jaké to má příčiny, ale v Jihlavě jsou koncentrace úředních blbů i úroveň jejich blbosti opravdu výjmečně vysoké. To platí jak pro magistrát, tak pro KÚ

Tamní KÚ rutinně potvrzuje i ta nejblbější rozhodnutí správních orgánů prvního stupně a vymýšlí k tomu tak absurdní podpůrné konstrukce, že úředníky na jiných KÚ by fackovala hanba kdyby něco podobného vylezlo z jejich úřadu.
V Jihlavě jsou velmi zdatné úřednice, jedna mi dokonce tvrdila, že jsem čaroděj, když mi podávala rozhodnutí, jako část spisu, která ještě nebyla doručena, pravila: "no tohle ještě nemá, to ještě nebylo vytištěný". Já se spadlou bradou, jak můžu číst něco nevytištěné a ještě k tomu kopii toho neexistujíciho papíru, kterou držím v ruce. Nahrávání zdejšího úřadu vede k velkému pobavení a každému můžu návštěvu jen doporučit.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #40 kdy: 29 Listopadu 2016, 12:59:54 »

Závažnost přestupků zvýšila skutečnost, že se jich odvolatel dopustil opakovaně, při jízdě v obcích, kde s ohledem na předpokládaný zvýšený pohyb osob, může snadno dojít ke vzniku nenadálých kolizních situací.

Kraj Vysočina se domnívá, že při bourání do osob je nutné mít zapnutý bezpečností pás  :D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #41 kdy: 29 Listopadu 2016, 20:58:24 »

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIPS) zahájila trestní stíhání dvou úředníků Policejního prezidia a dceřiné firmy oděvního holdingu Blažek, včetně jednoho manažera.

http://domaci.ihned.cz/c1-65537550-gibs-stiha-lidi-z-policejniho-prezidia-a-firmy-blazek-kvuli-kontraktu-na-boty-pro-policisty-podle-firmy-za-tim-stoji-konkurence

PS: jak prihodne, mozna to brzo opravi...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #42 kdy: 10 Prosince 2016, 21:12:58 »

Já: "Chlapy, kolik to má odchylku." (ukazuji na zařízení, kterým měřil počet snězených pralinek)
MPík: (krčí ramena) "To nemá žádnou odchylku."

A pak jim věřte ty papíry o proškolení obsluhy  ;D
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #43 kdy: 15 Prosince 2016, 15:50:19 »

Kamarád vyprávěl o svém známém, příslušníkovi MP v jednom krajském městě ve Středních čechách:

"Já znal osobně akorát jednoho. Po něm jsem chtěl, aby mi ukázal pistoli... no nejdřív ji nemoh' najít, pak řek ať se podívám do auta. Tak jsem mu vlez do otevřenýho auta se staženým oknem a hledal ji... tam taky nebyla... Nakonec ji našel zahrabanou ve věcech... strčil ji do pusy, fouknul do hlavně a povídá -  Dobrý, není tam náboj."
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pár perliček
« Odpověď #44 kdy: 19 Prosince 2016, 10:34:01 »

Jedna brněnská městská část přešla do dalšího levelu: osobu pachatele už není potřeba prokazovat pouze u správního deliktu, ale ani u přestupku. Přestupek spáchal provozovatel a je to dokázáno už jen tím, že je provozovatel. Pokládám to za takové okénko do budoucnosti, protože k tomuhle to všechno nejspíš směřuje, ale zatím, soudruzi, ještě ne :)

O co se jednalo: městští darmožrouti nafotili auto stojící mimo silnici někde v blízkosti brněnské přehrady. Řidič ani nikdo pohybující se kolem auta zdokumentován nebyl. To ovšem bezmozkům v přestupkové komisi nebránilo v následující konstrukci:

V jednání byl proveden důkaz fotodokumentací pořízenou na místě zasahující hlídkou MP Brno. Žádné důkazy, které by vyvracely spáchání dotčeného skutku osobou obviněné nebyly zjištěny.“ – Super. Máme fotky auta a to je všechno. Takže důkazy vyvracející spáchání skutku osobou obviněné nebyly zjištěny. To, že především nebyly zjištěny žádné důkazy potvrzující spáchání skutku osobou obviněné, nevadí :)

A teď pozor: „V průběhu šetření věci obviněná neuplatnila žádnou námitku, kterou by vyvracela, že by byla v inkriminovanou dobu vozidlo neřídila, ačkoli k tomu měla opakovaně poskytnut ze strany správního orgánu prostor k vyjádření a navržení dalších důkazů. Lze tedy považovat za dostatečně alespoň nepřímou cestou prokázané, že vozidlo v uvedenou inkriminovanou dobu užívala, a tedy i předmětného přestupku, který byl na místě bez jakýchkoli pochybností zjištěn hlídkou MP Brno, se dopustila právě obviněná z přestupku.“

Čili obviněná se k tomu jejich pytli sraček nijak nevyjádřila, a to samo o sobě dokazuje, že přestupek spáchala. Je to tedy důkaz pouze „nepřímou cestou“, ale to k uznání viny přesto stačí, že. Ho hó, jak ta úřednická tupost člověka někdy pobaví :)
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 18