30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 11 12 [13]

Autor Téma: Pár perliček  (Přečteno 79793 krát)

IZS

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #180 kdy: 05 Březen 2020, 19:04:50 »

gumidos: děkuji za zajímavé čtení, příště zkusím zakompilovat do praxe čistě pro fun factor :)
IP zaznamenána

mcsoap

• Zobrazit profil
« Odpověď #181 kdy: 09 Březen 2020, 19:00:06 »

IZS: 2 As 35/2014 - 109. Docela dobře NSS vyběhl  s fízlím sborem v podobné situaci.

Chápu z toho správně, že v typické situaci kdy fízl trvá na občance na něj jde obratem podat stížnost na základě tohoto rozsudku, protože měl už na začátku úkonu sdělit, proč tu občanku chce, ale jen v případě, kdy to požaduje po osobě, která jaksi nesouvisí s úkonem, který právě provádí? (Buzeroval spolujezdkyni při dopravní kontrole řidiče).
IP zaznamenána

IZS

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #182 kdy: 21 Březen 2020, 17:46:12 »

Není to perla správního orgánu, nicméně v rámci distanční výuky jsem se při řešení příkladů do CIVILNÍHO PROCESU dověděl na diskuzním fóru toto (150/2002 Sb. je soudní řád správní):

Citace
a. který soud je věcně příslušný k projednání a rozhodnutí o nároku na přiměřené zadostiučinění za zásah do dobré pověsti společnosti Perspektiva, a za zásah do osobní a profesní pověsti pana Fafejty;

i. Podľa zákona 150/2002 Sb. ak nie je v tomto zákone uvedené inak je príslušný vždy daný Krajský súd
ii. Keďže v zákone 150/2002 Sb. Sa nenachádza výnimka, ktorá by znemožňovala prejednanie věci, je to v kompetencii Krajského súdu, avšak nie v prvej inštancií, tam je príslušný Mestský súd v Brne.

b. zda byl postup Krajského soudu v Brně správný.

i. . Podľa OSŘ, §104a) vždy nadradený Vrchní soud rozhodne o vecnej príslušnosti, a podľa zákona 150/2002 Sb. postúpi daný súd vec příslušnému súdu, ak to ten odmietne, rozhodne o tom Najvyšší správny súd
ii. Keďže uvedené ustanovenia sú protichodné, použil by som novší predpis, teda zákon 2002 Sb. pri uplatnení zásady lex posterior derogat lex anterior
iii. Krajský súd v Brne teda postupoval nesprávne
« Poslední změna: 21 Březen 2020, 18:55:56 od IZS »
IP zaznamenána

pokutobijec

• Zobrazit profil
« Odpověď #183 kdy: 12 Květen 2020, 13:14:42 »

Vtip:

Zastaví mě v autě policejní hlídka. Než vydám doklady , rozmístím a zapálím na palubce vonné svíčky a z rádia začne hrát milostná píseň.
Policajt : ,,Prosím vás , co to děláte ?!To je silniční kontrola !"
Já:,,Tady jsou doklady .Víte, já mám ráda romantiku , když mě někdo jebe ."
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 11 12 [13]