30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18

Autor Téma: Pár perliček  (Přečteno 179028 krát)

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #45 kdy: 19 Prosince 2016, 11:50:31 »

Za situace, kdy by policista nebo strážník musel pohledem do vnitřku vozidla zjišťovat, zda se v něm někde nachází parkovací kotouč, by byla značně ztížena kontrola těchto parkovacích kotoučů, a je zcela nereálné, aby policista či strážník takovým způsobem kontroloval každé vozidlo na předmětném parkovišti

chudáci opice, nitit je dívat se do auta jestli tam je parkovací kotouč když mají kontrolovat, jestli tam je :D

Parkovací kotouč by měl být také viditelný za snížené viditelnosti nebo za situace, kdy skla vozidla nejsou zcela čirá, avšak v takové situaci, by viditelný být nemusel.

chápete někdo tu větu ? :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #46 kdy: 19 Prosince 2016, 11:56:51 »

jkraus222: ano, mohu potvrdit, nyní jsem se s tímto obstruktem též setkal a u velice podobného případu, který se táhne už od roku 2013 (sic!). A byl ještě vylepšen o to, že podle názoru kraje se nemusí u správního deliktu prokazovat materiální aspekt! Ten byl spáchán už prostě tím, že se něco stalo…
A nejedná se jen o nějakou městskou část, ale přímo magistrát Kounicova. A kraj jim to podržel. Nyní tento případ dávám na přezkum a zároveň i zkusím prošprcnout ombudsmana, ať se nenudí za ty prachy…
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pár perliček
« Odpověď #47 kdy: 22 Prosince 2016, 21:25:41 »

Ono se tady v tom případě nejedná o SprDel, ale o klasický přestupek (zábor veřejného prostranství, z toho SprDel udělat nejde, tak to zkusili takhle).

podle názoru kraje se nemusí u správního deliktu prokazovat materiální aspekt!
Škoda, že NSS na to má jiný názor :) Viz např. rozsudek ze dne 31.5.2007 č.j. 8 Afs 17/2007 – 135

Jak bylo shora uvedeno, správní delikty představují ve srovnání s trestnými činy jinou formu protiprávního společensky nebezpečného jednání a pro jejich trestnost mají platit podobné principy a pravidla, jako v případě trestných činů. Upravují-li zásady soudního trestání situaci, v níž formálně trestný skutek nelze považovat za trestný čin, je-li jeho společenská nebezpečnost nižší než nepatrná, musí obdobná pravidla platit i pro správní delikty. Podstatou správních deliktů je postih za jednání v rozporu s právem. K jeho trestnosti však nepostačuje, že jednání po formální stránce vykazuje znaky skutkové podstaty deliktu, pokud zároveň není jednáním společensky nebezpečným (škodlivým). Jinými slovy, aby mohlo být určité protiprávní jednání kvalifikováno jako správní delikt, musí být kromě formálních znaků deliktního jednání naplněna i materiální stránka deliktu, a jednání musí vykazovat určitou míru společenské nebezpečnosti ve vztahu k porušené povinnosti, stanovené zákonem na ochranu odpovídajících hodnot. Na těchto závěrech nemůže ničeho změnit skutečnost, že zákony upravující správní delikty stricto sensu materiální stránku deliktu neupravují (na rozdíl od právní úpravy trestných činů a přestupků – srov. § 3 odst. 1 trestního zákona a § 2 odst. 1 zákona o přestupcích). Materiální stránka protiprávního jednání se tak i v případě správních deliktů musí projevit nejen při stanovení výše sankce, ale již při posuzování trestnosti právně závadného jednání. Nejvyšší správní soud proto uzavírá, že i u správních deliktů je nezbytné posuzovat materiální stránku deliktu a městský soud neposoudil tuto otázku správně [§ 103 odst. 1 písm. a) s. ř. s.].
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #48 kdy: 29 Prosince 2016, 11:32:57 »

Nie je to citát, ale ten postit na spise z nedávneho nahliadnutia ma fakt pobavil :-) :-)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #49 kdy: 29 Prosince 2016, 19:01:31 »

Podsk@lská, tam je to v pohodě ne? Mě tam řešil nějákej Bc. M@rtin Jindr@, nechal mi to zadarmo, poslal mi příkaz až po 9 měsících od spáchání když byla ještě prekluze rok, tímto ho zdravím  :P
« Poslední změna: 03 Ledna 2017, 15:47:07 od t4455 »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #50 kdy: 29 Prosince 2016, 19:41:15 »

To písmo by se hodilo k dítěti ze ZŠ   :x
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #51 kdy: 30 Prosince 2016, 19:42:49 »

Zcela jasný případ podjatosti úředníka ;D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #52 kdy: 03 Ledna 2017, 14:59:24 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #53 kdy: 09 Února 2017, 09:15:01 »

Skutečnost, že mezi úředníkem a územně samosprávným celkem musí z povahy věci určitý pracovní poměr existovat, a je jistě logická a nijak překvapivá skutečnost, že zaměstnanci za jeho práci náleží plat. Popsané skutečnosti jsou v lidské společnosti a geografickém prostoru České republiky již značnou historickou dobu ustálené a lze předpokládat, že dospělému jedinci běžných rozumových schopností jsou tyto souvislosti známy.

 :D
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #54 kdy: 29 Března 2017, 20:20:57 »

Dnes jsem se od hlídky Městské policie Mikulov dozvěděl, že pokud přijdu ke svému vozidlu, o které se momentálně zajímají (asi bloková pokuta, nevíma neřešil jsem), tak jako CHODEC, který si odemkne auto, aby tam uložil věci, jim MUSÍM předložit i řidičský průkaz a doklady od vozidla, protože se jedná o SILNIČNÍ KONTROLU. To asi berou zajímavý materiál. Tak jsem jim hned poslal žádost o kontakt na jejich dealera :-D Pravděpodbně to výrazně podporuje mozkové myšlení, protože mi bylo hned sděleno, že jsem tam to vozidlo URČITĚ zaparkoval já, protože je moje a protože prostě proto :-D
Znamená to tedy, že když půjdu např. do restaurace, musím mít hygienický průkaz? A nebo do vojenského muzea vojenskou knížku? A nebo do autobusu, tak řidičásk skupiny D?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pár perliček
« Odpověď #55 kdy: 29 Března 2017, 21:56:10 »

Si představte kdybyste řidičák vůbec neměl, a ještě nejlíp byl namol, to by se asi chudáci zacyklili
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #56 kdy: 29 Března 2017, 22:19:03 »

Kdepak zacyklili, takový materiál by měl jasno. Blb a Blbec by pachatele zpacifikovali a bylo by


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

Námitka podjatosti podána do protokolu na závěr ústního jednání zároveň s podáním stížnosti na daného úředníka, který odmítl zanést do spisu jasné důkazy o nevině (doklad o zaplaceném parkování + fotky dokladující viditelné umístění park. lístku) a nadále trval na tom, že i když se řidič a provozovatel vozidla v jedné osobě několikrát do protokolu (při předchozím přestupkovém řízení) přiznal, že osobně zaparkoval, přesto úředník kliďánko překlopil na SPRDEL.
Námitka byla podána tedy ihned po podání stížnosti a neprodlenně v souladu s odst. 2. §14 sprŘ přímo na místě a do protokolu.

Došlo po 2 měsících „sdělení“, kde se píše: „při posuzování námitky podjatosti byl učiněn závěr, že podaná námitka je ryze obstrukčního charakteru a je v ní spatřovaná snaha prodloužit správní řízení ///které bylo právě započato, SIC!/// a podáním námitky podjatosti v tomto stádiu procesu ztrácí účastník řízení procesní privilegium kvalifikovaného rozhodnutí o takové námitce podjatosti. Tato námitka nebyla uplatněna v souladu s ustanovením odst. 2 § 14 spr. řádu, což znamená, že nebude o ní rozhodováno formou usnesení, ale bude s ní naloženo jako s neformálním podnětem… …představenému úřední osoby nepřísluší v řízení o námitce podjatosti podrobně zkoumat a hodnotit právní posouzení případu a veškeré procesní úkony, provedené úřední osobou… Judr. Alois Cvrkalík, ředitel v.r.“
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pár perliček
« Odpověď #58 kdy: 03 Dubna 2017, 21:13:08 »

Ty kokso  :o
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pár perliček
« Odpověď #59 kdy: 03 Dubna 2017, 21:23:18 »

Ani mě to nepřekvapuje, to je celkem standardní jednání našeho úřednictva :x
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18