30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výpalné za „odtah“ v Brně  (Přečteno 16766 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Výpalné za „odtah“ v Brně
« kdy: 23 Září 2016, 13:45:43 »

Zdravím,

došlo mi přiložené, chtěl bych se zeptat, jestli je proti tomu nějaká levná (a rychlá) obrana... Nechce se mi platit výpalné nějaké firmě za nevyžádané služby...
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2016, 14:46:23 »

Především je ten požadavek zmatečný. Tvrdí, že bylo odtaženo vozidlo, ale podle dalšího ceníku vůbec není jasné, co se s ním vlastně stalo. Chtějí platbu za zahájený odtah (asi), ale už ne za dokončený ani nedokončený. To vypadá jako Schrödingerův odtah.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2016, 15:20:38 »

Ano, je to zmatečné. Odtah byl zahájen --> nasazeny dva háky na kolo, ale nedokončen. Vypadá to jako šablona, do které vloží jen RZ/SPZ, míst a částku a pošlou.

Spíš se ptám, jestli máte někdo prošlápnutou cestu co s tím...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2016, 19:09:50 »

V citovaném zákoně je formulace odstraní se na náklad provozovatele. K žádnému odstranění nedošlo, tedy ani žádný zákonem předvídaný náklad nenastal. To že si udělají nějaký ceník úkonů (dostavení se na místo 100,-, obhlednutí situace 100,- Kč, zavolání techniky 100,- Kč, spuštění lana 100,- Kč ......... ) nemá oporu v zákoně. Jenom to musí rozseknout někdo, kdo je na nimi. Nebo se více ponořit do důvodové zprávy před schválení ve sněmovně, proč to bylo formulováno, tak jak to tam je a co tím bylo sledováno.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #4 kdy: 25 Září 2016, 01:38:45 »

Kverulante díky, takže je to tak, jak jsem si myslel. Nemá to oporu v zákoně, ale je to městem posvěcená zlodějina.

Takže s tím nic neudělám, pokud se nechci soudit. :-(

Můžu jim maximálně poslat dopis s odpovědí ve Tvém duchu a doufat, že do sporu nepůjdou.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #5 kdy: 25 Září 2016, 12:36:08 »

Rozhodně nic neplaťte. Vy jste si od nich žádnou službu neobjednal a dle §45 zákona 361/2000 Sb. je definován pouze odtah jako takový a interní cenník mezi Brněnskými komunikacemi a městem Vás naprosto nezajímá. Lol a prý předžalobní výzva. Odpovězte jim též předžalobní výzvou, kde je vyzvete, aby svého protiprávního podvodného jednání a vyhrožování okamžitě zanechali…

Jen se zeptám — přišlo doporučeně či obyčejnou poštou?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #6 kdy: 25 Září 2016, 13:47:43 »

Rozhodně nic neplaťte. Vy jste si od nich žádnou službu neobjednal a dle §45 zákona 361/2000 Sb. je definován pouze odtah jako takový a interní cenník mezi Brněnskými komunikacemi a městem Vás naprosto nezajímá. Lol a prý předžalobní výzva. Odpovězte jim též předžalobní výzvou, kde je vyzvete, aby svého protiprávního podvodného jednání a vyhrožování okamžitě zanechali…

Doporučuju pro psychologický efekt odeslat v obálce od advokátní kanceláře. Jestli jste opravdu ranař, tak tam můžete zařadit i výzvu k uhrazení nemajetkové újmy, ke které došlo ztrátou vašich iluzí o právním povědomí statutárního města Brna a oné firmy. (Jen pro silné žaludky, přes soud by to asi neprošlo.)

Jen se zeptám — přišlo doporučeně či obyčejnou poštou?

Jestli obyčejně, tak ignorovat.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #7 kdy: 25 Září 2016, 21:48:26 »

Pánové, to zní báječně. Teoretické náklady jen obálka s modrým pruhem a poštovné...

Teď to jen sepsat...

Rozhodně nic neplaťte. Vy jste si od nich žádnou službu neobjednal a dle §45 zákona 361/2000 Sb. je definován pouze odtah jako takový a interní cenník mezi Brněnskými komunikacemi a městem Vás naprosto nezajímá. Lol a prý předžalobní výzva. Odpovězte jim též předžalobní výzvou, kde je vyzvete, aby svého protiprávního podvodného jednání a vyhrožování okamžitě zanechali…

Doporučuju pro psychologický efekt odeslat v obálce od advokátní kanceláře. Jestli jste opravdu ranař, tak tam můžete zařadit i výzvu k uhrazení nemajetkové újmy, ke které došlo ztrátou vašich iluzí o právním povědomí statutárního města Brna a oné firmy. (Jen pro silné žaludky, přes soud by to asi neprošlo.)

Jen se zeptám — přišlo doporučeně či obyčejnou poštou?

Jestli obyčejně, tak ignorovat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #8 kdy: 25 Září 2016, 21:55:40 »

mhepp: jen prosím odpovězte důležitou otázku: ten milostný dopis od komunikací — dostal jste obyčejně a nebo doporučeně?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #9 kdy: 26 Září 2016, 16:12:49 »

Pardon, kdyby to došlo obyčejně/pouze doporučeně, tak s tím tady neobtěžuji... Došlo to pruhovaně s dodejkou.

Rovnou se zeptám, byl by tu někdo zdejší ochoten mi pomoci s odpovědí? Nejsem si jistý, jestli ji dokážu sepsat dostatečně odpudivě. Mohlo by to tu pak zůstat jako vzor pro další šťastlivce...

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #10 kdy: 26 Září 2016, 16:18:41 »

Vážené Brněnské komunikace,

došel mi od vás papír č.j. XY, že mě máte rádi a že vám snad dlužím nějaké drobné. Argumentujete jakýmsi ceníkem a službou, kterou jsem si neobjednal.
Dovoluji si upozornit že jediné, co lze provozovateli podle zákona účtovat je odtah vozidla, který v tomto případě nenastal.

Také vás mám rád a nic vám nedám.

S pozdravem
           Pyrát
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #11 kdy: 26 Září 2016, 23:02:23 »

Děkuji za inspiraci, je dobrá. Přidal jsem ještě svůj ceník (trochu jim podráždím žlučník stejnou měrou, pošlu samozřejmě s dodejkou):

Vážené Brněnské komunikace,

došel mi od vás papír č.j. XXX, že mě máte rádi a že vám snad dlužím nějaké drobné. Argumentujete jakýmsi ceníkem a službou, kterou jsem si neobjednal, tudíž nerozumím, proč bych měl platit.

Dovoluji si upozornit že jediné, co lze provozovateli podle §45 zákona 361/2000 Sb. účtovat, je odstranění vozidla, ke kterému v tomto případě nedošlo.

V souvislosti s tímto omylem vás žádám o proplacení nákladů spojených s jeho řešením:
  • poštovné dle ceníku České pošty – doporučený dopis standard: 38,-kč
  • příplatek za dodejku: 15,-kč
  • obálka s pruhem: 2,-kč
Celkem tedy 55,-kč. Uvedenou částku můžete zaplatit přiloženou poštovní poukázkou.

Také vás mám rád a nic vám nedám.

S pozdravem Pyrát
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #12 kdy: 27 Září 2016, 10:38:21 »

Tak přidal bych ještě položku na právní školení (myslím, že 2000 Kč za každou započatou hodinu by odpovídalo) s tím, že certifikát o absolvování kursu vystavíte do tří dnů po obdržení platby na účet.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #13 kdy: 27 Září 2016, 10:54:25 »

Děkuji za inspiraci, je dobrá. Přidal jsem ještě svůj ceník (trochu jim podráždím žlučník stejnou měrou, pošlu samozřejmě s dodejkou):

Vážené Brněnské komunikace,

došel mi od vás papír č.j. XXX, že mě máte rádi a že vám snad dlužím nějaké drobné. Argumentujete jakýmsi ceníkem a službou, kterou jsem si neobjednal, tudíž nerozumím, proč bych měl platit.

Dovoluji si upozornit že jediné, co lze provozovateli podle §45 zákona 361/2000 Sb. účtovat, je odstranění vozidla, ke kterému v tomto případě nedošlo.

V souvislosti s tímto omylem vás žádám o proplacení nákladů spojených s jeho řešením:
  • poštovné dle ceníku České pošty – doporučený dopis standard: 38,-kč
  • příplatek za dodejku: 15,-kč
  • obálka s pruhem: 2,-kč
Celkem tedy 55,-kč. Uvedenou částku můžete zaplatit přiloženou poštovní poukázkou.

Také vás mám rád a nic vám nedám.

S pozdravem Pyrát
A kde je tvuj cas, nutny k sepsani dopisu? Kde je tvuj cas, straveny konzultacemi na foru 30kmh.cz? To bych jim tam vsechno zpoplatnil :-).
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #14 kdy: 27 Září 2016, 11:52:35 »

Celkem tedy 55,-kč. Uvedenou částku můžete zaplatit přiloženou poštovní poukázkou.

Jak můžete zaplatit?
Uvedenou částku uhraďte bezodkladně, nejpozději do 5 pracovních dní od převzetí této výzvy!
IP zaznamenána