30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podání vysvětlení - doručení fikcí  (Přečteno 3930 krát)

anonym9899

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Podání vysvětlení - doručení fikcí
« kdy: 08 Prosince 2016, 21:13:03 »

Zdravím,
mám dotaz ohledně výzvy k podání vysvětlení. Do společnosti přisla pokuta za rychlost (65/50). Společnost nahlásila řidiče i s adresou, který auto řídil a tomu po cca dvou týdnech přisla výzva k podání vysvětlení (výzvu si nevyzvedl osobně, nýbrž mu byla doručena fikcí). Jaké má dotyčný nyní možnosti, pokud nechce ít podat vysvětlení osobně? Co se stane když se přizná v dopise, atd. Prosím o smysluplné rady :) díky moc
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení - doručení fikcí
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2016, 21:35:20 »

http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/
Odpověď na váš dotaz je v bodě č. 4.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

anonym9899

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení - doručení fikcí
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2016, 09:44:35 »

Děkuji za odpověď. Pořád mi ale není úplně jasné, co nyní napsat úřadu, aby z toho byl provozovatel venku a obviněný nemusel na úřad osobně. V dopise je jasně stanovené datum a čas ve kterém se musí obvoněný na úřad dostavir nebo si sjednat schůzku na jiný termín. V odstavci 4 jsem se dočetl, že obciněný může podat vysvětlení i písemnou formou, platí to i v případě, kdyje v dopise napsáno osobně?
:) díky moc
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení - doručení fikcí
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2016, 10:05:27 »

Nikam nemusíte. Vše se dá řešit písemně. Zkuste pomocí vyhledávání najít heslo Helmut a budete moudřejší. Pozor - hledání je vázáno na vlákno kde se nacházíte, takže hledejte přímo na 30kmh.cz, ne v žádném vlákně.
IP zaznamenána

anonym9899

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení - doručení fikcí
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2016, 11:49:41 »

Helmuta jsem pročetl, ale stále mám pár otázek. Nepochopil jsem co má "Helmut" v mé situaci nyní dělat resp. jakou zprávu má na úřad odeslat. JE postup stejný když je auto na s.r.o. firmu? díky za trpělivost semnou  :'(
IP zaznamenána