30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stani v zone zakazu zastaveni  (Přečteno 11376 krát)

chipper

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[?] Stani v zone zakazu zastaveni
« kdy: 21 Září 2016, 20:41:22 »

Dobry den,

parkoval jsem v zone, ktera je oznacena znackou zakaz zastaveni mimo vyznacene parkoviste. Bohuzel nikde nebylo misto kam bych zaparkoval a zaroven jsem vezl zenu s malym ditetem, ktere jsem byl neco pomoct vyresit na urad. Na urade jsme byli 25 minut a jak jsme se vratili, tak jsem mel za steracem listecek. Po mesici mi prisla vyzva, abych prisel podat vysvetleni.

Policiste budou mit zrejme nafocene auto, jak stoji v zakazu, ale uvazuji, ze bych se pokusil se vymluvit na zakon c. 361/2000 Sb., § 26 paragraf 3. Myslite, ze ma sanci na uspech, pokud bych rekl, ze se mi udelalo nevolno, dal jsem trojuhelnik za auto a sel se na urad na zachod vyzvracet? Kdyz jsem se vratil k autu, tak jsem tam mel pokutu?

Predem dekuji za vase nazory.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2016, 20:47:34 »

ať to vyřeší helmut primárně, nevidím důvod proč by se neměl nebožák doznat
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2016, 20:50:57 »

Zdravím,
předvolává policie nebo úřad? Než budeme radit taktiku, je třeba zajistit spis. Pak budou vesměs 3 možnosti.
1. Helmut a máte to bez starostí a skoro bez skillu.
2. Helmut, který vás zmocní a pokusíte se ho obhájit - skoro bez rizika a zvýšení skillu je také na místě.
3. Nabonzujete sebe - pokud je k tomu dokumentace nakloněna a nemáte strach z prohry, nač plýtvat helmuty.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2016, 20:52:38 »

Jak tohle dopadá a probíhá najdete zde : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3112.0
IP zaznamenána

chipper

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2016, 21:08:16 »

Jsem tady novacek a asi nevim, co myslite pod pojmem Helmut. Muzete mi to prosim trosku objasnit?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2016, 21:11:48 »

Helmut je obecná přezdívka cizince, jenž je předhozen správnímu orgánu a který je pokud možno (nějak) kontaktní a je schopen za sebe poslat nejen přiznání, ale provozovatele vozidla případně zmocnit k dalšímu jednání se správním orgánem…
IP zaznamenána

chipper

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #6 kdy: 21 Září 2016, 21:30:41 »

Aha, rozumim. Mam plno kamaradu ze zahranici a i ze zemi 3. sveta. Je potreba, aby byl Helmut z EU? Abych situaci jeste upresnil, ja nejsem vlastnik vozidla. Vlastnikem je muj otec. Premyslim, ze tedy zvolim nasledujici postup:

1) Otec posle dopis do Brna, ze vozidlo pujcoval me
2) Ja se dostavim na projednani prestupku kde uvedu, ze ano, ze otec mi auto pujcoval, ale ja jsem ho pujcil kamaradovi Helmutovi
3) Uvedu, ze Helmut je kamarad z EU (musi mit RP?, musim znat jeho osobni udaje?), a uvedu jeho korespondencni adresu tam, kde bydlim v Brne v pronajmu a na schranku nalepim jeho jmeno.
4) Helmut prevezme postu, odepise jim v jinem jazyce (Japonsky, pripadne Madarsky, pokud to ma byt z EU), ze se priznava, a ze protoze neumi cesky, tak me zmocnuje abych s uradem dal komunikoval ja.
5) Odlepim jeho jmeno ze schranky - skoncil mu tady vymenny pobyt na skole a jel domu
6) Budu komunikovat s uradem - (co jim mam napsat, kdyz se budou ptat na Helmuta?)

Je muj postup spravny?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #7 kdy: 21 Září 2016, 21:35:39 »

V první řadě, jestli píšou fízlové, tak nereagujte, jestli úřad, tak ať jim otec rovnou naservíruje helmuta. Řetězit do toho další řidiče je blbost... Helmut vám ŘP ukázal, vy jste si opsal údaje, jestli byl třeba falešný, to nevíte.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #8 kdy: 21 Září 2016, 21:38:57 »

Pozor, o tom kamarádovi musí vědět i Váš otec, protože on musí vědět, kdo vozidlo řídil! To znamená, že uvedete, že jste vozidlo s vědomím Vašeho otce půjčil svému kamarádovi, kterého jste předem poučil a on se Vám zavázal, že bude dodržovat veškeré zákony související s řízením vozidla.
Nicméně nejlepší by bylo, kdybyste Vy dostal od svého otce/provozovatele vozidla zmocnění k zastupování v této věci. Pak můžete jednat jeho jménem.
Helmut, Szilágyi a nebo třeba Hasegawa pak úřadu ve svém jazyce odpoví a přizná kajícně, že opravdu v  dotyčnou dobu řídil a matně si vzpomíná, že asi něco spáchal a že toho moc lituje a že už to víckrát neudělá a že k dalšímu jednání s úřadem zplnomocňuje Vás, abyste ho plně zastoupil…
IP zaznamenána

chipper

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #9 kdy: 21 Září 2016, 21:41:04 »

Zatim psali jen fizlove z MP Brno. Dali mi ultimatum do 3. 10., ze mam prijit a zaplatit vypalne, jinak bude zle. Nechci do toho tatu zatahovat, protoze auto je moje, pouze je na nej napsane. Nejradsi bych ho z toho dopisovani dostal tim, ze by hned v prvnim dopise napsal, ze on neridil a ze auto pouzivam ja.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #10 kdy: 21 Září 2016, 21:49:15 »

Tenhle dopis doporučuji okamžitě zahodit, případně podpálit a pokud nemáte v plánu se měsíc nekoupat a pak tam jet těm hovínkářům udělat smrad, tak nikam nechodit a počkat, než se ozve úřad. Nic jinýho totiž nemá smysl ani užitek.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #11 kdy: 21 Září 2016, 21:52:22 »

jak už napsal kolega — na tohle nereagujte. Až Vás obešle magistrát, tak to naskenujte, anonymizujte a hoďte to sem.
Bacha, magistrát Brno je pověstný porušováním zákonů a správního řádu!
IP zaznamenána

chipper

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #12 kdy: 21 Září 2016, 22:11:55 »

Dekuji za rady, dopis jsem podpalil, nyni cekam na dopis od magistratu. Az prijde, napisu dalsi detaily. Zatim moc dekuji. Stay tuned.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #13 kdy: 22 Září 2016, 14:42:09 »

Aha, rozumim. Mam plno kamaradu ze zahranici a i ze zemi 3. sveta. Je potreba, aby byl Helmut z EU?

Asi nejlepší je když je Helmut občan EU a jeho národnost má v ČR status národnostní menšiny a není to Slovák.. pak má právo na vedení řízení ve svém jazyce..

A tak nechá proti sobě zahájit řízení a požádá o vedení řízení v jeho jazyce.. a úřad to asi zahodí protože to je moc práce a stojí to moc peněz..
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Stani v zone zakazu zastaveni
« Odpověď #14 kdy: 23 Září 2016, 10:26:00 »

Není to náhodou je EU občan NEBO má v ČR status národnostní menšiny. Tedy pan Dežo Lakatoš .. trvalým pobytem na Chánově má právo na vedení řízení v romštině.
Dobrý by byl nějaký Vlám nebo podobná relikvie ze země BeNeLuxu :)
IP zaznamenána