30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?  (Přečteno 7893 krát)

Henryds

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Ahoj,

dnes mě překvapila výzva na odpustek za 500 za nerespektování dopravního značení IZ8a - zóna zákazu stání s dodatkem "stání povoleno jen na vyznačených parkovištích"... Neměl jsem totiž lístek za stěračem, ale přitom počasí...
Stál jsem na místě označeném jako "Cíl": https://mapy.cz/s/2tUGH
Kolem značky IZ8a jsem nejel, pokud nebyla někde pět kilometrů daleko, na mapě je vyznačena cesta, jak jsem se tam dostal a ani na Google Street View jsem nenašel, že bych tuto značku minul. Z druhé strany např. z ulice 28. října tato značka je, ale tudy jsem nejel.
Do Ostravy to mám daleko a nechci nikam jezdit, jak v takovém případě pokračovat?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2018, 19:18:16 »

Celá trasa je uvnitř zóny. Ale vjezd z křižovatky Žofínská/Na Karolíně není opravdu značkou IZ8a označen. Ovšem není vůbec jasné, zda jde opravdu o křižovatku.
IP zaznamenána

Henryds

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2018, 20:07:50 »

Já si myslím, že křižovatka zónu neruší, ale procházel jsem si přes streetview celou trasu, jak jsem jel, jak je vidět v mapce a nikde jsem tuto značku neviděl, vůbec jsem netušil, že je tam zóna zákazu stání, vždy tam totiž stojí auta.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #3 kdy: 20 Března 2018, 20:37:59 »

Jestli se nepletu, zona začíná za mostem.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #4 kdy: 20 Března 2018, 21:22:02 »

Přesně je to vidět na http://gisova.ostrava.cz/parkovani.php

V centru Ostravy je parkování už dlouho peklo, nejlepší je nechat auto mimo zónu a dojít do ní pěšky.
IP zaznamenána

Henryds

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #5 kdy: 20 Března 2018, 22:13:30 »

Jo, už jsem to našel, značka je u Nové Radnice, dva kilometry odtamtud, jak to mám jako neostravák tušit?  :o Zvlášť, když tam stojí tolik aut... Ať se tím pětikilem udáví...  :-X
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2018, 08:46:02 »

Celé centrum je v téhle zóně. Ale kdyby náhodou někdo věděl o příjezdové cestě, kde značka chybí, určitě to sem napište ;D
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2018, 10:04:27 »

Před rokem jsem přes streetview mapu procházel a pokud nepojedete po chodníku nebo jednosměrkou v protisměru tak nelze.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2018, 10:24:41 »

Ovšem pokud řidič započne jízdu až uvnitř zóny, nemá se o existenci zóny jak dozvědět.
IP zaznamenána

Henryds

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #9 kdy: 22 Března 2018, 15:08:30 »

Shodou okolností jsem započal jízdu až v zóně (ráno jsem jel busem a trolejbusem, kde po značkách nečumím) a nevěděl jsem ani, že jsem v zóně. Parkoval jsem na stejném místě i loni v lednu a jestli tam ty zóny už byly, tak jsem značku nepochytil, ale kdo se dívá na značky zákazu stání deset minut před místem, kam jedu?  ???
Mám jim to zaplatit nebo následně při SprDeli se obhajovat, že po dobu jízky jsem IZ8a neminul?
Hlavně ale nechci do Ovy jezdit, tak to řešit jen písemně, jestli to jde...
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #10 kdy: 22 Března 2018, 18:43:14 »

Tak to je pěkná výpověď:
Šéf/známý/příbuzný mi zavolal, že mám vyzvednout auto tam a tam. Dojel jsem tam trolejbusem, auto vyzvedl, po cestě jsem ještě zastavil ...(na úřadě/ v obchodě), že jsem v zóně, jsem jakožto neostravák nevěděl a vědět nemohl.
Kdyby to dostali do rukou dobří právníci, možná by tímto případem pěkně zpochybnili zóny. (A nebo taky ne.)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - IZ8a - zóna zákazu stání - kde je ta značka?
« Odpověď #11 kdy: 22 Března 2018, 19:19:32 »

Možná určitou analogií by mohlo být to, že jsem takhle jednou před mnoha lety uhrál pokutu za blokové čištění kde prokazatelně chyběla přenosná značka, kde se nejprve snažili mi vnutit, že je to vyhlášeno a vyvěšeno na úřadě a tím pádem to mám vědět, ale nakonec uznali, že tím že jsem z jiného obvodu, tak mne tedy nechají být, ale jako domorodci by mi to tenkrát prý neprošlo.
IP zaznamenána