30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení rychlosti o 70 km/hod. na dálnici - správní řízení na cestě  (Přečteno 48521 krát)

cruchot

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

v prvním řadě bych Vám chtěl poděkovat a vyjádřit respekt nad škálou a odborností článků, které jsem na tomto foru měl možnost přečíst. I mě k tomu však dohnala záležitost velmi nepříjemná.

Včera v odpoledních hodinách jsem předjel při cestě domů po dálnici policejní passat vybavený radarem Ramer, který mě vzápětí dojel, protože jsem ho po předjetí zaregistroval a stáhnul rychlost na tachometrových 140 km/hod., poté mě doprovodili k benzínové pumpě. Zde mi policista oznámil, že mi naměřili rychlost 205 km/hod., a že to již nelze řešit blokovou pokutou a musí sepsat protokol, který bude poté odeslán během měsíce na magistrát našeho města a jeho správní odbor. V protokolu na 1,5 stránky A4 poměrně výstižně sepsali, co a kde se stalo, uvedli rychlost po odečtení odchylky 196km/hod. Já poté využil možnosti se vyjádřit a uvedl vlastnoručně něco v tom smyslu, že jsem celou cestu jel cca tachometrových 140 km/hod., ale že v okamžiku, kdy mi naměřili zmiňovanou rychlost 205, jsem jel z kopce a tlačil se na mě Škoda Superb černé barvy, který se na mě místy tlačil již předtím od nájezdu na dálnici, a proto jsem zrychlil, abych předjel auta v pravém pruhu a zařadil se a umožnil mu průjezd a poté opět zpomalil na původní rychlost 140km/hod., při které mě i policejní Passat dojel a zastavoval. Protokol jsem podepsal a odjel do rodného města, kde jsem si ihned na CzechPointu nechal vyjet výpis bodového hodnocení. Aktuální stav mého konta je 7 bodů, z čehož 2 body v srpnu 2012, 2 v květnu 2013 a 3 v srpnu 2013 - všechny za překročení rychlosti dle par. 125c /1f 361/2000 Sb., vždy v obci, ale do 20 nebo 30 km/hod.

Pracuji jako regionální manažer pro jednu velkou společnost a ročně najezdím přibližně 70.000 km, jezdím denně a žíví mě to. Po prozkoumání pravděpodobného postihu - 5 bodů (5+7 stávajících = 12 konečných a konečná), 5-10.000 Kč pokuta a zákaz řízení na 6-12 měsíců mě začaly napadat už jen ty nejčernější myšlenky a začal jsem hledat na netu, jaké jsou zkušenosti či možnosti v podobných případech.
 
Vzhledem k tomu, že toto forum je na podobné případy orientované a na radu od DF jakožto experta na boj s policejní buzerací, chtěl bych požádat o váš názor nebo doporučení, jaké následující kroky v této věci nejlépe podniknout, ať už to bude cokoliv - vzít si zástupce, zmocněnce, natahovat to, nechat se popravit hned v prvním kole atd. atd.  Předesílám, že finanční stránku věci považuji za podružnou ve srovnání se zákazem řízení, který by pro mne a mou rodinu byl zcela fatální.

Děkuji předem za váš čas!

S úctou
Tomáš
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Dobry den,
pokud vas meril passat behem jizdy, prectete si toto vlakno, predevsim clanky dr. Berana v prvnim prispevku:
http://30kmh.cz/index.php?topic=3.0
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Já poté využil možnosti se vyjádřit a uvedl vlastnoručně něco v tom smyslu, že jsem celou cestu jel cca tachometrových 140 km/hod., ale že v okamžiku, kdy mi naměřili zmiňovanou rychlost 205, jsem jel z kopce a tlačil se na mě Škoda Superb černé barvy, který se na mě místy tlačil již předtím od nájezdu na dálnici, a proto jsem zrychlil, abych předjel auta v pravém pruhu a zařadil se a umožnil mu průjezd a poté opět zpomalil na původní rychlost 140km/hod., při které mě i policejní Passat dojel a zastavoval. Protokol jsem podepsal
Fatální chyba, kterou jste si zásadním způsobem omezil manévrovací/argumentační prostor. Porušení zásady "s fízly se nebavit a nic nepodepisovat" je vždy cesta do průseru.
Nicméně až něco od úřadu přijde, dejte vědět, při nasazení všech pák by to mohlo jít zachránit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Onehdá D-F postoval celkem zásadní rozsudek NSS kde je jasně řečeno, že samotné oznámení nemá žádnou váhu, je toliko informační a vodítko orgánu k tomu, jak dále postupovat, na co se ptát atd., tudíž šance je. Nicméně ne hned tak, protože ouřadníci to stejně rádi ignorují a zahrnují oznámení mezi důkazní materiály.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil

To vám na benzínce sepsali 1,5 A4 a vytiskli?? Mě chytl Prasát v podobném duchu a vůbec žádný lejstra se neřešily... Když už tak jsem myslel že se vyplňují takové ty menší formuláře, a ne takové eseje...

Jinak teď už to asi víte, ale už vás sejmuli 3x, pro příště rešte radši každý přestupek hned. Ono pak se to jednou nepovede v ten nejblbější moment a jste bez papírů...
« Poslední změna: 12 Listopadu 2013, 19:34:58 od HOHO »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Onehdá D-F postoval celkem zásadní rozsudek NSS kde je jasně řečeno, že samotné oznámení nemá žádnou váhu, je toliko informační a vodítko orgánu k tomu, jak dále postupovat, na co se ptát atd., tudíž šance je. Nicméně ne hned tak, protože ouřadníci to stejně rádi ignorují a zahrnují oznámení mezi důkazní materiály.
To ale spíš vidím až na odvolačku, nebo v horším případě na soud. Samozřejmě i tady v té výpovědi (na jejíž rozpory se podle zmíněného judikátu může správní orgán dotazovat a chtít je vysvětlit) se dá kličkovat - řekl, že zrychlil, aby předjel, ale neřekl na kolik, tak bych tvrdil např. tachometrových 145  :D Ale spíš se budou muset nasadit všechny páky včetně průtahů, zmocněnců, milionu důkazních návrhů apod. A zacílit především na případné odvolání, kde se vždy dají najít nějaké procesní vady, rozpory s judikaturou atd.

Každopádně souhlasím s tím, že řešit až poslední přestupek, kdy už je v ohrožení řidičák a nikoliv každý přestupek, je taky zásadní problém.
IP zaznamenána

Majkii

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil

Každopádně souhlasím s tím, že řešit až poslední přestupek, kdy už je v ohrožení řidičák a nikoliv každý přestupek, je taky zásadní problém.

To je stejně jedno vzhledem k tomu, že za zde probíraný přestupek je to o papíry rovnou.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Každopádně souhlasím s tím, že řešit až poslední přestupek, kdy už je v ohrožení řidičák a nikoliv každý přestupek, je taky zásadní problém.

To je stejně jedno vzhledem k tomu, že za zde probíraný přestupek je to o papíry rovnou.
V tomhle konkrétním případě ano, ale obecně ledaskdo nějaké body sem nebo tam neřeší (typicky ten, kdo nemusí řešit ani výši pokuty a nestojí mu zato se s tím patlat) a když jich je 9 nebo 10 a hrozí ztráta řidičáku, tak najednou teprve vehementně začne řešit poslední přestupek, když už je po krk ve sračkách. Přitom by k tomu třeba vůbec nemuselo dojít.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Přesně můj kamarád…necháme to domluvou za to a támhle za to, já vám body nedám…pak se lidi hrozně divěj dkyž koukaj na výpis, kam jim nedal body opičák, ale ouřada  :D Jinak taky si teď právě zřizoval živnostňák, tak jsem zvědav, jak by po Praze jezdil šalinou.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Každopádně souhlasím s tím, že řešit až poslední přestupek, kdy už je v ohrožení řidičák a nikoliv každý přestupek, je taky zásadní problém.

To je stejně jedno vzhledem k tomu, že za zde probíraný přestupek je to o papíry rovnou.
Tak jednak jde i o princip (pokud se necítím vinen, proč platit?) a jednak je to cvičení.
Určitě lepší zjistit na co si příště dát pozor prohrou v řízení o 2000 pokuty, než prohrou v řízení o poslední body.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Já to neřek, mě necitujte :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Majkii

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil

Tak principiálně to rozhodně platí tak, jak píšete. Já reagoval právě na zdejší konkrétní případ. Vypadá to totiž, že hlavně ani autor vlákna jako údajný přestupce vůbec nevěděl/neuvědomoval si, že za +50 km/h mimo obec je to o papíry rovnou, proč jinak by si šel dělat výpis.
IP zaznamenána

D-FENS

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

1. Podobné případy se těžko hájí.
2. Každopádně nechat dojít do správního a začít hrát o čas. Bohužel lze předpokládat, že "velkou rybu" si úřad ujít nenechá a bude důsledný, pokud jde o lhůty.
3. Ohledně výpovědi na místě, ta to komplikuje, ale dá se to překonat. Předpokládám, že to mělo sloužit jako odrazová rampa ke krajní nouzi, použitelná je v případě, že na záznamu bude něco podobného vidět nebo bude záznam takový, že nelze vyloučit, že se tam něco takového stalo. Pak bych na tom trval, klidně bych hodil do placu, že auto mělo modré majáky.
4. Konečně je šance, že policajti posrali ten záznam, nebo si ho omylem smažou při kopírování, nebo nebude na záznamu vůbec nic poznat, nebo tam bude nějaká jiná chyba, která poskytne lepší odrazový můstek nežli bod 3
5. V první fázi tedy vyčkat předvolání, příp. si založit datovou schránku za účelem doručovací obstrukce, dostavit se na předvolání a prohlásit, že si nejprve chcete prostudovat spis a požadujete na to přiměřenou lhůtu. Omluvenky bych na samém začátku neaplikoval, na to bude čas během řízení. 
Informujte nás o dalším vývoji.
IP zaznamenána

cruchot

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Díky všem za komentáře.
Každý má trochu pravdu, faktem je, že jsem své dosavadní body neřešil, nenapadlo mě ani ve snu, že bych mohl být na sedmi bodech, žil jsem v domnění, že tam budou tak 3.
Vím sice, že tady se spíš specializujete na vlastní proceduru správního řešení a právní kroky, ale zajímal by mě i váš názor na řešení "smírem", které mi doporučuje jeden policista - známý mého kamaráda - jenž doporučuje podniknout následující kroky:
- odkládat řešení případu co nejdéle, ideálně tak, aby od inkriminovaného dne uběhlo celkem min. 3 měsíce
- poté se dostavit ke správnímu řízení, všechno přiznat, nasypat si popel na hlavu
- prohlásit, že od dané události (od které ideálně uplynulo 3 a více měsíců) jsem nesedl za volant, vozili mě členové rodiny nebo kolega
- zdůraznit, že mobilita a nutnost řídit vůz je nezbytnou součástí mé každodenní práce
- najezdím ročně kolem 80 tis. km a měl jsem za poslední dva roky tři přestupky - na "padesátce" naměřeno 65 a 67  a jednou 77 km/hod., vždy v Praze - jsem mimo pražský, trvalo mi než jsem se přizpůsobil :)
- absolvoval jsem kurz bezpečné jízdy - plánuji absolvovat v prosinci, odečtou mi za něj 3 body
- rád bych přispěl na dětský domov v našem městě částkou 10 tisíc Kč

Výsledek vidí v ideálním případě takový, že pracovníci správního odboru budou oblomeni, budou souhlasit s navrženým řešením, přihlédnou k polehčujícím okolnostem, dají mi peněžitý trest 5.000 Kč, napaří 5 bodů a zakážou řídit na 6 měsíců.  Ve skutečnosti však již nebudu mít 7, ale 4 body, takže 4+5=9 a tudíž nebudu vybodovaný. Dále pak zohlední tu dobu, kterou jsem neřídil od data přestupku (i když to nebude pravda - nesmím samozřejmě mezitím cokoliv za volantem provést), a protože lze zažádat o vrácení papírů již v půlce lhůty, tak mi je vlastně vůbec neseberou.

Takhle by se mi to poměrně líbilo... Otázka je, znáte i takovéto případy ala happyendy? Je to vůbec reálné? A hlavně - lze věřit policajtovi? :)  Ještě se chci zeptat, zda má cenu kontaktovat známého, který je náměstek primátora našeho města, zda je šance, že by mohl mít nějaké páky na správní odbor tak, aby můj případ řešil shovívavě... Je to však jen známý a je to myslím férový a slušný člověk, takže nějaké úplatky nebo cokoliv podobného nepřichází v úvahu, už proto ho s tím ani nechci otravovat, pokud nemám aspoň trochu naději, že by jeho případná intervence mohla být ku prospěchu.

Díky za vaše názory, které mi trochu zlepšují spaní!

IP zaznamenána

Majkii

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil

Výsledek vidí v ideálním případě takový, že pracovníci správního odboru budou oblomeni, budou souhlasit s navrženým řešením, přihlédnou k polehčujícím okolnostem, dají mi peněžitý trest 5.000 Kč, napaří 5 bodů a zakážou řídit na 6 měsíců.  Ve skutečnosti však již nebudu mít 7, ale 4 body, takže 4+5=9 a tudíž nebudu vybodovaný. Dále pak zohlední tu dobu, kterou jsem neřídil od data přestupku (i když to nebude pravda - nesmím samozřejmě mezitím cokoliv za volantem provést), a protože lze zažádat o vrácení papírů již v půlce lhůty, tak mi je vlastně vůbec neseberou.

Myslím, že nelze věřit policajtovi.  8)

Je nutné si uvědomit, že den počátku zákazu řízení se vkládá do registru řidičů k datumu nabytí právní moci rozhodnutí o zákazu. Nelze to provést zpětně.
IP zaznamenána