30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předvolání s nedostatečným předstihem  (Přečteno 5571 krát)

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
[?] Předvolání s nedostatečným předstihem
« kdy: 19 Září 2016, 21:06:01 »

Zdravím, magistrát města, kde pobývám se rozhodl zaslat předvolání k podání vysvětlení(údajně někdo parkoval, kde se nemá) za účelem zjištění kdo to provedl. Zaráží mě, ale jedna věc a to, že jsem dostal 7.9 lístek z pošty, doručení fikcí dnes (19.9) a chtějí mě vidět 21.9, což nesplňuje dostatečný předstih je to tak, navíc čas je v 10:00, pokud vím v tu dobu většina lidí pracuje nebo je ve škole.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2016, 21:26:51 »

Prostě nereagujte a nechoďte tam. Zákon stanovuje pětidenní lhůtu a není vaší povinností na to orgán jakkoli upozorňovat.
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2016, 22:12:14 »

Prostě nereagujte a nechoďte tam. Zákon stanovuje pětidenní lhůtu a není vaší povinností na to orgán jakkoli upozorňovat.
Mohu se zeptat jaký zákon konkrétně a taky co zhruba vymyslí pak?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2016, 22:30:49 »

Správní řád. :) Pak jim to buď docvakne a předvolají vás znovu nebo rovnou pošlou příkaz za SPRDEL.
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2016, 22:48:54 »

Správní řád. :) Pak jim to buď docvakne a předvolají vás znovu nebo rovnou pošlou příkaz za SPRDEL.
Pokud pošlou sprdel tak to je špatně ne? Nedošlo k zjištění totožnosti řidiče a já jsem jim jí tak moc chtěl sdělit, ale bohužel 2 denní odstup je málo.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #5 kdy: 19 Září 2016, 22:51:21 »

Proč špatně? Neplatně zahájený SPRDEL je výhra pro vás, nedostal jste příležitost udat řidiče a zpátky na prestupek už se úřad vrátit nemůže.
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #6 kdy: 20 Září 2016, 11:22:59 »

Prostě nereagujte a nechoďte tam. Zákon stanovuje pětidenní lhůtu a není vaší povinností na to orgán jakkoli upozorňovat.

Já třeba na to orgán upozorňuji. A to stížností na úředníka pro nezákonný postup, kde i žádám o sdělení výsledku šetření a přijatých opatření. Není v tom sice nějaký zázračný potenciál, ale zabývat se tím musí=zdržení a může/nemusí se to hodit pro podjatost.
Samozřejmě jim i sdělím, že takovou výzvu považuji za nezákonnou a nikam se nedostavím.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #7 kdy: 20 Září 2016, 12:33:33 »

To je ovšem v případě sprdelizovatelného přestupku krok zpět. Jen ať si SPRDEL zahájí, když jim pošlete stížnost, zeptají se znovu.
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #8 kdy: 20 Září 2016, 23:35:36 »

Upozornění rozhodně nedostanou navíc by to pošta nestihla řádně doručit a jak píše Caroprd111 pokud sprdel tak výhra, pokud další předvolání, bude nuda. Ještě k upozornění Na špatný postup, myslím si jako laik, že je to spíš proti vám, prof někomu kdo me z něčeho obviňuje opravovat v jeho prospěch
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání s nedostatečným předstihem
« Odpověď #9 kdy: 20 Září 2016, 23:53:51 »

Já si myslím že by se na to nemělo reagovat. Ta výzva je nezákoná a je to jejich chyba. A na ty my čekáme.
IP zaznamenána