30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h  (Přečteno 22013 krát)

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #30 kdy: 15 Června 2017, 12:27:37 »

To je dobrý postřeh,to mě nenapadlo.Do odvolání chci dát jako jednotlivé body:
1)Auto v době přestupku jsem neřídil já - policajti nemají jediný důkaz o tom,že by mě měli celou dobu na očích,mimo vzájemného svědectví.Záznam z palubní kamery ve spisu není a ani se o něm nezmiňují,existuje pouze fotka z radaru na které nejsem vidět.
2)Napadnu měření - policajti stáli na vnější straně ulice,která jde do zatáčky.Návod na Ramer toto zakazuje.Dále zpochybním vyškolení fízlů,když jednali v rozporu s návodem na Ramer.
3)policajti ani v nejlepším případě nemohli z místa měření vidět na přenosnou značku.
4)Blábolení toho cipa,že jsem tam tu značku dal v průběhu řízení mu omažu kolem držky - on nemá co spekulovat.Po poradě se svým právníkem,bych rád na toho vola podal trestní oznámení - tedy pokud by to bylo právně schůdné.
5)Podjatost SO - uz jen za to,že se s fízlama před výslechem domlouval - viz dotaz při výslechu,co tam u něj fízl dělal před výslechem svědků.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #31 kdy: 22 Června 2017, 10:37:31 »

Tak po poradě s právníkem mi zavrhnul trestní oznámení na toho vola-prý by bylo těžké mu něco prokázat.S ostatními body se mnou polemizoval a musím říci,že s ním v mnoha věcech nesouhlasím.Přičítám to tomu,že je pravděpodobně profesně zblblý neobcházet zákon a námi používané triky mu nic neříkají :-\
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #32 kdy: 23 Června 2017, 23:59:00 »

Co presne na tom je obchazeni zakona? Maximalne tak ten prvni bod formulovany jako "neridil jsem ja" je trochu pochybny, ale preformulovano jako "dokazte mi nade vsi pochybnost, ze jsem skutecne ridil ja" je to naprosto legitimni pozadavek a urad by to mel resit sam od sebe.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #33 kdy: 13 Listopadu 2017, 13:27:39 »

Dnes došlo rozhodnutí z kraje a vůbec mě nepotěšilo.Hajzlové potvrdili rozhodnutí SO1 a je zvláštní,že se vůbec nezabývali tou přenosnou značkou.Dá se s tím teď ještě něco dělat?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #34 kdy: 13 Listopadu 2017, 13:31:35 »

Správní žaloba (poplatek 3000kč)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #35 kdy: 13 Listopadu 2017, 16:40:11 »

a paralelně remeduru.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #36 kdy: 15 Listopadu 2017, 07:28:17 »

Mohl by mne některý ze zkušenějších kolegů navést,jakým způsobem správní žalobu a zároveň remeduru vést?Jak jsem již výše zmínil,můj právník v těchto věcech není moc kovaný a rád bych mu dal nějaký mustr,dle kterého je možno postupovat.Tímto nechci nikoho otravovat a dělat si z něj neplaceného poradce,jen jsem v této situaci poprvé a se státním orgánem velmi nerad prohrávám :-\ a budu vděčný za každou radu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #37 kdy: 15 Listopadu 2017, 08:15:05 »

Přiznávám, že ten požadavek moc nechápu. Pokud si představím právníka specializovaného na jiné odvětví, tak netuším, k čemu a jaký mustr by potřeboval. Předpokládám, že nějaké základní vědomosti o tom, jak žaloba proti správnímu rozhodnutí funguje, mít musí (že jde o kasační systém, že rozsah přezkumu je vymezen žalobními body a petitem, do kdy a kam to podat) a kdyby snad ne či od státnic uplynulo už hodně vody, tak si to holt v SŘS za pár minut přečte. Pokud by šlo jen o formu, tak nějaký vzor správní žaloby ve své knihovničce či používaném informačním systému též najde.

To jsou ale všechno formality, podstatný je obsah, tj. jaké vady namítat a jakými argumenty to podložit, a na to se obávám, že žádný mustr není. Pokud jde o tu druhou linii, příznám se že netuším, co předřečníci myslí remedurou, má-li jít o podnět k provedení přezkumného řízení, tak tam z hlediska obsahu stačí zrecyklovat připravenou žalobu (rámec obou institutů je téměř totožný, v žalobě proti rozhodnutí i v přezkumném řízení se posuzuje primárně zákonnost rozhodnutí včetně řízení v němž bylo vydáno).

Jinak nevím, jak to má kolega, ale ke mně když někdo přijde s věcí z oblasti, které nerozumím, tak jej primárně odmítnu a pošlu k někomu, kdo se tou oblastí zabývá, a pokud bych z libovolného důvodu přesto případ vzal, tak bych si potřebnou konzultaci vyhledal a vyžádal sám. Kdyby mi klient nosil nějaká bůhví kde nasbíraná moudra, cítil bych se dost divně.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #38 kdy: 15 Listopadu 2017, 12:22:09 »

Podle mě definitivní LOST, prostě jste to prohrál. Vzhledem k sankci bych nedával další 3 tisíce za soud a zaplatil pokutu.
Pak sem nahrajte spis a můžeme se poučit pro příště.

Můj názor. Pokud chcete se soudit, tak Vaše volba.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #39 kdy: 02 Března 2018, 10:59:14 »

Tímto je to definitivně v pérdeli pane hrábě a prosím o přesunutí do WIN.
IP zaznamenána