30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Městapo Brno  (Přečteno 8551 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Městapo Brno
« Odpověď #15 kdy: 05 Května 2017, 21:38:51 »

Strážník je oprávněn požadovat doklad totožnosti po osobě vůči které provádí úkon.. Tzn ke mne jako potencionálnímu řidiči, který se chystal odjet (ale byl zabotičkován). Dostal řidičák a techničák..( trval i na OP - na to jsem mu řekl, že ke ztotožnění na tento konkrétní úkon mu musí stačit řidičák a TP).
Poprvé co odjel si asi nebyl jistý kdo je řidič, provozovatel atd.. Pak si mne lustroval přes živnostenský rejstřík a podruhé co přijel mi vypsal tu složenku a tím, že zjistil, že jsem provozovatel, tak trval na doslovném znění zákona : odstraní se až PO uhrazení částky provozovatelem.
Každopádně botu neměl vůbec dát pokud jsme se pohybovali v blízkosti auta..
Byl jsem dát dnes tu stížnost na porušení par. 17a odst 1 zákona 553/1991 a stížnost na totální absenci lidského přístupu daného strážníka a dále na nesplnění  doby na bezodkladné odstranění. ( příjezdy za 40 a za 50min) a také na omezení mé podnikatelské činnosti způsobené porušení výše uvedeného paragrafu s žádostí o náhradu škody.
Z videa jsem udělal capture 8 fotek, kde vse je naprosto jasne videt.( časy jsou jiné ,protože škola má chybně nastavený čas u kamer - posunutý cca o 50 min.
8.52 - příjezd auta - zachyceno přijíždění
8.53 - průběh vykládky - nošení
8.54 - průběh vykládky - nošení
8.56 - příjezd opiček
8.56 - rozmluva s opicí -vysvětlení že odnáším poslední věc a odjíždím
8.57 - odnešení poslední věci
8.58 - botičkování
8.59 - můj příchod k odjezdu..už k zabotičkovanému autu.. ještě u toho ta opice klečela.

Ze začátku mne na té inspekci dost uzemňovali, že jsem porušil zákaz vjezdu at se nedivím atd..
Říkám, že to nerozporuju, že řeším tu botu. A po chvíli jsem vytáhl ty fotky a najednou už protiargumenty nebyly..
Sám inspektor na můj dotaz, jestli by on v tomto případě dal botu tak řekl, že určitě ne.
Tak uvidíme co dál bude, ale nemít ty fotky , tak by to shodili už asi hned..

IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Městapo Brno
« Odpověď #16 kdy: 05 Května 2017, 21:40:19 »

tak já žil v tom, že OP jim ukazovat nemusim, k čemu taky... mám klíče od vozu, chci sundat botu, zbytek si oznamte třeba na nádraží, mě je to jedno, ale proč se mám prokazovat když jsem imho nic nespáchal?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Městapo Brno
« Odpověď #17 kdy: 05 Května 2017, 21:52:20 »

Povinnost mít občanský průkaz neznamená mít jej stále u sebe. Zadruhé máte povinnost prokázat totožnost, ne ukázat OP. Totožností jsou jméno a příjmení, datum narození a trvalý pobyt. V závislosti na tom, jak je závažný důvod zjišťování těchto údajů, provádí se kontrola a ověřování s určitou spolehlivostí. Totožnost se má za prokázanou, jsou-li všechny výše uvedené údaje spolehlivě zjištěny. Tzn. zadrží-li vás policisté bezprostředně po vámi spáchané vraždě, určitě se nespokojí s identifikací vaší osoby pouhým sdělením, že se jmenujete Spytihněv Netolický , ale budou si to zajisté pečlivě ověřovat…

Shrnuto, zákonná úprava nikde neobsahuje způsob a jakými prostředky se máte prokázat. Z toho vyplývá, že se lze prokázat i jinými doklady či způsoby, než je OP. Ovšem v některých situacích mít konkrétní doklad musíte, a to řidičský průkaz při silniční kontrole. Občanský průkaz je veřejnou listinou, která kromě výše uvedených údajů obsahuje mnohé další a navíc i vaši fotografii, a jako taková má přednost. Dalšími použitelnými doklady mohou být cestovní pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz. Tyto jako veřejné listiny vydávají příslušné správní úřady. Za určitých okolností postačí i rozmanité služební průkazy či doklad o studiu. Možná je snad i vzájemná kombinace několika samo o sobě nedostačujících průkazů. Totožnost lze např. prokázat i prohlášením třetí osoby, která dosvědčí zmíněné údaje osobě další. Je však mít na paměti, že totožnost je třeba spolehlivě zjistit.

Každopádně základem je ztotožnění jména s fotografií a na to je dostačující pas, řidičák, průkazka ke studiu. Trvalý pobyt je už jen víceméně formální záležitost,kterou si již i MP dokáže ověřit v databázi.. Ale jsou líní a proto prudí s OP.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Městapo Brno
« Odpověď #18 kdy: 05 Května 2017, 21:55:37 »

Jste povinen na výzvu (kterou si vždy nějak odůvodní) prokázat totožnost, buď předložíte OP nebo to sdělíte ústně, pak ale hrozí riziko že budete předveden na služebnu pro ověření totožnosti, pokud na to nemáte odvahu tak radši předložte OP.

Posledně když mě řešila městská za úplně něco jinýho tak jsem jim řekl že mám občanku v autě (který bylo 150 metrů vedle) a jestli jí chtěj vidět ať mě tam odvezou. Odvezli, ukázal jsem OP a chtěli vidět papíry od auta, přesto že jsme řešili úplně něco jinýho co nemělo s dopravou nic společnýho. Řekl jsem že jim nic ukazovat nebudu, že není důvod. Na to konto jsem se dozvěděl že když mám klíče od toho auta tak jsem s nim musel přijet a určitě je moje. Odpověděl jsem že jsem s ním nepřijel a že není moje a ani nevím čí to auto je. Následovala otázka zda jsem teda to vozidlo ukradnul. Říkám že možná jo, možná ne, ať si to zjistěj, tím požadavek na předložení dokladů od auta skončil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Městapo Brno
« Odpověď #19 kdy: 12 Dubna 2020, 16:38:49 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána