30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [idnes video] Řidička uvázla na přejezdu, za chvíli projel rychlík  (Přečteno 5184 krát)

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

http://video.idnes.cz/?c=A160911_124207_krimi_mav&idVideo=V160911_124852_prahah_jda

Nebylo to žádné drama, ve videu je na přejezdu auto které sjelo kam nemělo a zaseklo se.

Zvlášť mě zaujala práce dvou pomahačů přítomných na scéně s blikátkem. Vůbec netuším co tam prováděli. Pak prostě přišli 3 hasiči a auto z přejezdu odtlačili (za pečlivého dozoru pomahačů).

Svým způsobem mi navíc přijde smutné, že u takové situace musí asistovat 2 cajti a 3 hasiči, kolemjedoucích je kolem hafo, ale co bychom si pomáhali když máme policajty a hasiče aby se o to postarali že?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:[idnes video] Řidička uvázla na přejezdu, za chvíli projel rychlík
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2016, 19:20:35 »

patrně nejsou správně proškoleni pro odklízení vozidel
vzhledem k tomu, že řidička byla mimo vozidlo, je škoda, že ten vlak jel po jiné koleji
bych si docela rád poslech, jak to "někdo" zase zdůvodní ( proč jako nezatlačili sami )
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:[idnes video] Řidička uvázla na přejezdu, za chvíli projel rychlík
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2016, 01:18:29 »

Je to prezentováno jako čistá bezinformace.

a) v kolejišti (odkud by ji vytlačovali) nemá nikdo neproškolený co dělat = hasiči i fízlové proškoleni jsou ...
b) psychologická zábrana bránící pomoci potencionálních běžných řidičů = u auta stojí fízlové na majákách ...
c) vůz je "zapadnut" v bezprostřední blízkosti výhybky ... ve chvíli, kdy je dráha v provozu a výhybka by byla z nějakého důvodu (ať už s dobrým úmyslem) přehozena, mohl by to být větší problém ... (od toho tu opravdu máme proškolené drážní hasiče) ...

Naopak bych řekl, že fízlové zde fungovali celkem dobře, právě aby s autem nemanipulovali nepoučené osoby ... ono by se asi nic moc nestalo kdyby tam vlak to prázdný auto odstrčil.

Jako pochybení vnímám jen, když ve chvíli kdy se blíží vlak ze strany, kde se koleje před přejezdem "rozdvojují" (vidno ze street view) ... a vozidlo stojí v bezprostřední blízkosti jedné koleje (kdyby na ni jel vlak, pravděpodobně dojde ke střetu s prázdným vozidlem) ... fízlové A TA HOLKA si stoupnou za vozidlo (asi kdyby to náhodou vyšlo, ať je to sundá všechny) ... ale chápu že stres je svině a fízl přece ví co dělá ... asi proto nepřišlo nebezpečný tý holce stát s fízlem za autem ve chvíli, kdy se blíží vlak ...

Zde je mapa: (street view)

Když vidím ten přejezd, ani bych se nedivil kdyby se "jen" vyhýbala kamionu z protisměru. Celkem by mě zajímalo, jestli jí to "naúčtovali" jako obecné ohrožení. Chudák holka.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:[idnes video] Řidička uvázla na přejezdu, za chvíli projel rychlík
« Odpověď #3 kdy: 16 Září 2016, 10:03:12 »

Tak jako nevím jak rychlík .. to asi měla holka haluz, nicméně ten druhý vlak, ve chvíli když už tam byli i kluci uniformovaní, tak byl informován správce železniční cesty a předpokládám, ž etedy posílali vlaky po druhé trati. Neříkám, že to bylo bezpečné ... ale zřejmě proto tam klidně postávali :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:[idnes video] Řidička uvázla na přejezdu, za chvíli projel rychlík
« Odpověď #4 kdy: 16 Září 2016, 10:33:28 »

Já nevím jak rychlík .. to asi měla holka haluz, nicméně ten druhý vlak, ve chvíli když už tam byli i kluci uniformovaní, tak byl informován správce železniční cesty a předpokládám, ž etedy posílali vlaky po druhé trati. Neříkám, že to bylo bezpečné ... ale zřejmě proto tam klidně postávali :)

Tam projeli 2 vlaky? Já viděl jen jeden (asi mi něco uteklo), nicméně i o tom pochybuji. Spíš bych řekl, že informace o tom že je v profilu kolejiště překážka byla na cestě mezi fízlem a řídící věží. Myslím že by z bezpečnostních důvodů měl být drážní provoz úplně zastaven za dané situace. Koleje jsou číslovány a pochybuju že fízl / kdokoliv z lidí co se zrovna v okruhu pohybovali věděli jak. A "na koleji blíž ulici _____" ... to je opravdu ruleta tam poslat vlak.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.