30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tzv. "blanketní" odvolání - 1 As 4/2009 - 53  (Přečteno 41218 krát)

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Tzv. "blanketní" odvolání - 1 As 4/2009 - 53
« Odpověď #15 kdy: 19 Června 2015, 19:35:02 »

Napsal jsem ho normálně prázdné s tím, že odvolací důvody doplním ke konkrétnímu datu. Což jsem pak i učinil (dal jsem si velkoryse 20 dní, k doplnění jsem vyzván nebyl). Akorát jsem teda zapomněl na odvolání i na doplnění odvolacích důvodů dát svůj podpis, takže jsem byl pak Krajem následně vyzván k doplnění podpisů, což jsem učinil shodou okolností minulý týden v úterý. Ještě jsem uvažoval nad námitkou podjatosti celého KÚ, protože se jedná o KÚ, odkud vzešel ten zprasený návrh změny zákona tak, aby byly řidičáky zabavovány na místě i při podezření z vysokého překročení rychlosti, což je přesně můj případ, nicméně vzhledem k tomu, že mj. např. spis byl veden nepřezkoumatelným způsobem a navíc nebylo postaveno najisto, zda-li se ověřovací list zařízení vztahoval opravdu k zařízení, kterým jsem byl měřen a byly tam i další věci, které jsem napadal, tak jsem to zatím nechal být s tím, že jsem v případě neúspěšného odvolacího řízení víceméně rozhodnut jít do správní žaloby. Prostě to teď zatím leží na Kraji a já čekám, co s tím udělají, no...
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Tzv. "blanketní" odvolání - 1 As 4/2009 - 53
« Odpověď #16 kdy: 20 Června 2015, 10:42:54 »

já jsem podával blanketní s tím, že odvolací důvody sdělím co nejdříve a od té doby zatím nic, beztak sem na to neměl zatím čas .. SO je povinen pomoci účastníkovi s doplněním , čili vyzvat ho.. akorát sem ho teda nezapomněl podepsat no :-/
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Tzv. "blanketní" odvolání - 1 As 4/2009 - 53
« Odpověď #17 kdy: 20 Června 2015, 21:58:53 »

SO má sice povinnost pomoci odstranit nedostatky, ale když vy sám projevíte vůli, že doplníte a pak to neuděláte, tak se obávám že vás nemusí ani vyzývat a pošlou to na kraj.

Pokud v odvolání chybí jen odůvodnění nebo v jakém rozsahu se odvoláváte, tak se bere automaticky že proti celému rozhodnutí a navíc je to na škodu Vám, protože se nemusí třeba zabývat věcma na které jinak přímo poukážete, ale berou to jen tak obecně. Jde o to, že když řeknete konkrétní argumenty, tak je musí všechny odůvodnit.

Jestli se ve vašem případě dlouho nic neděje, tak bych se i vsadil, že je to už na kraji.
« Poslední změna: 20 Června 2015, 22:08:14 od Tacecek »
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Tzv. "blanketní" odvolání - 1 As 4/2009 - 53
« Odpověď #18 kdy: 21 Června 2015, 16:22:58 »

V nejakem judikatu jsem cetl, ze ackoliv napisete treba do 14 dni dodam duvody, presto vam musi poslat vyzvu nebo neco takoveho. Dotycny z judikatu totiz toto tvrdil pak nic neposlal, so ho nevyzval a u soudu si to so sliznul..;)   
Navic ja nerekl do kdy to udelam, ale ze co nejdrive a vzhledem k tomu, ze porad nemam cas..:)

Viz:
Citace
hlav I až IV, VI a VII druhé části správního řádu, je nutno uzavřít, že nemá-li odvolání některou z náležitostí vyplývajících z § 37 odst. 2 a z § 82 odst. 2 správního řádu, je správní orgán povinen postupovat podle § 37 odst. 3 správního řádu tak, že pomůže odvolateli nedostatky odstranit nebo jej k jejich odstranění vyzve a poskytne mu k tomu přiměřenou lhůtu

- soud dále uvedl, že obavy správních orgánů z prodlužování řízení jsou liché, protože sám správní orgán má možnost stanovit tuto lhůtu tak, aby celkovou délku řízení výrazně eovlivnila.

- Žalovaný tedy rozhodoval o odvolání, aniž by znal konkrétní námitky, které hodlal žalobce v doplnění svého odvolání uplatnit. Takový postup žalovaného považuje soud za zcela nepřípustný a naprosto v rozporu s procesními pravidly, která jsou zakotvena v citovaných ustanoveních správního řádu, a vyplývají z ústavně zaručeného práva na spravedlivý proces.

« Poslední změna: 21 Června 2015, 16:27:24 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Tzv. "blanketní" odvolání - 1 As 4/2009 - 53
« Odpověď #19 kdy: 21 Června 2015, 17:18:27 »

Pak se neni ceho bat :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Tzv. "blanketní" odvolání - 1 As 4/2009 - 53
« Odpověď #20 kdy: 21 Června 2015, 19:19:07 »

Pokud odvolací orgán nedostane žádné konkrétní důvody odvolání, tak musí o vlastn íiniciativě projít celý spis a zkoumat formální správnost každého úkonu a rozhodnutí. 
IP zaznamenána