30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Buchlovské kopce z pohledu motorkáře  (Přečteno 4675 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Buchlovské kopce z pohledu motorkáře
« kdy: 07 Září 2016, 10:42:22 »

Pěkné 10 minutové video o jedné z mnou oblíbených silnic.
http://stream4.idnes.cz/vod/1609/06/VF160906_134343_flv_middle.mp4
Potvrzuji, že i v autě to není žádná sranda a některé zatáčky jsou pekelně zákeřné.
« Poslední změna: 07 Září 2016, 11:29:25 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Buchlovské kopce z pohledu motorkáře
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2016, 13:42:51 »

2:27 ... netolerance všech účastníků provozu, klasika ...
... ego on the road ... další zlý kombo ...
... proč mi tyká? ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Buchlovské kopce z pohledu motorkáře
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2016, 13:52:19 »

No ja teda nevim ... na videozaberech na te silnici neni naprosto nic nezvladatelneho ... (mluvim za ridice na 4 kolech) ... a ty kecy toho dobrosera jsou opravdu umorne poslouchat.

Co je objevneho na tom, ze tam kam jedu je lepsi videt, ze se zatacka utahuje nebo ze jsou na silnici nerovnosti. Ta silnice vypada o 200% lepe, nez 90% silnic u nas a pokud nekdo ridit neumi, je jedno, jestli naboura tady nebo jinde.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Buchlovské kopce z pohledu motorkáře
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2016, 14:26:02 »

Kdo tam někdy jel rychleji než pomalu, tak ví, o čem ten chlap mluví. Právě že vidět není vůbec nic i když vidíte až za zatáčku, je jen cítit jak auto ujíždí pod zadkem a nějak se nemůže vejít do zatáčky, která vypadá na 90 km/h, ale pomalu se utahuje  - málem nestačí ani šířka dvou pruhů. Některé vnitřní oblouky jsou navíc klopené proti srsti.
V dobách, kdy tam býval třípruh jenom malý kousek se přes den moc jet nedalo, všem kolonám vévodily Avie. Nyní jsou všechny dokopce dvoupruh, skpoce jednopruh. Když jsem jezdíval v Passatech, problémy v zatáčkách jsem přisuzoval dálničnímu charakteru vozu, ale ani Mazda6 to nedává úplně v pohodě. Mnohé zatáčky vyžadují pomalejší jízdu, než se zdá na první pohled.
Nejsem žádný polykač stovek tisíc kilometrů za rok, ale zatáčky charakteru Pezinské baby či Ecce homo si na rozdíl od Buchlovských kopců - které znám jako ty dvě zmíněné trasy přes 30 let a to téměř nazpaměť, užívám bez pocitu nebezpečí.
« Poslední změna: 09 Září 2016, 15:08:12 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Buchlovské kopce z pohledu motorkáře
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2016, 15:07:34 »

Ja se tam snad nekdy dojedu podivat. Sice jsem trochu enhanced driver, ale to co popisujete se mi zda maximalne zabavne, nikoli nebezpecne.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Buchlovské kopce z pohledu motorkáře
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2016, 05:49:41 »

Pokud tam člověk chce jet pilu, musí to dokonale znát. Na sotva zábavnou, avšak zato svižnou jízdu je to v pohodě i "na oči"... (auto)
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Buchlovské kopce z pohledu motorkáře
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2016, 08:52:47 »

Bacha, je tam několik zatáček, které se "utahují", na "oči" se nedá jet moc rychle.
IP zaznamenána