30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pásy - odpor - výslech svědků  (Přečteno 5955 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Pásy - odpor - výslech svědků
« kdy: 07 Září 2016, 07:55:23 »


Výslech svědků, prosím o pomoc:

Situace: Jedeme – řidič a já - ke kruháku a projíždíme kruhák – směr přímo. Když jsme na kruháku, vidím, jak zprava ve směru z prvního výjezdu z kruháku přijíždí modrá oktávka (pomáhat a chránit) a v ní dva čerti. Když projedeme, projede za námi ještě jedno auto, zařadí se za nás a za něj se zařadí čerti. My na další křižovatce odbočíme doleva a ihned zaparkujeme. Za chvíli vedle nás přisviští čerti, oba vystoupí, jeden jde k řidiči, jeden ke mně jako spolujezdci. Prý jestli mám potvrzení od doktora na to, že nemusím mít pásy? Říkám mu, nemám, proč se ptá a on prý mě viděl, že jsme oba jeli bez pásů. Říkám, to není možné, vždyť jsem si před chvílí po zaparkování pás odepínal a on mi řekl, ať toho nechám, že nemáme šanci, vše prý mají na záznamu, a že na místě je to jen za dvě stě, jinak ve správním to bude za 1500. Odmítl jsem tuto nabídku. Poté tedy sepsali záznam o přestupku. Jeden z nich za mnou přišel s papírem, prý, tady jsem napsal, čeho jste se dopustil a na zadní straně mám právo se k tomu vyjádřit. Prý mě stejně přijde od městského úřadu předvolání a oni si mě k tomu prý vyslechnou, on prý jen potřebuje podpis. Řekl jsem mu, že nerozumím paragrafům, které tam napsal a navíc na papíru bylo napsané, že mě poučil. Řekl jsem mu tedy, že se dopustil protiprávního jednání tím, že mi dával podepsat papír, kde bylo tvrzeno, že jsem byl poučen, ale přitom on mě nepoučil, čímž porušil § 13 zákona o policii. Odpověděl mi, že mi to jen předložil a že jsem si to poučení mohl přečíst. Řekl jsem mu, že mě měl poučit před tím, než mi to předložil a ne abych si to já četl. Načež on, no tak dobře, tak vás tedy poučuji.... Řekl jsem mu, že to je už pozdě, načež mi řekl, víte co, já se s váma vůbec nebudu dál bavit a prý se mnou rád sejde na úřadě, že prý mu to opravdu problém nedělá a rozloučil se “uvidíme se na úřadě”. Když nasedl do auta, řekl jsem mu, že po něm požaduji písemné potvrzení o provedeném úkonu podle § 109 zákona o policii. Odpověděl, že mi nic dávat nemusí. Vše docela kvalitně zvukově i obrazově zaznamenáno. Navíc, ten co to se mnou projednával byl bez čepice, a ten druhý měl pod nárameníkem srolovaný baret.

Cca za tři měsíce přišel z městského úřadu Příkaz o uložení pokuty na 1500 Kč, kde bylo popisováno, jak je skutečnost, že přepravovaná osoba není za jízdy připoutána objektivně vnímatelná lidským znakem při projíždění kolem jiného vozidla, a že proto tvrzení policistů může být samo o sobě věrohodným důkazem, aniž by byl předložen jiný důkaz. V tomto případě je prý spáchání přestupku ještě navíc podpořeno videozáznamem ze služebního vozidla policie. Navíc prý policisté, jejichž každodenní prací je dohlížet na bezpečnost silničního provozu, mají prý daleko větší schopnost vnímat a zachytit porušování právních předpisů, než jiní lidé. Pokud jde o moje vyjádření, že jsem nebyl poučen, prý není správní orgán kompetentní posuzovat, neboť není v pozici nadřízeného orgánu vůči policejním orgánům a mám prý, pokud mám pochybnosti o způsobu provedení silniční kontroly podat podnět na příslušný kontrolní orgán policie. Jinými slovy, oni chtějí jen prachy, porušení mých práv je prý nezajímá.

Dostavil jsem se k nahlédnutí do spisu, převzal videozáznam. Na něm je z devadesáti procent zaznamenáno to, co se dělo před tím, než dojeli k onomu kruháku. Jak nasedají do auta na nějakém vzdáleném místě, přitom kamera zachycuje přímo před nimi automobil, který stojí na zákaze zastavení. Poté je zaznamenáno, jak projíždějí ulicemi města až dojedou k onomu kruháku. Přitom je vidět, že během jízdy stojí několik auto zaparkovaných v protisměru, těchto přestupků si však vůbec nevšímají. Nakonec přijedou ke kruháku, kde se před nimi kraťoučce mihne naše auto, poté pak projede další auto, oni pak vjedou na kruhák, odbočí za námi, před nimi jede ono další auto, takže naše auto před ním není vůbec vidět, my poté odbočíme, přičemž opět o tom, že v tomto okamžiku viděli, že nemáme pásy, nemůže být ani řeč, a oni pak za námi. Na záznamu tedy není vidět absolutně nic, jedině, že jsme před nimi projeli na kruháku, a také to, že jejich schopnost “vnímat a zachytit” porušování právních předpisů, není zas tak veliká, když během služební cesty neviděli celou řadu jiných přestupků. Zřejmě to ale byli domácí, tedy voliči osazenstva místního úřadu, zatímco my byli přespolní, a tady asi lépe zaostřili zrak.

Podal jsem tedy odpor. Nyní jsem předvolán na výslech svědků a vás bych se chtěl zeptat na zkušenosti, na co se jich ptát. Kolega řidič na místě přestupek rovněž odmítl, ale odpor nestihl podat, ale rád mi písemně dosvědčí, že jsem pásy měl.

IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Pásy - odpor - výslech svědků
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2016, 08:35:30 »

Pokud máte opravdu zvukový a i obrazový záznam kontroly a oni mají jakýsi záznam z kamery, ze kterého nejde nic poznat, tak to vidím na pěkné cvičení. Sice možná na dlouho, s odvoláním, ale asi vyhratelné. "Objektivní vnímání lidským zrakem" je  taková nová perlička na úrovni "mozkového myšlení". Kontrola nebyla provedena dle zákona. Jen vydržet a dostatečně pěkně jim to vyargumentovat a připravit se na to, že rozhodnutí SO bude asi ve váš neprospěch, pokud tam nenarazíte na někoho, kdo mozkově myslí v množství a kvalitě více než běžný pomahač a chránič.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pásy - odpor - výslech svědků
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2016, 10:56:39 »

Navíc prý policisté, jejichž každodenní prací je dohlížet na bezpečnost silničního provozu, mají prý daleko větší schopnost vnímat a zachytit porušování právních předpisů, než jiní lidé.

Na tohle se nabízí při ústním jednání policajtům pustit to video a potom se zeptat kolik na něm viděli dopravních přestupků.. a další otázka jestli nějak řešili ty ostatní  :)
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Pásy - odpor - výslech svědků
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2016, 12:26:47 »

Super nápad, to bude sranda...
IP zaznamenána