30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?  (Přečteno 13446 krát)

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil

Byl jsem dnes požádat o výměnu ŘP který končí 13.9.2016 a prej to stihnou do 20 dnů, ale když dám úřednici 500 kč stihnou to za 5 dnů. Nechtěl jsem nic platit a tak jsem jí řekl ať mi dá potvrzení nebo něco abych mohl řídit i po 13.9. 2016. Prej nic takového nedávají a lidé si mají chodit o měsíc dříve, nebo pak NEŘÍDIT a čekat!  Podle mě chtějí peníze proto vám starý propadlý klidně nechávají  (tak dlouhá doba) a potvrzení o výměně žádné. Myslet si v době platnosti na výměnu  která není na počkání je křivárna a způsob jak okrást člověka o 500 Kč. Je nějaká možnost (klička,důvod)  jak je požádat ať poplatek vrátí?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2016, 22:46:51 »

zaprvé - stačí přijít včas
zadruhé - běžně jim to trvá tak týden-10dnů
zatřetí - nenechat se vybuzit a po vzoru nejvícnejlepšího fízla stačilo asi nahlásit ztrátu a dostal byste náhradní doklad
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2016, 23:42:34 »

začtvrté - během čekání na nový řidičák normálně jezdit a když vás budou kontrolovat tak jste si ho zapomněl doma... Propadnutím řidičského průkazu nepozbýváte přeci řidičského oprávnění...
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2016, 10:24:42 »

Ruku do ohně za to nedám, ale když jsem to řešil já, tak mi bylo řečeno na úřadě, že za ztracený propadlý řidičák náhradní doklad nedostanu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2016, 10:27:09 »

Ale on ještě neměl propadlý
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #5 kdy: 06 Září 2016, 10:28:56 »

Pardon, špatně jsem četl...
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #6 kdy: 06 Září 2016, 10:59:49 »

Rozhodně jsou z 99% procent rychlejší. Také jsem čekal měsíční lhůtu. Já podával žádost 18.7. a už 25. bylo na netu, že je připraven k vyzvednutí :). Na řidičáku mám datum vydání roven datu žádosti :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #7 kdy: 06 Září 2016, 12:09:57 »

Při stěhování do Prahy jsem (náhodou) zjistil, že mám už rok ŘP propadlý. Při podání žádosti jsem na to byl upozorněn, ale žádný náznak, že by to snad chtěli trestat, se nekonal (byť de lege lata by mohli a dokonce snad i s ohledem na zásadu oficiality měli). Nejspíš to ani nedělají ti samí úředníci, kteří provádějí rutinní vydávání a výměnu ŘP, museli by někomu posílat podnět atp.

Propadlý ŘP po mě nechtěli, sice jsem jim ho po zjištění, že je neplatný, cpal, ale prý se má odevzdat až při převzetí nového, což je nejspíš asi pravda (patrně má § 110(5) ZPPK přednost z důvodu speciality před § 113(1) ZPPK).

Dostal jsem ale nějakou žlutou kartičku z kulatým razítkem jako potvrzení, že mám podanou žádost o nový ŘP (IMHO to slouží hlavně k tomu, aby řidič věděl, kdy si má pro nový ŘP přijít, a aby ho rychleji našli). Asi by se s tím dalo při kontrole pracovat, formálně řízení bez platného ŘP u sebe je zbytkový přestupek, ale na skutečnosti, že řidič již měl podanou žádost a byl to navíc na místě schopen prokázat, by se dala podpořit absence materiálního znaku.
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #8 kdy: 06 Září 2016, 20:56:08 »

zaprvé - stačí přijít včas


O to právě běží, já přišel včas, ale úředník ten čas nechá propadnout. Přece (to vystrašení až 20 dnů) jak já mohu vědět, že to úředník udělá "rychleji"  Navíc já dostal několik pokut, když jsem ŘP nechal v motorce, nebo obráceně. Dříve jsem platil hned a neptal jsem se.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2016, 10:42:03 »

O to právě běží, já přišel včas, ale úředník ten čas nechá propadnout.

Nepřišel.. když má na to úřad lhůtu 20 dnů tak včas je 20 dnů před koncem platnosti..
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #10 kdy: 07 Září 2016, 12:08:29 »

Můžete ocitovat zákon? V zákoně o zbraních to je. U nějakejch autokartiček si něčeho takového nejsem vědom.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #11 kdy: 07 Září 2016, 23:11:09 »

O to právě běží, já přišel včas, ale úředník ten čas nechá propadnout.

Nepřišel.. když má na to úřad lhůtu 20 dnů tak včas je 20 dnů před koncem platnosti..
Proč si mám měnit platnou kartičku, ta platnost ke konci je méně plnohodnotná?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #12 kdy: 08 Září 2016, 10:19:24 »

Můžete ocitovat zákon? V zákoně o zbraních to je. U nějakejch autokartiček si něčeho takového nejsem vědom.
ZPPK §110 odst. 2
Citace
Jsou-li splněny podmínky pro vydání řidičského průkazu, vydá příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností řidičský průkaz nejpozději do 20 dnů ode dne podání žádosti o vydání řidičského průkazu.

Proč si mám měnit platnou kartičku, ta platnost ke konci je méně plnohodnotná?

Měnit není potřeba.. ale požádat o nový řidičák je potřeba o 20 dní dřív než ho budete potřebovat.

Počítáte že když má úřad něco udělat do 20 dnů tak to stihne druhý den?
To je hodně naivní.. a to výměna dokladů je pohoda.. to stíhají mnohem dřív než je ta lhůta.. některými věcmi se úřad před koncem lhůty nezabývá vůbec a po konci lhůty když si někdo stěžuje..
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #13 kdy: 08 Září 2016, 10:28:39 »

Odpovídáte na něco jiného. V zákoně o zbraních je jednoznačně napsáno, jak brzo a jak pozdě je možné si zažádat o novej ZP.

Tady nic takovýho není, proč mě má zajímat, že jim potištění plastové kartičky na tiskárně trvá jak dlouho? Zbrojáky mimochodem opicie tiskne přímo na místě na stanovenej papír a zalaminuje to laminovačkou, mě to naposled ještě horký obstřihli že tam byly otřepy :D A je to úplně stejnej na mnoha místech uznávanej úřední doklad totožnosti. Tydle jednotný plastový krámy si vymyslela uhnije, mě nezajímá, že jim trvá x dlouho to vyrobit. Maj navalit aspoň potvrzení že se to vyřizuje.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mjfox

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Řekla si 500 kč za pět nocí (rychlovýměna) lze prachy získat zpět?
« Odpověď #14 kdy: 18 Září 2017, 16:54:07 »

Když člověk zjistí, že má propadlý řidičák, lze aplikovat 2 přístupy:

1) Když máš máslo na hlavě, nelez na sluníčko. Tzn. neřídit, dokud nedostanu nový. Nejrychleji to jde za 5 dní, ale stojí to 500Kč. (Standardní doba je 20 dní za 50Kč.) Těch pár dní bez auta snad jde přežít a 500Kč není zas tak moc.

2) Protože nejhorší smrt je z vyplašení, tak řídit jako dosud, zákaz řízení to není a pořád je tu šance, že si policajti při případné kontrole nevšimnou, že je propadlý. Pokud si toho všimnou, řidič riskuje jen cca 2000 Kč pokutu, žádné body nebo zastřelení na místě. Když povíte policajtovi, že nový řidičák už se vyrábí, tak by mohl přimhouřit oko. (Pokud jste prsatá blondýna, přimhouří na 99%.)

Úředník (-ce) nemá možnost jít mimo vymezená pravidla, tzn. nechat vyrobit řidičák expres a chtít za to jen 50Kč. To by jim tam 450Kč chybělo. Standardní postup je danný, výroba kartiček probíhá v nějaké frontě, tiskárna má svou výrobní kapacitu (té odpovídá těch 20 dní). Za 500 úředník posune žádost na začátek fronty (resp. na konec té expresní fronty).

(Stalo se v minulosti, že končila platnost řidičáků X lidem najednou a pak to opravdu nestíhali, ale taky vydávali potvrzení a policajti to při kontrolách tolerovali.)
IP zaznamenána