30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopravní nehoda s chodcem  (Přečteno 8498 krát)

Kuba

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Dopravní nehoda s chodcem
« kdy: 31 Října 2013, 12:04:45 »

Zdravíčko,
rád bych pořádal o pomoc s následujícím problémem. Jel jsem v noci po úzké okresce a při předjíždění autobusu se přede mnou najednou ze tmy vynořila postava v černém jdoucí proti směru mé jízdy (tedy na špatné straně) a než jsem stačil zareagovat, tak jsem ji vzal zrcátkem. Slečně se bohudík nic nestalo, ale než jsem tohle zjistil (poté co jsem zastavil jsem běžel s baterkou kolem silnice a hledal) už jsem stačil zavolat záchranku a tudíž i švestky.
Slečna byla tedy bez zranění projistotu odvezena na kontrolu kde se potvrdilo, že jí nic není. Věc jde do správního řízení, protože jsem podle slov policajta porušil povinnost neohrozit při předjížděcím manévru ostatní účastníky provozu (chodkyni na špatné straně vozovky).
V záznamu o nehodě je napsáno, že jsem nepřekročil předepsanou rychlost, auto v dobrém tech. stavu, nepožil atd...
Máte někdo zkušenost jak s podobnými případy úřady nakládají a jestli mám nějakou reálnou možnost se bránit výpalnému? Jsem rád že to dopadlo bez zranění, ale krom 5000 za zrcátko se mi nechce ještě platit nějaké bábě, kvůli jejímuž platu musím pracovat a jezdit i potmě.
Díky moc za případné rady a tipy. Jakub
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Dopravní nehoda s chodcem
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2013, 07:11:39 »

Počkejte, až to přijde a pak se to vyřeší podle situace.
Dá se to podle mě v pohodě rozstřelit (porušení povinností ze strany chodkyně = její zavinění). Vy jako řidič nejste povinen předvídat něčí porušení pravidel. Je na to celkem dostačující judikatura.
IP zaznamenána