30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Značka přechod pro chodce  (Přečteno 8295 krát)

Leviathan

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Značka přechod pro chodce
« kdy: 05 Listopadu 2013, 22:25:43 »

Asi před čtyřmi měsíci jsem se pokoušel zaparkovat v Holešovicích poblíž metra bezplatně, našel jsem místo mimo modrou zónu a placené parkoviště, bez vjezdu. Po zaparkování vylezli z nejbližšího vchodu dva džentlmeni, že tam nemůžu stát, protože čekají zásobování, a na dotaz, z čeho vyvozují moji povinnost přeparkovat, odpověděli, že na druhé straně vozovky (šlo o jednosměrku, stál jsem na levé straně) je asi dva metry po směru jízdy značka, která říká, že je za ní přechod pro chodce, tedy stojím v blízkosti přechodu a policajti (kteří tam docela často projíždí) mé vozítko obohatí botičkou (řekli to celé jinak, trochu dementně, jak i působili).
Jednalo se o značku IP06

http://www.dopravni-znaceni.eu/znacka/P%C5%99echod-pro-chodce/IP06/

Můj dotaz zní: Má tato značka nějaký význam, pokud není doplněna vodorovnou značkou V07 (zebrou)? Podle mě ne, protože takto označený přechod by byl pro chodce dost nepoužitelný, už jen proto, že chodec sám z místa domnělého přechodu tuto značku nevidí, ovšem nejsem právník, nýbrž matematik a daný zákon mi není zcela jasný. (§2, písm. d), vyhláška 30/2001sb říká:

,,IP 6 (modrobílá čtvercová) - "Přechod pro chodce", která označuje přechod pro chodce vyznačený značkou č. V7 a zejména tam, kde by jej řidič jinak neočekával, například mimo křižovatku"

Jedná se o toto místo, v bodě A jsem parkoval, v bodě B je značka. Normálně v této ulici stojí docela dost aut, vlevo, je tam modrá zóna (na konci, kde jsem stál, ne)

http://www.mapy.cz/#!x=14.438829&y=50.107498&z=18&t=s&u=u&umc=9hDZqxYC3wNrNy&uml=ulice%20Za%20pap%C3%ADrnou%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha&uml=ulice%20Za%20pap%C3%ADrnou%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha
IP zaznamenána