30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vzor stížnosti na postup policisty při běžné "kontrolní kontrole"  (Přečteno 15386 krát)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil

Zdravím vespolek,

po delší době jsem se setkal s policisty a poprvé jsem ulovil dálniční Passat (i když policisté to viděli naopak). Věc jako takovou zde zveřejním, až něco přijde od správního orgánu.

Policisté mě bezdůvodně nechali pražit na sluníčku skoro hodinu.  >:( Přitom to ze začátku vypadalo dobře, hned jsem jim řekl, že s jakýmkoliv tvrzeným přestupkem nesouhlasím a že chci věc poslat do správního řízení. Přestože toto věděli do dvou minut po zastavení, trvalo jim sepsání oznámení a potvrzení o úkonu (tj. pár údajů o mně a vozidle + cca 8 řádků textu) tak dlouho.

To mě naštvalo, tak jsem sesmolil přiloženou stížnost. Budu rád za komentáře, případně stížnost doplním. Je mi jasné, že cajta nepotrestají, omluva ani náhrada škody nebude, zvlášť když je z elitní stíhací letky, ale třeba to s ním bude interní kontrolní orgán chvíli řešit, někam si ho pozve a on tak aspoň nebude olupovat pocestné  ;)

K podávání stížností na policisty obecně:

1) Je nutné uvést jeho služební číslo (jméno Vám není povinen sdělit), tudíž si ho musíte při kontrole poznamenat, případně počkat na spis, kde občas bývají i jména.

2) Stížnost se podává u útvaru Policie ČR, proti jehož příslušníkovi nebo zaměstnanci směřuje, konrétně u odboru vnitřní kontroly. Seznam a emailové adresy jsou zde: http://www.policie.cz/clanek/o-nas-povinne-zverejnovane-stiznosti.aspx

Datové schránky (doporučuji využít, stížnosti se pak hůře "ztrácejí"), pak zde: http://www.policie.cz/clanek/datove-schranky-713352.aspx

3) Na vyřešení mají 60 dnů (zatímco Vy musíte záležitosti pro úřady obvykle vyřešit za čtvrtinu času a mimo pracovní dobu, halt právo silnějšího).

Závěrem bych ještě řekl, že chování policistů se zásadně lišilo podle toho, jestli jsem je natáčel nebo ne. Bez natáčení byli schopni tvrdit naprosté nesmysly a nic nešlo, jakmile jsem zapnul nahrávání a požádal je o zopakování na kameru, najednou bylo vše jinak a vstřícněji. V praxi se tedy potvrdilo to, co je tu opakovaně doporučováno. Video zatím zveřejňovat nechci, neumím s nimi jednat ani náznakem jako Mike.

Adminy prosím o případný přesun do jiné sekce, pokud se to sem nehodí.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vzor stížnosti na postup policisty při běžné "kontrolní kontrole"
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2016, 11:42:26 »

Ještě mě napadlo doplnit do stížnosti odkaz na Ústavu:

Čl. 2 (3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.

IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vzor stížnosti na postup policisty při běžné "kontrolní kontrole"
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2020, 18:15:14 »

K D-FENSovu článku o manipulaci s DrugWipem http://dfens-cz.com/odmitnuti-zkousky-na-drogy-trebic-style/ zde ukládám přiloženou stížnost.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Vzor stížnosti na postup policisty při běžné "kontrolní kontrole"
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2020, 02:16:53 »

Bod 5 - plýtvání!  ;D
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vzor stížnosti na postup policisty při běžné "kontrolní kontrole"
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2020, 07:22:31 »

To je jen takové prudění. Na to vždycky napíšou, že je to nutné pro běh palubních systémů (jako v raketě nebo letadle  ;D).
IP zaznamenána