30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] D1 úsekovka u Rosic  (Přečteno 8170 krát)

Mestyp

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[?] D1 úsekovka u Rosic
« kdy: 13 Července 2016, 18:35:21 »

Dobrý večer všem, nebudu zdržovat detaily, 96 na 80, služební vozidlo, řídila řidička, firma ji napráskala, přišla jí výzva. Má strach jít proti firmě a raději chce zaplatit 1000,-. Mně dluží Rosice 700,- za pokutu, kdy jsem tohle fórum neznal a arogance jejich starosty je nebetyčná, tak jí navrhuji, ať určí jako řidiče mě. A můj dotaz - jak se bojuje proti tomu úsekovému měření? Všechny zdejší články mám přečteny, ale tahle úsekovka tady myslím ještě není.
Děkuji a přeji hezký večer
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2016, 18:45:40 »

Řekl bych, že za +16 jsou body, do toho bych já osobně nešel. Raději na nějakou dobu oželím pohledávku 700, než mít (dva?) body. Úsekovce u Ostrovačic (směr Pha->BM kasírují Rosice, opačný Šlapanice) se věnuje docela rozsáhlé vlákno. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2972.0 Těch 1000 Kč je příkaz?
V prvé řadě se domluvte s vedením (pokud ovšem jde o dostatečně malou a rozumnou firmu), ať platí za úsekovky odpustky a dostanou od hříšníka stejnou částku do fondu na kávu. Boj proti úsekovkám je IMHO vyšší dívčí s nejistým výsledkem.
Co s aktuálním případem se neodvažuji radit, snad se vyjádří matadoři.
« Poslední změna: 13 Července 2016, 18:58:53 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2016, 19:59:12 »

Jestli jste ve fázi, že zaměstnavatel (provozovatel) na odpustkovou výzvu udal řidičku, není již moc prostoru předhazovat další řidiče. Bylo již s řidičkou zahájeno přestupkové řízení? Nebo zatím přišla jen nějaká výzva k podání vysvětlení, kterou by udaná řidička potvrdila bonz provozovatele? Pokud to reálný řidič vezme na sebe, moc si tím nepomůže, buď ho úřad úspěšně odstíhá (tj. pokuta + body), nebo ne a pak zahájí s provozovatelem sprdel (čehož lze dosáhnout i rychleji, tím, že udaná řidička nebude s úřadem spolupracovat).

Jak píše Enzym, záleží, jaké jsou poměry a vztahy u zaměstnavatele.
IP zaznamenána

Mestyp

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2016, 20:20:33 »

Jestli jste ve fázi, že zaměstnavatel (provozovatel) na odpustkovou výzvu udal řidičku, není již moc prostoru předhazovat další řidiče. Bylo již s řidičkou zahájeno přestupkové řízení? Nebo zatím přišla jen nějaká výzva k podání vysvětlení, kterou by udaná řidička potvrdila bonz provozovatele? Pokud to reálný řidič vezme na sebe, moc si tím nepomůže, buď ho úřad úspěšně odstíhá (tj. pokuta + body), nebo ne a pak zahájí s provozovatelem sprdel (čehož lze dosáhnout i rychleji, tím, že udaná řidička nebude s úřadem spolupracovat).

Jak píše Enzym, záleží, jaké jsou poměry a vztahy u zaměstnavatele.

Takže upřesnění - firma dostala odpustkovou výzvu, kterou předala řidičce, ať ji zaplatí. Ok, zaplatí to a bude jezdit pomaleji.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2016, 20:55:06 »

Pro příště doporučuji věnovat větší pozornost použitým termínům. Špatné termity jsou rizoto a mohou vést ke kobrainduktivním radám.
Zde konkrétně je sakra rozdíl mezi
Citace
firma ji napráskala
tj. poslala SO identifikaci řidiče a
Citace
dostala odpustkovou výzvu, kterou předala řidičce, ať ji zaplatí
tj. odpustek hodila řidičce na hlavu, ať si to vyřídí a firmu tím neobtěžuje.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2016, 21:00:39 »

Citace
Má strach jít proti firmě a raději chce zaplatit 1000,-.

Jestli má strach o své místo ve firmě, tak ať zaplatí. Ten systém je tak postavený. Je to úplně stejný postup, jako když pokladní nosí plínky, protože se kvůli strachu o místo bojí jít na záchod. Jenže to je nařízení zaměstnavatele, tak je to šikana a bossing. Pokud k tomu zaměstnavatele nutí stát, tak je to právo a spravedlnost. Tenhle postup ovšem udržuje systém v chodu, a Rosice budou mít brzo na nové auto pro měšťáky, protože nový barák už mají.

Teď je populární, že firmy se hlásí k tzv. Politice společenské odpovědnosti. Původně to byl výmysl sluníčkářů a podobných levicových extrémistů, teď to musíte mít, pokud chcete spolupracovat se západoevropskými (sqělá EU) a americkými firmami. Jenže každá hůl má dva konce. I moje firma takovou politiku má, a např. jedno z ustanovení "zajišťovat pracovníkům spravedlivé a rovné zacházení a vyloučení jakékoli diskriminace či obtěžování" moje firma provádí tak, že chrání své zaměstnance před buzerací státu za neprokazatelné věci. A to, že je za ně nediskriminuje sama firma, je samozřejmé.

Možná by se řidička na něco takového mohla svého zaměstnavatele zeptat.

Citace
A můj dotaz - jak se bojuje proti tomu úsekovému měření?

Dosud tady na fóru nebyly dostupné žádné podklady. Nakonec mi nezbude, než nastavit tempomat na 100 a projet se. A nebo abych zašel do Rosic nahlédnout podle 106ky do cizího správního spisu. To by mohla být dobrá legrace.  :)

Pokud to dělají stejně jako to měření přímo v Rosicích (stejné procesní chyby), tak je podle mě nejlepší buď spolehlivý Helmut (ten se hodí vždycky, ale to já nedělám a nejsem na to odborník), a nebo nechat překlopit na SPRDEL, ale to je potom záležitost firmy, aby to vybojovala do konce.
IP zaznamenána

Mestyp

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2016, 21:03:51 »

Pro příště doporučuji věnovat větší pozornost použitým termínům. Špatné termity jsou rizoto a mohou vést ke kobrainduktivním radám.
Zde konkrétně je sakra rozdíl mezi
Citace
firma ji napráskala
tj. poslala SO identifikaci řidiče a
Citace
dostala odpustkovou výzvu, kterou předala řidičce, ať ji zaplatí
tj. odpustek hodila řidičce na hlavu, ať si to vyřídí a firmu tím neobtěžuje.
Od toho je výraz "upřesnění". Prvotní info bylo ve stresu ze situace, která byla nová. Dodatečnou komunikací bylo zjištěno, jak se věci mají. Nicméně body se za tento typ prohřešků neodebírají, ať už jsem napsal cokoliv nebo se mýlím? ;) Každopádně díky za rady a hezký večer
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #7 kdy: 14 Července 2016, 10:48:39 »

Nicméně body se za tento typ prohřešků neodebírají, ať už jsem napsal cokoliv nebo se mýlím? ;) Každopádně díky za rady a hezký večer
Body se za tento typ přestupku odebírají. Nicméně pokud bude zaplaceno výpalné včas a na základě dodaného papíru, pak žádné body nikde nemizí, respektive nepřibývají.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2016, 16:08:12 »

Za cokoliv řešené jako sprdel
- nejsou body
- není záznam do registru řidičů
- není záznam ani do žádného jiného centrálního registru (pouze půjde-li o věci projednávané jedním úřadem, bude o minulých sprdelích vědět ze své vlastní činnosti a evidence)

Za zaplacený odpustek není už tuplem nic, protože to je konstruováno v podstatě stejně jako úplatek - za mrzký peníz se úředník (stát) bude tvářit, jako by se věc nestala.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #9 kdy: 30 Července 2016, 08:28:40 »

Kolega z práce dostal výzvu na 95?km/h - 1000,- Přesvědčuji ho aby to nevzdal. Zatím zkusíme žádost o spis.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #10 kdy: 30 Července 2016, 08:47:47 »

Zdá se mi, že soudruh předseda národního výboru šlápl do lejna. Pokutu 300,- spousta lidí zaplatí, 1000,- je už moc, to se lidi začnou bránit.
IP zaznamenána

lon

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #11 kdy: 05 Srpna 2016, 16:20:40 »

Jo, taky mi přišla od Rosické buzerbudky tisícovka do DS. Ignorace a počkáme s čím se vytasí. Tedy už jen v tom vzoru, kterej poslali mi něco nehrálo. Na konci té výzvy je stránka na okamžité práskání "kdopak že to jel" (není to známka toho, že ouřadové z Rosic používají turbo model?) a nejvíce mě pobavila formulace, a to fakt musím citovat :  "...uvedené vozidlo rychlostí nejméně 95km/h v místě,..." kde byla 80tka.   Celá ta věta mi přišla tak trochu jako věta "droga v množství větším než malém".
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #12 kdy: 05 Srpna 2016, 22:02:53 »

jsem zvědav
otestuji prostor příští týden
jinak se tomu zázraku - D1 - vyhýbám jak čert kříži
IP zaznamenána

Mestyp

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:D1 úsekovka u Rosic
« Odpověď #13 kdy: 08 Srpna 2016, 22:28:45 »

Tak tam chytla druhou pokutu
IP zaznamenána