30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové parkovací zóny Praha  (Přečteno 10569 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Nové parkovací zóny Praha
« kdy: 23 Srpna 2016, 19:39:45 »

Zdravím,

mám dotaz na zkušené zmrdobijce, jestli by šlo prokverulantit parkování na zónách do pátku. O víkendu se už stěhuji mimo zóny, ale nejsem si jistý, jestli začnou hned odtahovat hned nebo to nechají být třeba do konce týdne. A potřebuju s autem do té doby jezdit, takže se bude měnit místo parkování.

Díky
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2016, 21:32:10 »

Já mám chuť vyzkoušet sundání / zakrytí RZ po dobu parkování.
Jsem přesvědčen, že takové jednání není protiprávní a úspěšně by mělo zamést s těmi bonzauty s kamerami na střeše.
Docela by mě zajímalo, jestli nad tímto autoři toho nového výmyslu přemýšleli. Pokud nebudou mít opičáci jak ověřit oprávněnost stání (RZ není, parkovací karty za okno už se nedávají), nemohou dát ani botičku. Za vrak se to prohlásit nedá a v provozu to není. Nazdar.
Co vy na to?

O nesmyslnosti parkovacích zón ve stávající podobě asi nemá cenu polemizovat, ale hlášky "parkovací zóny pro naše rezidenty" spolu s lesem nových značek a ubráním oficiálních míst oproti léta zaběhlému stavu je jak rudý hadr na býka... A komu tím prospějete, co?  ;D
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpna 2016, 22:09:06 »

Auta bez RZ s VIN za oknem pořeší jednoduše strážník/policista ručně o těch ostatních těžko říct
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #3 kdy: 23 Srpna 2016, 23:09:30 »

Auta bez RZ s VIN za oknem pořeší jednoduše strážník/policista ručně o těch ostatních těžko říct
No docela bych se divil, kdyby měli strážníci propojený systém s registrem vozidel a kontrolou VIN, ale třeba se mýlím. Každopádně primární kontrola má být těmi bonzauty a auto s nečitelnou / chybějící / zakrytou RZ pořád znamená nutnost mít tam toho opičáka na místě a učinit další úkony.
Na druhou stranu ta automatická kontrola pomocí bonzauta bude také zajímavá z pohledu dokazování značení, zastavení vozidla/zastavení/stání atd... zkušenosti se budou hodit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #4 kdy: 24 Srpna 2016, 13:30:46 »

mám dotaz na zkušené zmrdobijce, jestli by šlo prokverulantit parkování na zónách do pátku.

Parkovat na místech kde auto nepůjde odtáhnout a lístečky ignorovat..

Já mám chuť vyzkoušet sundání / zakrytí RZ po dobu parkování.

Aby auto bez RZ neodtáhli.. A nebo si vyrobit jinou RZ.. ale hlavně nezapomenout před odjetím sundat..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 195
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #5 kdy: 24 Srpna 2016, 14:00:15 »

Idealni je arabska RZ
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #6 kdy: 24 Srpna 2016, 14:18:04 »

mám dotaz na zkušené zmrdobijce, jestli by šlo prokverulantit parkování na zónách do pátku.

Parkovat na místech kde auto nepůjde odtáhnout a lístečky ignorovat..

A jaká je praxe při zavádění v jiných částech Prahy? Stačí jenom přijít s tím "orgáne, když tam zaparkovalo vozidlo, značky byly ještě zneplatněné!"

Tak jsem s nima vyběhl. Je v okolí jedna značka Parkoviště bez rezervé a dodatkové tabulky. ale mám dojem, že tam někdy byla značka Parkoviště - rezevé s dodatkovou tabulkou. Tak možná si nějaký dobrák chtěl vylepšit karmu a značky vyměnil a dodatkovou sundal ;D
« Poslední změna: 24 Srpna 2016, 21:30:07 od paty »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2016, 15:06:49 »

U nás je většina "modrých ostrůvků snadného parkování" označena svislou značkou  s dodatkovou tabulkou, na několika místech (většinou těch po dvou stáních) ji ale neumístili. Předpokládám správně, že samotná modrá čára na zemi bez svislé značky neznamená nic, než bezvýznamnou modrou čáru?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #8 kdy: 25 Srpna 2016, 15:29:06 »

294/2015 praví
V 10g    Omezené stání
Značka vyznačuje dovolené zastavení a stání a stanovuje způsob stání ve vztahu k okraji pozemní komunikace. Při stání nesmí vozidlo svým obrysem nebo nákladem přesahovat do vozovky vyznačenou plochu.
V úseku označeném touto značkou je stání dovoleno za podmínek stanovených svislou dopravní značkou.

Já bych si to vyložil tak, že jde o omezené stání, kde omezení není definováno, takže kdokoli. Formalisticky a ryze logicko-sématicky pojato však nikdo, protože je stání dovoleno za podmínek stanovených a když nejsou stanoveny, tak není dovoleno nikomu. Amatérsky se domnívám, že ani žádná místní vyhláška v tom nemůže udělat jasno, protože místní vyhláškou ohýbat obecné zákony jaxi nelze, je na to jakýsi rozsudek NSS či nález ÚS.
Zastavit může kdokoli, i když tam nějaká svislá DZ bude.
« Poslední změna: 25 Srpna 2016, 15:37:18 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #9 kdy: 25 Srpna 2016, 17:38:12 »

Díky,

popis značky jsem si dohledal také a máme na ni stejný názor.

Teď mám s magistrátem jeden sprdel za rychlost a minulý týden jsem vyrobil za milé asistence MP jednu krásnou nesmyslnou V12c, až tyhle záležitosti skončí, je tady další věc pro inspiraci, teď nebudu tříštit síly a navíc budu potřebovat vůz s nezaplacenou zónou.

IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #10 kdy: 25 Srpna 2016, 18:58:47 »

Co takhle černou izolačkou mírně upravit číslo/písmeno? To by ten jejich čtecí systém mohlo zblbnout. Samozřejmě před odjezdem nezapomenout izolačku sloupnout.
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #11 kdy: 25 Srpna 2016, 19:05:28 »

A nebo v dané zóně najít někoho (ideálně se stejným typem/barvou auta), kdo oprávnění s největší pravděpodobností má a na parkování si připravit jeho RZ :).
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #12 kdy: 25 Srpna 2016, 22:28:25 »

Ne, teď si nerozumíme.

Nehodlám nijak manipulovat s RZ a podobně. Jde mi o to, že některá značení u nás jsou nelogická a nesmyslná, některá nedotažená. V tom hodlám lavírovat. Napsal jsem na místní městskou část několik mailů, dotazoval se, co s tím a reakce nula. Ztráta času a zbytečně zabitých několik parkovacích míst.

Zatím jsem stavěl vůz na jednu vytipovanou V12c a po cca třech týdnech jsem se dočkal lístku od MP. Zajímavé je, že se v něm rovnou píše, že věc bude během 5-ti dní předána na magistrát, u těch dříve větrem odfouknutých bylo, že se mám dostavit na místní lampárnu, asi holt pokrok, no. Takže mám pár fotodokumentací a až jak dopadne tohle, postavím auto rodičů na onen ostrůvek bez svislé značky. Jestli to tady úředníci čtou (jako že ano) a udělají revizi zón, tak jen dobře, ať taky vyvinou smysluplnou aktivitu.

Ideální stav by byl, že se přestupek nestal a magistrátní úředník by zatlačil na místní část, aby vše uvedla do vzájemného souladu, když na podněty a dotazy občanů mč nereaguje. Prostě dotlačit úředníky, aby se handrkovali mezi sebou :-).
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací zóny Praha
« Odpověď #13 kdy: 25 Srpna 2016, 23:12:03 »

Video od 1:21 https://www.novinky.cz/domaci/412788-jedna-minuta-za-jednu-korunu-v-praze-5-a-6-plati-parkovaci-zony-na-smichove-zavedli-30-km-h.html
Nejsou parkovací místa? Uděláme parkování na něčem, co policisté s oblibou nazývají "silniční vegetací" tedy na hlíně
IP zaznamenána

luvec

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Tři minuty parkování
« Odpověď #14 kdy: 01 Září 2016, 10:48:54 »

Dobrý den, nevíte, jak se nový systém kontroly pomocí snímacího auta vypořádá se "zastavením a stáním, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno" (§27 odst. 1) písm. o) zák 361/2000 Sb.)? U strážníků dávajících lístečky to většinou bylo tak, že zevlovali v ulici (kontrolovali další auta) minimálně ty tři minuty a pak dali lísteček, u snímacího auta mi to nějak není jasné. Podle novinářských zpráv by snímací auto mělo hříšníka zaznamenat při dvou průjezdech (časový odstup prý 10 minut) a pak teprve poslat oznámení. Jak ale mají vyřešenou možnost, že řidič v době, kdy tam zrovna neprojížděli, opakovaně nevyužíval to tří minutové dovolené zastavení (stylem vyjet - zaparkovat), sice to vypadá padlé na hlavu, ale zákon takové jednání nezakazuje a snad ještě platí i v tomto případě presumpce neviny - takže by úředníci sami měli dokázat, že se auto po celou dobu mezi přejezdy snímacího vozidla nepohlo z místa (což bude asi těžké, pokud tam není nějaká venkovní kamera snímající ulici). Nebo už to mají nějak ošetřeno?
IP zaznamenána