30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platná STK, prošlé emise?  (Přečteno 16620 krát)

IDAQ

  • Příspěvků: 24
  • I Don't Answer Questions
    • Zobrazit profil
Platná STK, prošlé emise?
« kdy: 17 Srpna 2016, 21:03:12 »

Zdravím, potřebuju poradit. Situace je následující: zakoupil jsem 12.8. 2016 ojeté vozdilo, technickou má platnou do 9.6. 2017, kontrola byla provedena 9.6. 2015. Nicméně jsem si až teď všiml prošlé nálepky o emisích. Dle článku http://auto.idnes.cz/registracni-znacky-emisni-znamka-dqb-/auto_ojetiny.aspx?c=A150108_131040_auto_ojetiny_fdv, pokud je platná STK, jsou automaticky platné i emise. Je to tak stále? U sebe mám jen kopii velkého techničáku, momentálně totiž probíhá přepis, pro který jsem jsem dal k dispozici svoji plnou moc. Nemůžu teda zkontrolovat, jestli to emisema prošlo nebo ne. Nejjednodušším řešením se mi zdá stržení prošlé nálepky a jezdit pouze s nálepkou o STK, schvalujete postup, případně je v pořádku z pohledu zákona?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2016, 21:07:51 »

Zdravím, zelená nálepka o emisích už se nelepí, jen tu starou na STK nestrhli, vidím to každou chvilku, vůbec to nemusíte řešit, všechno je v pořádku. :-)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2016, 21:15:43 »

Sice je všechno v pořádku, ale emisní známku měli strhnout na STK a pokud by přitom stržení došlo k poškození značky, tak mají speciální nálepku, kterou to přelepí. Oni totiž někteří policejní dutohlavové považují sloupnutou barvu pod strženou známkou za poškozenou značku. Sám si to člověk přetřít nesmí, takže jsou k tomu vybaveny STK, které na to přelepování ovšem někdy serou.
IP zaznamenána

IDAQ

  • Příspěvků: 24
  • I Don't Answer Questions
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2016, 21:24:13 »

Moc vám děkuju za rychlé reakce a užitečné informace. Měl jsem trochu obavy, jak bych to případně obhajoval, nicméně už je to jasné. Nálepku neřeším a kdyby dutohlavové něco vymýšleli, jedu klasiku FSM. Ještě jednou dík.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2016, 23:22:12 »

Hmm čistě teoretiky mám auto,
1) jdu na technickou, emise ok - zelená nálepka vylepena,
2) ale auto neprojde na kontrole technického stavu - červená nálepka nevylepena.
3) Budu na to kašlat a třeba rok jezdit a pak teda závady opravím a půjdu na technickou.

Budou muset dělat znova emise? Zkrátí platnost emisí? Nebo technického stavu? Nebo to nechají rozhozené?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2016, 07:09:37 »

Máte auto bez STK a podle mě pak i emise udělají znovu. Zelená už se nelepí, i když zatím ji lepí na protokol.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #6 kdy: 18 Srpna 2016, 09:06:51 »

§ 41

Pravidelné měření emisí

Provozovatel silničního motorového vozidla uvedeného v § 40, s výjimkou motocyklu, jehož provozní hmotnost je nižší než 400 kg, a elektromobilu přistaví toto silniční vozidlo k pravidelnému měření emisí jeden měsíc před ukončením platnosti technické prohlídky ve lhůtách stanovených pro jeho pravidelnou technickou prohlídku.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2016, 10:05:56 »

Čili jde o to, že emise platějí měsíc a když do tý doby neuděláš technickou, musíš na ně jít znovu.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2016, 21:22:07 »

@plikous a to čtete z toho paragrafu 41 co citoval motoosman? Protože já to v tom teda nevidím. Mě z toho spíš plyne že na emise musím měsíc před koncem technické, což mi ale taky nedává smysl...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #9 kdy: 13 Září 2016, 12:39:16 »

To z ničeho nečtu, to je ze zkušenosti  :)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2017, 10:12:04 »

Sice je všechno v pořádku, ale emisní známku měli strhnout na STK a pokud by přitom stržení došlo k poškození značky, tak mají speciální nálepku, kterou to přelepí. Oni totiž někteří policejní dutohlavové považují sloupnutou barvu pod strženou známkou za poškozenou značku. Sám si to člověk přetřít nesmí, takže jsou k tomu vybaveny STK, které na to přelepování ovšem někdy serou.
mě to nesundavali protože ty nálepky ještě neměli  ;D ;D ;D
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Platná STK, prošlé emise?
« Odpověď #11 kdy: 29 Dubna 2017, 08:50:53 »

Sice je všechno v pořádku, ale emisní známku měli strhnout na STK

Před 2 lety jsem byl na technické a emisích a pán mi tam tu nálepku nechal, protože bez ní to vypadá divně. Chápej, jsou tam 2 místa na 2 nálepky a máš tam jednu... říkal mi, že není žádná povinnost tu nálepku sundávat a nehrozí za to postih.

Před 14 dny jsem byl na technické znovu a říkal mi, že mi ji raději sundá, protože od těch kteří tam jezdí slýchává častou buzeraci a zbytečné zastavování aut kvůli emisní nálepce, která se prostě nedává. Uznal jsem, že nepotřebuji aby mě kdokoli zastavoval a buzeroval kvůli takové kravině. Navíc.. sundal tu nálepku tak, že nikdo nepozná, že tam nějaká nálepka vůbec byla... když vidím ty vyřezané SPZ jak to przní auta, tak ble..
IP zaznamenána