30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k seznámení se s podklady - vadné doručení  (Přečteno 4792 krát)

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Výzva k seznámení se s podklady - vadné doručení
« kdy: 17 Srpna 2016, 10:05:17 »

Pěkný den všem,
včera dorazila v rámci řešení jednoho SPRDELe (podán odpor) Výzva k seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí, termín je cca za měsíc. Bohužel, obálka trpí vadou doručování, nebylo doručeno korektním způsobem, tzv. výzvu byla sice doručena, avšak doručení je vadné.

Můj postup je samozřejmě nijak nereagovat a nechat to hnít. Nicméně, je tato výzva podmínkou pro vydání rozhodnutí? Tím mířím k tomu, zda má hraní mrtvého brouka v tomto případě nějaký přínos pro případ. Úřad na vadu samozřejme upozorňovat nebudu, spíše mě zajímá, zda je Výzva předpokladem pro rozhodnutí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k seznámení se s podklady - vadné doručení
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2016, 10:15:52 »

1)
Citace
obálka trpí vadou doručování, nebylo doručeno korektním způsobem
Pokud bude úřad moci nějak dokázat, že jste se s danou písemností jakkoliv seznámil nebo mohl seznámit, nebude na jakékoliv formální vady brán zřetel. Příklad: Mělo být doručováno do datové schránky ale bylo posláno písemně a adresát písemnost převzal - přesto že úřad pochybil a neposlal do DS tak je písemnost povážována za doručenou. Neboli formální vady nejsou na překážku platnosti doručení.

2) Pokud se nedostavíte proto že jste nebyl řádně vyzván a nedozvěděl jste se to jinak je to podle mne skvělý bod do odvolání.
IP zaznamenána