30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Téma: [WIN] Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)  (Přečteno 127506 krát)

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopadu 2013, 14:18:56 »

Tak to je gooood!   ;D  To už je pak ale "vyšší dívčí". Má úřad šanci vyvrátit tvrzení, že jsem viděl jeho doklady, i když pak při konfrontaci prohlásím, že to nebyl on (např. falešné)? To by pak bylo pro úřad game over, ne?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopadu 2013, 14:23:38 »

Legrace ale je, že Huml se ozval, přikládám, pobavíte se.
:D
Perfektní!

v jednom případě jsem jako osobu řidiče označil soudruha Humla s komplet údaji, nyní dávám pána z Japonska. V mezidobí jsem ještě použil právníka v Dubaji. Ten už jim tam leží asi 4 měsíce a ztichlo to, tak se bojím, že japonec dopadne podobně.
Zajímavé.
Co jim brání (hlavně v případě Humla) to přehodit na SprDel s tím, že nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti konkrétní osobě?

Ten pán co si ode mne auto půjčovat, protože uvažoval o koupi mi předložil doklady na toto jméno. Že to tedy asi byl někdo jiný je smutné, ale já s tím těžko něco udělám.
Jen pozor na opakování toho postupu, těžko někdo uvěří, že se Vám tohle stalo už potřetí a nebylo Vám divné, že i tenhle člověk se jmenuje Stanislav Huml.
IP zaznamenána

fm

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopadu 2013, 14:56:08 »

Jen čistě ze zvědavosti pro nás nováčky. Co v případě, že by to označili za křivé vysvětlení (§ 47a z. 200/1990). Jak s tím pak naložit? Asi je to dřív nebo později v těchto případech napadne...
Jinak fandím!  ;)

"Přestupku se dopustí ten, kdo jako osoba podávající vysvětlení o TRESTNÉM činu..."
Vůbec se netýká přestupků.
Na ty se použije §21 odst. 1
« Poslední změna: 05 Listopadu 2013, 15:13:47 od fm »
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopadu 2013, 15:17:01 »

Ano ano. Uvedl jsé ze osoba co chtela koupit muj vuz mi ukazala doklady a ja si opsal informace. A vidite, nenapadlo mne, ze by to mohl byt ten nejvetsi dopravni expert na svete a nejlepsi poslanec siroko daleko :-)

S pomluvou i cimkoli jinym ma smulu, kali vodu.
IP zaznamenána
Concorde

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #19 kdy: 05 Listopadu 2013, 16:26:52 »

Dobrá práce concorde!  :D
Někdo to sdílel na roumen a odtamtud se to rozšířilo, viděl jsem to už i na facebooku. V komentářích všichni psali, že to zkusí taky, takže soudruh Huml bude na magistrátu pravidelně. Hlavně trvat na tom, že k vysvětlení, které bylo podáno bez zaručeného (elektronického) podpisu, nelze přihlížet  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopadu 2013, 16:37:57 »

Čekám, kdy o tom bude reportáž na TV Hovna  ;D
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:04:13 »

je to podle mne neprůstřelné a já jako obyčejný občan nemám šanci poznat, že mi pseudoHuml ukázal falešnou občanku.
A je jasné, že více osob ho může prohánět, já sám nyní volím těžko dostupné řidiče. Myslím že Japonec se mi povedl, protože jednak jsem jim to dal do pdf jako obrázek, aby nemohli copy paste v translatoru přeložit adresu a jméno a už vidím, jak v Praze na magistrátu drží Japonce, číňany (se všemi 20 jejich dialekty) aby mohli posílat obsílky řidičům :-)

vidím to tak, že stát na nás ušil boudu a já jim to jen vracím - slušně, v rámci svých možností a zájmu. A ať se na magistrátech třeba překrojí vzteky vejpůl a prasoHumlovi ať chodí 3 obsílky denně -byla to jejich volba

a za druhé - dokud kamera (y) nedovedou zjistit materiální aspekt přestupku, mají peška, protože kdo ho pak je schopen zjistit x dnů poté ? podle mne nikdo. Záleží vždy na aktuální situaci, ale oni mají jen dvě fotky - na začátku a na konci úseku. A dokud nemají přestupek, se SPRDELEM se mohou jít klouzat.
A nemluvě o tom, že mi se skoro pokaždé v měřeném úseku stala nehoda - nejčastěji se vyhýbám dlažební kostce nebo cihle spadlé z náklaďáku a odřu si u toho kolo. A pak mají druhého peška a musí šetřit přestupek, nikoli SPRDEL.

P.S. občas se řidiči v mém voze stane, že o půlnoci na prázdné jižní spojce jede 120 Km/hod, s sluneční clonou a prostředníčkem směrem ke kamerám. stává se to už od jara a ani jednou dopis nepřišel, což mi je líto, byly by hezké fotografie na web :-)

tož tak na světě...
« Poslední změna: 05 Listopadu 2013, 18:57:16 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

panel1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #22 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:11:37 »

concorde.. úžasná práce :) !!!!!!!!!!!!!!!!!
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #23 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:19:18 »

tady přikládám co posílá městapo za fotky na magistrát - je to velká bída
plus původní moje udání soudruha Humla jako řidiče.

cituji:
3.   Svěřil jsem vozidlo soudruhu SNB, Mgr. Stanislavu Humlovi, datum narození 30.5. 1955, bydliště Třebízského 1419, Brandýs nad Labem. Poučil jsem ho o nutnosti dodržovat dopravní předpisy s mým vozem a to je vše, co jsem mohl udělat.  Pokud on nedbal mých pokynů, je potřeba si to vyřídit s ním (ale dejte mu šanci na vyjádření - Standa mohl odvracet rychlejší jízdou situaci, kdy překročením povolené rychlosti zamezil větším škodám, které by jinak nastaly, kdyby jel dle předpisů. Kupříkladu vezl někoho k náhlému porodu, ujížděl před bandou mafiánů, kteří po něm stříleli, prchal před skřehotavým Vítem Napoleonem Bártou, který mu nutil úplatek-pardon půjčku, honil zloděje, který mu odcizil z kočárku dítě, honil ho hajzl-zloděj, který mu chtěl vrátit ukradenou tchýni…  atd.)
IP zaznamenána
Concorde

corky

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #24 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:28:20 »

Jen čistě ze zvědavosti pro nás nováčky. Co v případě, že by to označili za křivé vysvětlení (§ 47a z. 200/1990). Jak s tím pak naložit? Asi je to dřív nebo později v těchto případech napadne...
Jinak fandím!  ;)

§47a zákona o přestupcích hovoří o "vysvětlení o trestném činu spáchaném jiným před orgánem činným v trestním řízení úmyslně". Všimněte si slov "trestný čin" (což SprDel není), "orgán činným v trestním řízení" (což nějká pipina na úřadě není) a "úmyslně" (viz výše v diskusi ohledně toho, že ten chlápek, co jste mu auto půjčil, vám předložil doklady na jméno Standa Huml a vypadal tak nějak podobně)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #25 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:29:54 »

Myslím že Japonec se mi povedl, protože jednak jsem jim to dal do pdf jako obrázek, aby nemohli copy paste v translatoru přeložit adresu a jméno
No kdyby chtěli, mohli by se točit třeba na tom, že podle § 16 správního řádu je jednacím jazykem čeština, že japonským znakům nerozumí atd. Ale jo, kdo to chce podávat vtipně, ať to tak podává. Já nemám čas se s nima srát, zvlášť když těch řízení řeším X najednou, ale jinak tomu fandím  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #26 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:38:25 »

Jen čistě ze zvědavosti pro nás nováčky. Co v případě, že by to označili za křivé vysvětlení (§ 47a z. 200/1990). Jak s tím pak naložit?
Teoreticky by mohli použít § 49 odst. 1 písm. c): Přestupku se dopustí ten, kdo úmyslně naruší občanské soužití ... nepravdivým obviněním z přestupku.

Jenže tady je zase potřeba dokazovat ten úmysl, že skutečně došlo k narušení občanského soužití (jak konkrétně) atd. atd. V praxi spíše nereálné.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #27 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:39:09 »

P.S. občas se řidiči v mém voze stane, že o půlnoci na prázdné jižní spojce jede 120 Km/hod, s sluneční clonou a prostředníčkem směrem ke kamerám. stává se to už od jara a ani jednou dopis nepřišel, což mi je líto, byly by hezké fotografie na web :-)

Pokud je to o víc jak 40 km/h (nevím teď, co tam je, ale asi padesátka, ne?), tak to nelze projednat v PRDELi, pardon, SPRDELi, tak možná proto nic nechodí.

Jinak u novějších kamer je kvalita velmi dobrá, někde tu je snímek z tunelu a nebýt zástěrky, pravděpodobně by šlo vidět tomu chlapíkovi jednotlivé vousy…
« Poslední změna: 05 Listopadu 2013, 17:49:48 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #28 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:47:52 »

přesně tak, na SPRDEL to nemohou a vědí, že bych se jim na přestupek vysmál, tak házejí do koše... škoda. já chtěl tu fotku s fakáčem :-)
IP zaznamenána
Concorde

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Nestandardní postupy při jednání v Praze (správní delikt)
« Odpověď #29 kdy: 05 Listopadu 2013, 17:57:45 »


ano, čeština platí, ale já měl v ruce Japonskou ID kartu a opsal jsem si údaje, jak tam byly, je mi líto, správní orgáne. Ale soudruh Huml by mohl prosadit do zákona, že auta lze půjčovat jen čechům a že Humlovi se půčovat nesmí, protože on pak má na úřadech ostudu  8)
IP zaznamenána
Concorde
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7