30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost mimo obec 142 Km/h  (Přečteno 5050 krát)

Rev

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Rychlost mimo obec 142 Km/h
« kdy: 15 Srpna 2016, 22:58:37 »

Zdravím,

mám za sebou svojí první zkušenost s policejním Passatem. Nikdy v životě jsem nedostal pokutu za rychlost a proto jsem byl v okamžiku, kdy mě policisté zastavili značně nervózní a hlavně vůbec nepřipravený na to, co se bude dít.

Byla mi naměřena rychlost 142 Km/h mimo obec. Srandovní je, že jsem celou cestu jel podle pravidel a pouze na cca 15 sekund zrychlil na rozdvojení jízdního pruhu, abych předjel několik obytných vozů za sebou, než se oba jízdní pruhy znovu spojí. Bylo to na úplné rovině. Určitě jsem nikoho neohrožoval. Poté co mě policejní Passat navedl na kraj silnice jsem absolvoval dechovou zkoušku - negativní.
Dále jsem dostal k podepsání papír, kde byly údaje o autě a o rychlosti. Změřeno 146 Km/h, po odečtení odchylky 142 Km/h. Bylo mi řečeno, že papír podepsat musím, žádná jiná cesta není. Udělal jsem to.
Dále jsem dostal možnost napsat svoje vyjádření. Napsal jsem, že jsem viděl konec jízdního pruhu a nemohl jsem se zařadit do prava a proto jsem krátkodobě přidal, zařadil se a znovu zpomalil. Kdybych nezrychlil, hrozilo by, že nabourám do aut na pravé straně.


Už po přečtení několika příspěvků je mi jasné, že jsem udělal všechno špatně.

Moje otázka je:

Je nějaká možnost, že o papíry nepříjdu, když půjdu oficiální cestou a vysvětlím, co se skutečně stalo? Mám všechny body. Nikdy jsem nedostal pokutu za rychlost a jedná se o 2 Km/h více než je limit pro sebrání papírů. Podle tabulky, kterou jsem si vygooglil, tady není žádná možnost vyjednávání a prostě 52Km/h > 50 Km/h a to je 6 -12 měsíců a pokuta.


Díky za jakoukoliv radu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec 142 Km/h
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2016, 23:07:57 »

Pokud to mají dobře zadokumentované, bude to celkem ořech. Bude to chtít velmi důkladně vypracovanou argumentaci a přesné vedení SŘ. Nevidím to na obranu vyloženě svépomocí, pokud se toho někdo z místních matadorů neujme, zvažte komerční službu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0.
Rozhodně zatím nikam sám nechoďte a nikomu nic nevysvětlujte/nepište, utáhnou vás na vařené nudli. Zatím vyčkejte, co přijde od úřadu, na případné výzvy od policie nereagujte.
« Poslední změna: 15 Srpna 2016, 23:09:30 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec 142 Km/h
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2016, 23:23:16 »

Vím jak se cítíte ale v první řadě se hoďte do klidu, emoce ničemu nepomůžou. Body nemáte žádný, ty se přičítaj, jste na nule a chtěj vám je udělit + Vás zkasírovat. Vysvětlování co se skutečně stalo absolutně nemá smysl, je pár možností, hrát na čas, nebo hledat chyby ve spise. To že jste nikdy nedostal pokutu za rychlost znamená pro Vás pouze to že můžete dostat pokutu u spodní hranice a řidičák Vám vemou na 6 měs. a možná už po 3 vrátěj. Paklže jsou pro Vás papíry hodně důležitý a sám si na to nevěříte doporučuji se zatím v klidu porozhlédnout po nějakém právním zastoupení a vyčkávat co přijde od úřadu. Jinak pro příště, jak jste sám řekl, nic nevysvětlovat, nic nepsat, nic nepodepisovat, vše bude použito proti Vám! 

Jinak veškerou korespondenci od ouřady jak poštou tak datovou schránkou vyzvedávat poslední možný den.
IP zaznamenána

Rev

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec 142 Km/h
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2016, 00:14:37 »

Děkuji za odpovědi. Moc v klidu tedy nejsem. Nejde mi o těch 5 bodů ani o tu pokutu ale pouze o ty papíry. Nemám problémy s dodržováním pravidel silničního provozu. Todle byl ale fail.

Jestli jsem pochopil správně, tak ani když vše oficiálně vysvětlím a budu postupovat přesně tak, jak bych měl, v moci úředníka stejně nebude upravit trest pouze na pokutu a papíry mi nechat. Jaké jsou požadavky na to, abych papíry případně mohl dostat za 3 měsíce zpátky?

Vím, že jsem udělal chybu ale příjde mi trošku nesmyslné brát mi papíry na půl roku, za 15-ti sekundové zrychlení na rovince a házet mě do jednoho pytle s piráty silnic, co lítaj 160 ve vesnici.

Do toho papíru jsem uvedl na výzvu policisty svůj mobil. K čemu ho potřebují? Budou mě chtít pozvat prostřednictvím telefonu nebo probrat, co se stalo?

Díky.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec 142 Km/h
« Odpověď #4 kdy: 16 Srpna 2016, 00:38:04 »

Jestli jsem pochopil správně, tak ani když vše oficiálně vysvětlím a budu postupovat přesně tak, jak bych měl, v moci úředníka stejně nebude upravit trest pouze na pokutu a papíry mi nechat.
Co přesně si představujete pod "postupovat přesně tak, jak bych měl"? V jaké izolované soustavě, absolutně odtržené od reality, jste se doposud vyskytoval? Snad neočekáváte nějakou spravedlnost?
Postupovat máte tak, abyste za takovou ptákovinu, kterou dělá kde kdo, nepřišel o papíry. Takže se do ničeho nepouštějte sám a nechte se zastupovat.
Telefon chtěli, aby vás mohli otravovat. Takže od teď se budete do telefonu představovat neutrálně (např.: ano, ne, haló, příjem, tady nikdo není, telefon pana Rev...atd.) a dokud se druhá strana nepředstaví, neprozradíte se. A s policisty se zásadně bavit nebudete, ani na písemnou výzvu s různými pohrůžkami. S policií se nebavíme a vše od nich ignorujeme!!!!
Zatím se vzdělávejte, čtěte fórum, osbid http://www.osbid.cz/ a d-fense http://road-fens.cz/
« Poslední změna: 16 Srpna 2016, 00:46:24 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec 142 Km/h
« Odpověď #5 kdy: 16 Srpna 2016, 01:17:03 »

Zdravím, mám za sebou svojí první zkušenost s policejním Passatem. Nikdy v životě jsem nedostal pokutu za rychlost a proto jsem byl v okamžiku, kdy mě policisté zastavili značně nervózní a hlavně vůbec nepřipravený na to, co se bude dít.
A čím to vlastně změřili, Polcam? To to stihli za těch 15 sekund?

Citace
Dále jsem dostal k podepsání papír, kde byly údaje o autě a o rychlosti. Změřeno 146 Km/h, po odečtení odchylky 142 Km/h. Bylo mi řečeno, že papír podepsat musím, žádná jiná cesta není. Udělal jsem to.
IMHO by měli odečíst 5 km/h na výsledných 141 km/h, protože ta odchylka je patrně stanovena jako 3 % z naměřené hodnoty, což je 4,38 km/h, ale zaokrouhlit by se to mělo nahoru (ve prospěch řidiče), nikoliv matematicky. Mám za to, že tak to stanoví i příslušná metodika, i když se to možná může u jednotlivých druhů rychloměrů lišit. Pokud jde o (ne)podepsání oznámení, tak jste samozřejmě nic podepisovat nemusel, ale nic moc se tím asi nezměnilo.

Citace
Dále jsem dostal možnost napsat svoje vyjádření. Napsal jsem, že jsem viděl konec jízdního pruhu a nemohl jsem se zařadit do prava a proto jsem krátkodobě přidal, zařadil se a znovu zpomalil. Kdybych nezrychlil, hrozilo by, že nabourám do aut na pravé straně.
No, tohle je takové dvojsečné. Dalo by se to vydávat za krajní nouzi, ale těžko by vám někdo uvěřil, že bylo nezbytné kvůli dokončení předjíždění chvilkově zrychlit z 90 na 142. Takže byste musel přiznat, že jste sice jel rychle (ale < 140) no a protože ke konci pruhu předjížděné maringotky, místo aby vám v souladu s ZPPK umožnily předjetí a zařazení, vám v tom bránily, což jste musel řešit zrychlením (protože brzdit nešlo, jelikož by to do vás napral ten Passat). Moc nadějná taková argumentace sice není, ale vám nezbývá, než se chytat stébla. Ale to předbíháme, nejdřív je potřeba si počkat na zahájení řízení a podklady, zejména tedy např. záznam z toho Polcamu.

Citace
Je nějaká možnost, že o papíry nepříjdu, když půjdu oficiální cestou a vysvětlím, co se skutečně stalo? Mám všechny body. Nikdy jsem nedostal pokutu za rychlost a jedná se o 2 Km/h více než je limit pro sebrání papírů. Podle tabulky, kterou jsem si vygooglil, tady není žádná možnost vyjednávání a prostě 52Km/h > 50 Km/h a to je 6 -12 měsíců a pokuta.
Při uznání viny za překročení o 50+ jiný možnost není, jen šance na spodní hranici, tedy 5000 + 6 měsíců s upuštěním od výkonu zbytku v polovině. Nepatrná šance je ta krajní nouze a překvalifikování na nižší překročení, které je bez zákazu. Větší šance pak je, že se povede nějak napadnout samotný důkaz (záznam z měření), případně že to úřad nějak zvrtá procesně.

No když nic jiného, tak pořád to můžete alespoň velmi výrazně odložit (než proběhne celé prvostupňové a odvolací řízení, a pak třeba ještě správní žaloba) a dostatečně se tak na ty 3 měsíce bez papírů připravit, případně to termínově sladit třeba s 2měsíční dovolenou v Karibiku či něco na ten způsob :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost mimo obec 142 Km/h
« Odpověď #6 kdy: 16 Srpna 2016, 08:29:03 »

V první řadě se na celou situaci podívejte s nadhledem. PaChové a ouřadové nejsou na Vaší straně, máte proti sobě aparát kterýmu nejde o Vaší bezpečnost ale o Vaše peníze, a jsou placený za to aby je z Vás dostali, je to jejich náplň práce, proto nikoho nezajímá že jste jel 15 sekund rychle, kdyby jste jel takhle rychle 15 km výsledek je stejný. Když budete s nervama v háji naopak tím jen budete proti sobě. V klidu, teď už to stejně nezměníte, teď jen právě musíte ukázat že se nezaleknete z jednoho předvolání. Nečekejte spravedlnost ani lidský přístup, čim dřív to pochopíte, tím lépe pro Vás.
IP zaznamenána