30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dva neobvyklé dotazy  (Přečteno 5675 krát)

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Dva neobvyklé dotazy
« kdy: 16 Března 2017, 14:51:57 »

Ahoj, měl bych asi spíš na místní guru dvě otázky v teoretické rovině. Zatím k nastalim situacím nedošlo, ale je celkem pravděpodobne, že jednou dojde.                                     1) bydlím na vesnici vlastním Traktor, který je v pořádku s TP celkem běžně zatím asi jako všude taham valník bez TP. Bohužel i když bydlím na rozhraní 3 okresů občas sem policie zavítá a už pár lidem v okolí papíry za toto sebrali. Není to úplně levná záležitost a navíc půl roku bez not. Vzhledem k ceně ojetých valníku a vpodstate nemoznost sehnat ojetý jednonápravový přívěs a cenách nových. Napadlo mě koupit si prostě automobilový brzděný s TP. Zajímalo by mě jak by se na to tvářili příslušníci. Respektive sankce co za to hrozí. Rovnou podotknu, že koupit na traktor kouli s homologací nebo naopak oko na vozík u nás nejde.                                                                                                  2) pokud mě policista zastaví s tím, že chce abych s ním jel na STK kam to není víc jak 4km a já to odmitnu, že tam prostě nepojedu co semnou vlastně zmůže? Nechme stranou to, že tam v praxi nikoho neposílají.                                Děkuji za vaše názory
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2017, 15:17:02 »

Nejde o vlecku(prives), nez valnik?

1a. bal bych se spis plneni v pripade nehody, je to vozidlo nezpusobile pro provoz
1b. nemalo lidi pouziva TP od jednoho k vicero - to neni navod
1c. nove privesy jsem nalezl za cca 30-40K, oproti prusvihum mi to prijde smesna cena

2. to se tu jiz rozebiralo, hledejte na foru
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #2 kdy: 16 Března 2017, 15:52:46 »

Plnění pojišťovny bych vůbec asi nebral v potaz to hrozí i v momentě kdy k valníku nemám TP. To je mi jasný. Nevím kde jsi co našel, ale za cenu kolem 40tis jsou právě nové, ale bez not. Spíš by mě zajímala ta případná sankce. Protože u automobilového vleku tu je i možnost tahat to za dodávkou takže bych zabil dvě mouchy jednou ranou
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #3 kdy: 16 Března 2017, 16:25:07 »

Jujing:

a)
https://www.vapp.cz/produkt/tazne-oko-din-40-mm-al-ko-profi-v-na-trubku-50-mm

b)
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/kulovy-zaves-k50-pro-treti-bod-pro-traktory-do-30-ps-p22467/

Pokud bude vlek svítit a nebude to šrot, věřím, že u 99% hlídek varianta b) projde bez jakékoli připomínky, a) je imho neprůstřelná, edit-po zápisu do OTP
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #4 kdy: 16 Března 2017, 16:40:17 »

Pokud nebylo zmamerem dovezu prives autem,
 pak tam dojedu traktorem, poresim
a zpet vezu autem...

a)
https://www.vapp.cz/produkt/tazne-oko-din-40-mm-al-ko-profi-v-na-trubku-50-mm

Homologace    Stáhnout -> soubor neni, patrne to homologaci nema
b)
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/kulovy-zaves-k50-pro-treti-bod-pro-traktory-do-30-ps-p22467/
Kulový závěs K50 není schválen pro užívání na pozemních komunikacích.




« Poslední změna: 16 Března 2017, 16:42:46 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #5 kdy: 16 Března 2017, 16:44:39 »

a) tažné oko má vyražené homologační značky
takže by mohl být problém, pokud je u vozíku v OTP typ přípojného zařízení, to by šlo ale zapsatˇ, viz můj edit

b) vím, také jsem uvedl:
Pokud bude vlek svítit a nebude to šrot, věřím, že u 99% hlídek varianta b) projde bez jakékoli připomínky (tahle varianta prostě nedráždí)
« Poslední změna: 16 Března 2017, 16:47:19 od asmodeus »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #6 kdy: 16 Března 2017, 18:14:25 »

Já bych si tipl, že i varianta tím kulovým závěsem by mohla projít - protože to vypadá dostatečně profi a je to odnímatelné - a na traktor se toho přece připojuje hafo - kdo se v tom má vyznat.
Pokud po Vás vysloveně půjdou, tak vás stejně na něco dostanou.....

IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #7 kdy: 16 Března 2017, 19:57:49 »

Děkuji všem za názory. To že mě pravděpodobně nechají být respektive, že si něco najdou spíš na traktoru je mi jasné. Mě jde spíš o tu stránku věci co by se mohlo stát pokud by to nějaký příslušník fakt měl chuť začít hrotit. Spíš tedy to podstatné jestli za to hrozí ztráta ŘP nebo ne. A jaká by mohla být pokuta v té nehorší možné variantě. Ono všechny ty oka a tažné ISO50 do trojbodu jsou fajn, ale v realitě to prostě neobstojí. Z traktorových a zemědělských fór mám načteno, že prostě vlek, který je schválený za auto nesmíš tahat za traktorem a naopak. Stejně tak vlek za nákladní automobil nesmím tahat za traktorem.... Ale nikde jsem se nedočetl co se stane když to tak udělám a někdo to fakt začne řešit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #8 kdy: 16 Března 2017, 22:21:04 »

Jen můj názor a nevím jestli správný, ale..

taková souprava bude asi technicky nezpůsobilá k provozu na pozemních komunikacích.. sankce hrozí řidiči a i provozovateli, ale není tak likvidační..

řidič asi nedodržuje povinnost z §5 odst. 1 ZPPK
Citace
a) užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem

ale když to vozidlo nebude
Citace
technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích
tak to asi bude jen zbytkový přestupek "jiným jednáním porušení povinnosti" blokově do 2000 a ve správním do 2500.

Provozovatel taky páchá ten zbytkový přestupek a porušuje §10 ZPPK
Citace
(1) Provozovatel vozidla nesmí
 a) přikázat ani dovolit, aby bylo v provozu na pozemních komunikacích užito vozidlo, které nesplňuje podmínky stanovené zvláštním právním předpisem
a ještě páchá přestupek podle zákona o podmínkách provozu vozidel 56/2001 Sb. §86 odst. 1
Citace
i) jako provozovatel silničního vozidla v rozporu s § 38 odst. 1 písm. a) provozuje na pozemních komunikacích vozidlo, které je technicky nezpůsobilé k provozu,

a za to je sankce do 5000 blokově a do 50000 ve správním řízení.

Jestli to tak je tak jde jen o peníze.. ale provozovateli o hodně peněz.. když řidič bude zároveň provozovatel tak asi dává smysl přijmout rozumnou částku blokově.
Když řidič nebude provozovatel tak by provozovatel mohl tvrdit že si řidič valník připojil sám bez jeho vědomí.
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #9 kdy: 16 Března 2017, 23:12:04 »

Děkuji moc. Přesně na nějakou takovou odpověď jsem čekal.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #10 kdy: 17 Března 2017, 08:15:51 »

Tady by se mi líbila varianta tažného oka - je homologované a pokud bude zapsané v ORV přívěsu (nebo pokud tam není typ spojovacího zařízení uvedený), tak nevidím důvod, proč by měl být s přívěsem problém, protože technicky způsobilý bude.

Ten napůl homemade závěs na trojbod je komplikovanější a možná by byla cesta, jak ho legalizovat (certifikovaná koule a souhlas importéra\výrobce traktoru), nebo se zkusit pozeptat, jestli ho výrobce nenabízí jako originál homologovaný doplněk.
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Dva neobvyklé dotazy
« Odpověď #11 kdy: 17 Března 2017, 12:14:33 »

Ono i kdyby byla cesta nějak legalizovat tu kouli do trojbodu pořád je tu problém s tím, že automobilový vlek prostě za traktorovým nemá co dělat ačkoliv je to absurdní
IP zaznamenána