30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7]

Autor Téma: [WIN] zelená karta  (Přečteno 23411 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #90 kdy: 14 Března 2019, 13:44:11 »

Bohužel tak jednoduché to není, nepředložení ZK mělo zvláštní úpravu promlčení proti obecné v PřesZ/1990, a to konkrétně v § 16b odst. 3 zákona 168/1999 Sb. ve znění účinném do 30. 6. 2017: Přestupek podle § 16 odst. 1 nelze projednat, jestliže správní orgán o něm nezahájil řízení do 1 roku ode dne, kdy se o něm dozvěděl, nejpozději však do 3 let ode dne, kdy byl spáchán. (Musí to být opravdu hrozný zločin, že v době, kdy všechny přestupky včetně např. jízdy s naprostým vrakem měly jednotné promlčení za rok, bylo nutné zrovna u nepředložení ZK lhůtu zvednout na trojnásobek.) Tohle ustanovení samozřejmě zmizelo s prováděcím zákonem k PřesZ/2016, ale může potenciálně nadále škodit prostřednictvím přechodného ustanovení v § 112 odst. 2 PřesZ/2016.

Definitivně tedy bude promlčeno až 7.8.2019. Protože není jisté, zda vůbec o dnes již neexistujícím § 16b SO ví, hned bych mu nenapovídal, ale spolu s odvoláním bych podle § 36(2) požádal, aby mi, pokud o odvolání SO1 nerozhodne autoremedurou, byla zaslána informace o řízení v podobě sdělení o postoupení věci nadřízenému orgánu včetně kopie stanoviska podle § 88(1) SprŘ. Pokud si SO1 udělá domácí úkol a na daný argument přijde, tak bych namítal, že § 16b je speciální jen ve vztahu k maximální lhůtě, jinak že i nadále platí promlčení po roce s přerušováním (jak bylo ve starém i novém PřesZ), tedy že tento přestupek vlastně měl před rekodifikací de facto stejný režim jako nyní (jelikož jedinou efektivní změnou mezi PřesZ/1990 v poslední verzi a PřesZ/2016 je prodloužení maximální doby z 2 na 3 roky).
« Poslední změna: 14 Března 2019, 14:27:37 od hh »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #91 kdy: 14 Března 2019, 13:46:54 »

minimálně je promlčeno ročním nicneděláním odvolačky, ne?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #92 kdy: 14 Března 2019, 13:49:00 »

hh> Děkujeme za osvětu. Chápu tedy správně, že nepředložení ZK mělo podobný režim jako sprdel před 1.7.2017 (jen 1/3 místo 2/4)?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #93 kdy: 14 Března 2019, 13:54:53 »

Číkus: Ano, obávám se, že přesně tak to je. Ale jestli to SO vytáhnou, tak je potřeba použít všechny dostupné prostředky na obranu pyráta, co má sice auto pojištěné, ale nenašel v limitu stanoveném buzerujícím dutohlavem kartu, která by byla dostatečně zelená.

To co navrhuji výše, tedy vyložit tu zvláštní úpravu jako speciální jen ve vztahu k maximu, nepovažuji za objektivně správný výklad, ale doufám, že když to napoprvé hnilo na KÚ dva roky, tak pokud se to pořádně zamotá (včetně i obecné argumentace proti vyloučení retroaktivity ve prospěch pachatele a celkové zmatenosti přechodných ustanovení nového PřesZ), mohlo by to i v probíhajícím kole do srpna počkat.

EDIT: Vlastně to není úplně stejné jako sprdel před PřesZ/2016, protože to byl správní delikt, který měl jen tu svoji speciální úpravu, úprava v PřesZ/1990 na něj vůbec nedopadala. ZK byl u FO přestupek, na který se PřesZ/1990 vztahoval, ale vedle toho existovala zvláštní úprava promlčení formulovaná stejně jako u sprdele. Asi by se to posoudilo, že tato zvláštní úprava nahrazuje obecnou úpravu promlčení jako celek, ale určitý prostor minimálně mlžit tam je, viz výše.
« Poslední změna: 14 Března 2019, 15:11:06 od hh »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #94 kdy: 14 Března 2019, 14:24:07 »

Bohužel tak jednoduché to není, nepředložení ZK mělo zvláštní úpravu promlčení proti obecné v PřesZ/1990, a to konkrétně v § 16a odst. 3 zákona 168/1999 Sb. ve znění účinném do 30. 6. 2017:
Mám jakýsi už hodně ohmataný výtisk 168/1999 a nic mi to neříká - tedy jsem to radši ověřil v ASPI a taktéž nic - §16a odst. 3 zmizel už v roce 2005. Tedy mám nějaké blbé ASPI?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #95 kdy: 14 Března 2019, 14:26:16 »

Dobrý den, jelikož dnes/zítra je poslední den lhůty na odeslání odvolání, odeslal jsem ho již ráno v takovém stavu, jako se řešilo včera večer, tedy jen s tou 1-roční a 2-roční lhůtou na promlčení a návrhem na ukončení řízení kvůli promlčení buď správním orgánem v rámci autoremedury, nebo odvolacím orgánem. Mám tedy ještě nějak odvolání doplnit o body, které napsal pan hh?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #96 kdy: 14 Března 2019, 14:33:37 »

Gumidos: Moje nepozornost, je to § 16b.

NevimCo: SO1 má podle § 88 měsíc na postoupení odvolání, tak bych zhruba tuto dobu počkal, jestli se něco nestane, a když ne, poslal bych na SO1 žádost podle § 36 odst. 2 SprŘ o informaci jak uvádím výše, tj. zda již bylo postoupeno a pokud ano, že chci kopii stanoviska (alternativou je tam zavolat, dojít nahlížet, zavolat na KÚ atp.).

Jsem líný prolézat celé dlouhé vlánko - vyjadřoval se už v rámci řízení někdo k otázce možného promlčení? Není to náhodou řešeno v zrušujícím rozhodnutí KÚ? Proč a kým vlastně bylo řízení částečně zastaveno ve věci zbytkového přestupku (nesvítícího světla)?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #97 kdy: 14 Března 2019, 23:16:13 »

Rozhodnutí o odvolání, jak se vyjádřil kraj, dodám. Chci se zeptat, pokud by úřad řízení nezastavil, tak kraj dostane odvolání a pokud na něj do srpna neodpoví, tak je trvale promlčeno ze všech možných lhůt (3 roky)?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #98 kdy: 14 Března 2019, 23:18:07 »

Ano, srpen je jednoznačně konečná.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #99 kdy: 30 Prosince 2019, 20:01:33 »

Tak dnes jsem si na poště vyzvedl dopis z kraje - řízení zastaveno z důvodu promlčení, děkuji za rady, můžete přesunout do vyřešených :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #100 kdy: 30 Prosince 2019, 20:22:16 »

Gratuluji a přesouvám.
IP zaznamenána

kstano

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] zelená karta
« Odpověď #101 kdy: 31 Prosince 2019, 13:09:41 »

Ja som sa do toho pripadu zacital a celkom by ma zaujimalo prve odvolanie na kraj a prve rozhodnutie kraja. Bolo tam dost vela veci, ktore by ma zaujimalo ako sa s tym kraj vysporiadal a aj co bolo pouzite v odvolani. Moze to byt poucne do buducnosti.

A tiez zakladatel temy ked potreboval pomoc - rozoberal vsetko do detailov, ked ma vyhrane najma vdaka pomoci tu, tak by mohol na oplatku pomoct uzivatelom do buducnosti (rovnakym ako bol on na zaciatku) a trosku sa rozpisat a nielen jednou vetou oznamit prekluzi.

   
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7]