30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.  (Přečteno 10741 krát)

Pacient46

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

V sobotu časně ráno zhruba kolem druhé hodiny ranní jsem byl zastaven policejní hlídkou, předložil jsem doklady a nafoukal jsem 0,39 promile a o chvíli později 0,38 promile alkoholu. Celá událost se stala na parkovišti, kdy jsem z něho vyjížděl, ale po cca 20-30 ujetých cm jsem si všiml policejního auta a ihned zastavil a vypnul auto. Mezitím automobil PČR přijelo ke mě zezadu. Nejsem si jist zda pánové viděli jak jsem se s tím automobilem pohnul o těch 20-30 cm. V tu chvíli jsem byl velmi vyhukaný a nervozní a nenapadlo mě nic lepšího, než jim říct, že jsem automobil chtěl pouze přeparkovat na druhou stranu parkoviště. Po nadýchání mi byl zabaven ŘP a můj případ půjde do správního řízení. Podepsal jsem nějaký papír o zadržení ŘP a policajti tam napsali, že jsem nafoukal 0,38 a poté 0,39 promile a že jsem vyjížděl z parkoviště. Já do jiného papíru někde napsal, že jsem měl 1 pivo před 3 mi hodinami než jsem sedl za volant a celý den jsem nejedl. Nic víc podstatného co byste měli vědět se nestalo.

Může mi někdo poradit jestli je šance aby mi ŘP vrátili a jak toho dosáhnout?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #1 kdy: 02 Srpna 2016, 10:28:12 »

Je potřeba si vyžádat video z policejní kamery, na kterém bude patrné, že jste vyjížděl z parkoviště.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2016, 15:06:19 »

... Já do jiného papíru někde napsal, že jsem měl 1 pivo před 3 mi hodinami než jsem sedl za volant a celý den jsem nejedl. ...

Můžu se jen zeptat, proč jste to tam psal? Co jste si od toho sliboval?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #3 kdy: 02 Srpna 2016, 17:22:06 »

... Já do jiného papíru někde napsal, že jsem měl 1 pivo před 3 mi hodinami než jsem sedl za volant a celý den jsem nejedl. ...

Můžu se jen zeptat, proč jste to tam psal? Co jste si od toho sliboval?

Protože je pacient. To neřeš, už se stalo. Teď je potřeba spis a snažil se je uvařit na tom, že nikam nejel.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #4 kdy: 02 Srpna 2016, 21:11:05 »

Předpokládám, že šlo o parkoviště označené dopravní značkou. Nešlo náhodou o prostor, který sice slouží jako parkoviště, ale je to třeba trávník, manipulační plocha, ...
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #5 kdy: 03 Srpna 2016, 12:48:27 »

Případně že dotyčné parkoviště není pozemní komunikací, takže tam PČR nemá žádnou pravomoc, neplatí tam zákon o provozu na pozemních komunikacích a může si tam tedy jezdit nalitý jak chce (nevadí-li to majiteli)? Nebo parkoviště je pozemní komunikace?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #6 kdy: 03 Srpna 2016, 13:08:25 »

Parkoviště v drtivé většině případů bude pozemní komunikací (bez ohledu na případné vlastnictví pozemku), zejména je-li na něj volný přístup. Mimo pozemní komunikaci sice neplatí ZPPK, ale pořád tam platí trestní zákoník, takže s tím ježděním ožralej a zfetovanej někde po vlastní louce bych to doporučoval nepřehánět.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #7 kdy: 04 Srpna 2016, 15:02:15 »

... Já do jiného papíru někde napsal, že jsem měl 1 pivo před 3 mi hodinami než jsem sedl za volant a celý den jsem nejedl. ...

Můžu se jen zeptat, proč jste to tam psal? Co jste si od toho sliboval?

Protože je pacient. To neřeš, už se stalo. Teď je potřeba spis a snažil se je uvařit na tom, že nikam nejel.

Jasně, o to nejde. Jen by mě fakt zajímalo, co si lidi slibujou od toho, když policajtům vyprávěj kolik piv a kdy vypili. Fakt si to neumím vysvětlit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #8 kdy: 04 Srpna 2016, 15:22:16 »

Lafayette: Taky to nechápu.. dřív jsem myslel že to udělá jen idiot, a když chodím sem na web tak jen zírám kolik lidí to dělá..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #9 kdy: 04 Srpna 2016, 17:07:01 »

Lafayette: Taky to nechápu.. dřív jsem myslel že to udělá jen idiot, a když chodím sem na web tak jen zírám kolik lidí to dělá..

Gaussova krivka nelze: https://4.bp.blogspot.com/-ifTsYCKERTU/UQYuSCgP_aI/AAAAAAAAATM/q9xa8riePzg/s1600/iq-gaussova-krivka.png
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #10 kdy: 05 Srpna 2016, 09:35:49 »

Nulové právní povědomí a zažitá představa o tom, že přiznání je polehčující okolnost?
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #11 kdy: 05 Srpna 2016, 11:27:21 »

Dále je v tom takový ten "Kobra" element, kdy silové složky (policajti a ouřední osoby) často velmi sugestivně vyvolávají pocit že jsou vlastně tak trochu na Vaší straně, a že se to tak nějak lépe vyřídí, když budete spolupracovat a nebudete jim přidělávat práci tím že se nějak cukáte, takové to "....no já tam prosím Vás ale něco musím napsat když jste nadýchal...." a pod. Tím že se v těchto situacích pohybují denně, mají už podvědomně naučen tento grif na uklidnění oběti.
Prostě vědí, že bezbraná ovce se lépe podřezává, než bránící se lasička a podle toho upravují své chování.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #12 kdy: 05 Srpna 2016, 14:47:53 »

Nulové právní povědomí a zažitá představa o tom, že přiznání je polehčující okolnost?

Myslí si snad někdo, že ten policajt řekne něco jako: Nojo, to je fakt málo, tři piva před 3 hodinama, tak teda jeďte...

Ne, já fakt nechápu, proč bych si měl s policajtem povídat o tom kolik čeho jsem kdy vypil...
IP zaznamenána

wewerk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #13 kdy: 07 Srpna 2016, 22:33:37 »

Na to není žádná rada. Jak jsi odevzdal ŘP, jseš v pr**li.
Budeš rád, když to uhraješ na co nejnižší pokutu a řidičák dostaneš zpět po polovině zákazu řízení, v tvém případě 3 měsíce.
Držím palce.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nafoukáno 0,39 a 0,38 na parkovišti. Krev neproběhla.
« Odpověď #14 kdy: 07 Srpna 2016, 22:50:24 »

Myslím, že to můžeme nechat být. Ten frajer nahodil jen jeden příspěvek a asi už zapomněl, že by třeba mohl zareagovat, nebo poděkovat.
Takže navrhuji vlákno nechat ležet a za měsíc ho přesunu do uzavřených :-)
IP zaznamenána