30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] překročení rychlosti v obci o 40 km a více  (Přečteno 4974 krát)

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
[WIN] překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« kdy: 27 Července 2016, 16:13:58 »

Zdravím, kamarád v Kraji Vysočina na konci jedné vesnice předjížděl kamion a byl při tom pravděpodobně změřen. Zastaven a ztotožněn po cca 10 km. Na místě do protokolu napsal nějaký nesmysl, něco o tom, že spěchal kvůli nějakému zdravotnímu problému kamaráda, to ještě upřesním. Má založenou a aktivní datovku na FO, ale teď mu něco odtama přišlo doporučeně. Z lístku není jasné, jestli vhodí do schránky, nebo ne. Prosím o pomoc se správným zvolením strategie. Ustojíme to, nebo si rovnou vzít právníka?
« Poslední změna: 09 Srpna 2016, 09:50:17 od mila6032 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2016, 16:38:33 »

Takže v prvním kroku, pokud je datovka na FO a auto také na FO (pozor neplést s datovkou PFO a autem na IČO OSVČ) tak ať se vyhýbá pošťačce, ať nechodí pro nic na poštu a čeká. POkud mu něco vhodí do shránky, tak si to samozřejmě může přečíst, ale nesmí nikdy a nikde dát najevo že se s tím seznámil a musí stále dělat mrtvého brouka. Pokud mu to vydrží 2 roky na 100% vyhrál.
Jinak pokud bude pošťačka vhazovat do schránky po ulynutí 10 dnů bude mít tu výhodu, že bude obeznámen s kroky protivníka a může sem případně reportovat co se dějě a získat nějaké rady. To bych pak doporučoval přesunout vlákno do kuchyně.
Má to ovšem háček v tom, že mu možná ouřad vysloví a takto (ne)doručí zákaz řízení. Pak ovšem hrozí že ho při běžné kontrole policajti seberou za maření úředního výkonu. Sice to bude neoprávněné, ale z jejich pohledu to bude cajk.
Nicméně to riziko je celkem malé ale pokud se jim podaří mu něco doručit nebo to vzdá, tak mu hrozí skoro určitě zákaz řízení.

« Poslední změna: 27 Července 2016, 16:40:17 od pk202 »
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2016, 16:50:08 »

Auto na FO ještě zjistím. Možná tam bude ještě leasingovka. V Kuchyni jsem to založil rovnou a zařídím mu tu přístup, až se zaregistruje. Oholit se nechat nechce, ale naprosto plnou důvěru u něj nemám, takže to chi řešit takhle :)
 Jestli se to podaří udělat na to doručování, tak to bude ideální. Jinak si myslím, že by to šlo udělat na in dubio pre reo, jelikož se  jim na poměrně dlouhou dobu ztratil z dohledu. Bylo by asi fajn se seznámit se spisem, ale nevím, jak to udělat a zároveň nerozbít strategii o "o ničem nevím".
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2016, 17:02:57 »

Bylo by asi fajn se seznámit se spisem, ale nevím, jak to udělat a zároveň nerozbít strategii o "o ničem nevím".
Teoreticky je to řešitelné přes třetí osobu (třeba přes síť nahlížečů) s generální plnou mocí k nahlížení do spisů a pořizování kopií spisů v celé ČR. Podpis potenciálního přestupce musí býti ověřen; míru rizika nedokáži odhadnout, ale nějaké, možná zanedbatelné, tam určitě je. Možná i přes InfZ třetí osobou, ale tam je asi nutné znát číslo jednací - to bych snad ani nezkoušel.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2016, 19:45:13 »

Obávám se, že ve spise je příslušná (ne)doručená písemnost a seznámí-li se s ní zmocněnec je to jako by se s ní seznámil sprostý podezřelý.
Rozhodně to vypadá divně.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2016, 19:58:03 »

Nepíši o zmocněnci, pouze o nahlížiteli/kopírovateli. Amatérsky se domnívám, že taková loutka nemá podle správního řádu žádnou povinnost obsah/kopii spisu předat pyrátovi. Já mám takovou plnou moc od jednoho zde na fóru aktivního pyráta pro JmK a on to úspěšně hraje na nedoručení atd. i když jsem spis viděl a okopíroval. Fakt je však ten, že jde o zcela výjimečně neschopnu úřední ježibabu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2016, 20:21:20 »

Pokud ztotožnili řidiče, mělo by být jedno, na koho je psané auto. Řízení o přestupku se vede s fyzickou osobou – řidičem. Rozhodně dělat mrtvého brouka.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2016, 20:23:43 »

Pokud ztotožnili řidiče, mělo by být jedno, na koho je psané auto. Řízení o přestupku se vede s fyzickou osobou – řidičem. Rozhodně dělat mrtvého brouka.

Pravda já si nevšiml toho ztotožnění.....
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2016, 20:44:53 »

Nepíši o zmocněnci, pouze o nahlížiteli/kopírovateli. Amatérsky se domnívám, že taková loutka nemá podle správního řádu žádnou povinnost obsah/kopii spisu předat pyrátovi. Já mám takovou plnou moc od jednoho zde na fóru aktivního pyráta pro JmK a on to úspěšně hraje na nedoručení atd. i když jsem spis viděl a okopíroval. Fakt je však ten, že jde o zcela výjimečně neschopnu úřední ježibabu.

Vzhledem k tomu, že zmocněnec jedná jménem zmocnitele, je to jako by nahlížel zmocnitel sám. Řekl bych, že by to všechny orgány podržely s tím, že je přímo v zájmu zmocnitele zvolit si důvěryhodného zmocněnce, případně si ho nezvolit. Jako jedinou obhájitelnou vyjímku bych viděl hospitalizaci/úmrtí zmocněnce.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #9 kdy: 09 Srpna 2016, 09:39:23 »

Tak máme posun. Datovka je ze hry, protože byla založena na IČO. Moje instrukce se bohužel minuly účinkem. Předvolání přikládám. Předpokládám, že správný postup je omluvenka, žádost o spis a žádost o přesun správního řízení do místa bydliště. Nicméně kdyby bylo vyhověno, tak by se to přesunulo do Pardubického kraje a tak je horší odvolačka, že?
« Poslední změna: 20 Února 2017, 11:33:18 od Mhzz »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #10 kdy: 09 Srpna 2016, 13:00:38 »

Předpokládám, že správný postup je omluvenka, žádost o spis a žádost o přesun správního řízení do místa bydliště.

Dovolím si nesouhlasit. Podle mého názoru jsou všechny obstrukční praktiky neúčinné až kontraproduktivní, a to zejména po prodloužení prekluse, jelikož v dalších fázích řízení (odvolání, případně soud) pouze zhoršují (subjektivní) pohled na přestupce. Správný postup je: žádost o spis, shromáždění věcné argumentace, písemné vyjádření. Jezdit na ústní jednání není třeba, neprobíhá-li tam výslech svědků.

Nicméně kdyby bylo vyhověno, tak by se to přesunulo do Pardubického kraje a tak je horší odvolačka, že?

1) Ještě jsem v životě neviděl, že by kterýkoli správní orgán vyhověl žádosti o postoupení věci, ani jsem o tom neslyšel.
2) Horší odvolačka než na Vysočině neexistuje. Tam se zamítá 100 % odvolání, a to bez ohledu na cokoliv. Na druhou stranu - je to ideální kraj, chcete-li něco dostat k soudu.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #11 kdy: 09 Srpna 2016, 15:20:59 »

Předvolání je na úterý 16. 8. To z nich spis dostaneme těžko. Jediná věcná argumentace, co mě napadá je ta, že ho jednoznačně na dlouhou domu ztratili z dohledu. Můžeme požádat o spis a prodloužení lhůty k vyjádření? Nedaří se mi na fóru najít podobný příklad.

Zvažujeme oslovení nezaplatim.cz. Nechce se toho za úplatu ujmout někdo z místních?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #12 kdy: 09 Srpna 2016, 15:33:26 »

Předvolání je na úterý 16. 8. To z nich spis dostaneme těžko.

Dá se tam jít nahlížet.. jestli je to daleko tak zkusit síť nahlížečů.. na Havl. Brod je napsaný jen frantisek tak jestli bude mít cestu kolem.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #13 kdy: 09 Srpna 2016, 19:26:20 »

Už se stalo. Spis bude zítra.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:překročení rychlosti v obci o 40 km a více
« Odpověď #14 kdy: 10 Srpna 2016, 19:28:54 »

Z fotek to neni moc poznat. Nejspis ho blejskli tady. Je to konec vsi, padak dolu, prehledny..... ale mezi barakama. Lovej tam skoro nepretrzite.
Mam to pres kopec, pokud budete chtit, muzu projit uhly merenil ale jak pisu, maj tam vysezenej dulek :(

Ve spise chybi dorucenka, mistr ji jeste nemel zalozenou, bylo vhozeno na adrese trvaleho bydliste.

Nemohlo se stat, ze v miste jel nejaky nas spolecny znamy a videl rozestup aut? Prostoru na to, aby ho ztratili z dohledu ja tam dost.
« Poslední změna: 10 Srpna 2016, 19:33:19 od frantisek »
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)