30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Legrace a ověření poznatků v praxi  (Přečteno 45428 krát)

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #15 kdy: 27 Července 2016, 09:07:22 »

Je to úřední osoba, takže zveřejňování je v cajku.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #16 kdy: 27 Července 2016, 12:39:33 »

Škoda, že jste se zasekal na tom poučení s nima - nahrál Vám celkem na smeč tím "protože jste byl arogantní" - nejlepší odpověď na toto je "zdržím se hodnocení, zda-li jsem byl arogantní, či nikoliv, avšak dovolil bych si Vás upozornit na to, že ani skutečnost, že jsem případně arogantní Vás dle aktuální dikce ZoPČR poučovací povinnosti nezbavuje." - nebo něco v tom smyslu...  ;) Prostě furt jak kolovrátek - neřešit, proč Vás nepoučili, ale trvat neustále na tom, aby tak provedli... Ale jinak pecka! A ten nasranej nátlak na vydání potvrzení na závěr zase za mě osobně dobrý, byť poněkud zvýšeným hlasem  :)
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #17 kdy: 12 Prosince 2016, 09:58:56 »

Pro inspiraci přikládám stížnost na příslušníky PČR, třeba se bude někomu v budoucnu hodit.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #18 kdy: 12 Prosince 2016, 12:58:19 »

Měl bych ještě dotaz na zkušenější kolegy. Odbor vnitřní kontroly uznal mou stížnost jako částečně odůvodněnou, omluvil se mi za jednání policistů a slíbil, že mi potvrzení o provedeném úkonu zašlou poštou z Buchlovic tak, jak jsem ve stížnosti požadoval. Utekly bezmála 3 měsíce, a nic jsem nedostal. Rád bych si tedy znovu stěžoval a potvrzení dostal. Mám opět obeslat OVK, že mi něco slíbili a nesplnili? Jak byste kdo postupovali? díky za tipy.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #19 kdy: 12 Prosince 2016, 13:57:55 »

Měl bych ještě dotaz na zkušenější kolegy. Odbor vnitřní kontroly uznal mou stížnost jako částečně odůvodněnou, omluvil se mi za jednání policistů a slíbil, že mi potvrzení o provedeném úkonu zašlou poštou z Buchlovic tak, jak jsem ve stížnosti požadoval. Utekly bezmála 3 měsíce, a nic jsem nedostal. Rád bych si tedy znovu stěžoval a potvrzení dostal. Mám opět obeslat OVK, že mi něco slíbili a nesplnili? Jak byste kdo postupovali? díky za tipy.
http://www.mapaprutahu.cz/blog/jak-se-branit-pred-necinnosti-spravnich-organu

http://www.policie.cz/clanek/o-nas-povinne-zverejnovane-stiznosti.aspx
Stížnost, která nebyla vyřízena ihned, musí být vyřízena do 60 dnů ode dne jejího doručení útvaru příslušnému k jejímu vyřízení. O vyřízení stížnosti musí být stěžovatel v této lhůtě vyrozuměn. Stanovenou lhůtu lze překročit jen tehdy, nelze-li v jejím průběhu zajistit podklady potřebné pro vyřízení stížnosti.
Byla-li stížnost shledána důvodnou nebo částečně důvodnou, je správní orgán povinen bezodkladně učinit nezbytná opatření k nápravě. O výsledku šetření a opatřeních přijatých k nápravě se učiní záznam do spisu; stěžovatel bude vyrozuměn jen tehdy, jestliže o to požádal.
 
Má-li stěžovatel za to, že stížnost, kterou podal u příslušného správního orgánu, nebyla řádně vyřízena, může požádat nadřízený správní orgán, aby přešetřil způsob vyřízení stížnosti.

Stiznost na necinnost se uplatnuje u nadrizeneho organu, v pripda OVK to bude policejni prezidium.
Policejní prezidium České republiky jako nadřízený správní orgán ve smyslu ustanovení § 175 odst. 7 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 500/2004 Sb.“) viz http://www.policie.cz/clanek/vyrizovani-stiznosti.aspx


« Poslední změna: 12 Prosince 2016, 14:04:24 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #20 kdy: 23 Dubna 2019, 15:18:19 »

Nenašlo by se videjko? Chroustám forum a tohle mě fakt mrzí že již nejde shlédnout :)
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #21 kdy: 24 Dubna 2019, 10:11:00 »

IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #22 kdy: 24 Dubna 2019, 12:50:30 »

Krásná práce  ;) ;) ;) 8)
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #23 kdy: 24 Dubna 2019, 12:53:46 »

Úplně mě zahřálo u srdce, vidět ne-vohnouta a vykuleného orgána, neschopného racionální argumentace ;D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #24 kdy: 24 Dubna 2019, 13:01:36 »

Úplně mě zahřálo u srdce, vidět ne-vohnouta a vykuleného orgána, neschopného racionální argumentace ;D
Orgán je málokdy schopen racionální argumentace nedejbože ještě v souladu se zákonem. Většinou spolehá na auru placaté čepice, že on něco důležitě oznámí a ovčan souhlasí nebo rovnou zaplatí.
IP zaznamenána

BzLz

  • Host
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #25 kdy: 07 Května 2019, 12:37:16 »

prazske mestapo v akci :D

z duvodu GDPR odstraneny prvni 3 znaky, ale verte, ze jsou stejny :D
IP zaznamenána

Prager

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #26 kdy: 07 Května 2019, 13:56:50 »

Prestože neuvěřitelný, bohužel nepřekvapilo...
Zvažuje doufám snímek zmedializovat, že ano? Resp. alespoň rozjet SŘ.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #27 kdy: 07 Května 2019, 14:58:26 »

Tak teoreticky by ta bota mohla být i "oprávněná". Hint - blokové čištění + přenosná značka..

To nic nemění na tom že:
a) bota je prasácky umístěná u spolujezdce a ne řidiče ( lístek vezme déšť a vítr a řidič si pak třeba zkurví gumu či auto)
b) i při blokovém čištění se mají vysrat na boty a zkoušet to přes správko na provozovatele.. ale při opruzu se sundáváním leckdo zaplatí na místě a je to rychleji "vyděláno" s méně papírováním pro ouřady i měšťáky..
c) strojní čištění je stejně většinou k prdu a fakt nechápu proč ses tím jebou cca co 3 měsíce ( aspoň u nás)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #28 kdy: 07 Května 2019, 16:05:51 »

Hlavne pokud je vozidlo viditelne oznaceno jako vozidlo invalidy tak by botu vubec dostat nemelo (stejne jako vozy IZS), tedy zalezi asi co bude na tom modrym cimsi za oknem.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-553#p17a-4-b

Citace: § 17a odst. 4 písm. b) zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii
(4) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla z důvodů uvedených v odstavci 1 nelze použít, jde-li o vozidlo, které
a) tvoří překážku provozu na pozemních komunikacích, nebo
b) je viditelně označeno jako vozidlo ozbrojených sil, ozbrojených bezpečnostních sborů, požární ochrany, vozidlo určené k poskytování zdravotnických služeb, vozidlo invalidy nebo jako vozidlo osoby požívající výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodních smluv, jimiž je Česká republika vázána.
« Poslední změna: 07 Května 2019, 16:08:26 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #29 kdy: 07 Května 2019, 16:08:10 »

Cisteni to nebylo to se neresi botou.
IP zaznamenána