30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Legrace a ověření poznatků v praxi  (Přečteno 45695 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Legrace a ověření poznatků v praxi
« kdy: 26 Července 2016, 11:16:21 »

Poslední dobou se velmi intenzivně věnuji studiu zdejších materiálů a tuto neděli jsem měl konečně příležitost ověřit své poznatky v praxi. Situace byla takováto: S kamarády (celkový počet 4 dospělí a 1 malé dítě) jsme se odebrali do Buchlovic na nedělní výlet. Auto jsme zaparkovali podélně u silnice, nikde žádná značka, přehledný úsek, ponechali jsme více než 6m pro oba směry, stálo tam takto více aut. Jediné, o čem by se dalo snad trochu diskutovat, bylo stání pravými koly na "vegetaci" - rozuměj vysypaný štěrk podél krajnice a sem tam rostoucí nějaký ten plevel.

Po několika minutách od zaparkování jsem se vracel k autu, protože jsem tam zapomněl pití, a v tom se objevili dva uniformovaní pomahači. Mladší z nich ke mne přichází a bez pozdravu z dálky volá, "Tak snad abyste si to rovnou přeparkoval". Nereagoval jsem, otočil jsem se a odcházím směrem k naší bandě. Nato "Haló, pane řidiči, mluvím s vámi, běžte si to rychle přeparkovat". Otočil jsem se a říkám" Jak jste přišel na to, že jsem řidič?" Úsměv z tváře příslušníka se ztratil a zamumlal něco ve smyslu "Jó, když to chcete takhle, tak občanku." Nezdálo se mi sice, že by na prokázání totožnosti měl nárok ve smyslu par.63 zákona o policii (snad možná podle písmene h), ale nikterak to nezdůvodnil), ale nechtěl jsem situaci dramatizovat, příslušníka poučovat, tak jsem jeho výzvu uposlechl. Pro jistotu jsem se zeptal, zdali provádí úkon nebo zákrok. Prý úkon. Odnesl si OP do služebního vozidla a začal lustrovat. Několikrát jsem se ho dotázal na důvod kontroly mé totožnosti, což nebyl schopen rozumně vysvětlit. Zároveň jsem ho informoval o tom, že budu trvat na vystavení dokladu o provedeném úkonu podle par. 109 zákona o policii. Bylo zřejmé, že si začíná plést pojmy s dojmy, a tak jsem začal celou situaci nahrávat na mobil. Mezitím jsem se začal dozvídat  řadu zajímavých informací, jakože jsem arogantní, nespolupracuji tak, jak by si pán policista představoval (rozuměj neudal jsem sám sebe), prohlásil jsem, že vozidlo není moje (nikdy jsem neřekl) atd, atd. Přiznám se, že čím více se pán policista začal topit ve svých výmyslech a hlavně neznalosti zákona o policii, tím více mne to začalo bavit. Evidentní bylo také to, že je mu dost nepříjemné, že mám za sebou více svědků celé události (3 kamarády a přidali se i někteří náhodní kolemjdoucí občané, které celé divadlo zaujalo). Poté policisté z místa raději prchli, jsem docela zvědavý, zdali se dočkám nějakého liebesbriefu od SO, ale pokud ano, rád načerpám zkušenosti, zejména výslechem policistů a uvažuji také o stížnosti a doporučení odboru vnitřní kontroly, aby tohoto příslušníka vyškolili za domácí úkol ze zákona 273/2008.

Viz https://youtu.be/fKfG99LR2to

Chtěl bych zároveň poděkovat místním GURU za příspěvky na celém fóru, bylo velmi zajímavé sledovat, jak se pán suverénní policista, mající na začátku vše pevně v rukou a pod kontrolou, mění v hodného chlapečka, který nakonec raději ujede  :D
« Poslední změna: 24 Dubna 2019, 10:12:39 od xmartjan »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2016, 13:14:39 »

uvažuji také o stížnosti a doporučení odboru vnitřní kontroly, aby tohoto příslušníka vyškolili za domácí úkol ze zákona 273/2008.

Stížnost je na místě a pořízený záznam zcela prokazuje její oprávněnost.
Vůbec bych neuvažoval, ale sepisoval ;)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2016, 14:52:21 »

Myslím, že toto je vyloženě jiný level než několikrát zde zmiňovaný pan Mike. Sice občas zbytečné zvyšování hlasu, ale to je pochopitelné. Slušnost, chladný přístup a vyřešeno.
Palec nahoru :)
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2016, 15:01:02 »

Myslím, že to bylo perfektní. Na OVK a GIBSu budou sedět úplně stejný trubky jako tyhle dva, ale aspoň z nich sou veřejně dementi :)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2016, 15:03:50 »

Mám jedinou připomínku - video zásadně točit na šířku, kvalita i vypovídací schopnost je nesrovnatelná. Jinak to samozřejmě nemá chybu.  :)
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2016, 15:07:32 »

Nenasel by se zde prostor na shromazdovani takovych to "nespravnych" postupu ? Nebylo by hezke mit to vsechno tak nejak pohromade? Takova mala CEPZ (centralni evidence policeji zvule ). Takto je to vsechno rozkouskovane a nedohledatelne. Kdyz te zvule bude treba k peti stovkam, tisicovce, uz to bude mit nejakou silu aby se treba nekdo kdo to ovlivnit muze nad tim zamyslel. Protoze je velmi nepekny pohled na stranku kde bude jeden policejni pruser za druhym. At uz rychlostni nebo sikanozni.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2016, 15:17:49 »

Je zcela patrné, že se vůbec nejednalo o policistu. Neměl čepici (ani baret pod výložkou) ani kravatu. Je nemyslitelné, že by se na veřejnosti takto ustrojen pohyboval příslušník naší policie.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2016, 15:40:30 »

Přesně tak, z jeho ustrojení není ani patrná jeho hodnost.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #8 kdy: 26 Července 2016, 15:55:13 »

Myslím, že toto je vyloženě jiný level než několikrát zde zmiňovaný pan Mike. Sice občas zbytečné zvyšování hlasu, ale to je pochopitelné. Slušnost, chladný přístup a vyřešeno.
Palec nahoru :)

S tím zvyšováním hlasu máte pravdu, dám si na to příště pozor, ale dost mě vytáčelo, jak se nechtěl podívat do toho zákona, i když tvrdil, že ho má u sebe. Jak říkám, zatím první pokus, a cvičení dělá mistra  ;)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2016, 16:13:39 »

Pokud to bylo poprvé v praxi, tak se klaním. Velmi dobré a účinné. Stížnost v každém případě podat. Páni policisté neví co činí za úkon, neví proč ho činí a chronicky nedodržují zákon, pravděpodobně proto, že ho neznají. Fakt síla.
« Poslední změna: 26 Července 2016, 16:34:48 od RIK »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #10 kdy: 26 Července 2016, 17:03:46 »

Mně nejvíc vytáčí to, že oni smai buzerují každého na počkání za marginální porušení čehokoliv, ale oni sami a nejspíše i jejich vedení tohle přejde s tím, že "xmartjan" prudil, když oni chtěli přece "jenom to " aby se tam neparkovalo a tak se přece nebudou omezovat nějakými zákony.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #11 kdy: 26 Července 2016, 19:10:27 »

Mně nejvíc vytáčí to, že oni smai buzerují každého na počkání za marginální porušení čehokoliv, ale oni sami a nejspíše i jejich vedení tohle přejde s tím, že "xmartjan" prudil, když oni chtěli přece "jenom to " aby se tam neparkovalo a tak se přece nebudou omezovat nějakými zákony.

Sám bych to nedokázal vyjádřit lépe.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #12 kdy: 26 Července 2016, 19:29:43 »

Skvělé. Děkuji za výborný příklad.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #13 kdy: 26 Července 2016, 22:24:15 »

Zažil jsem včera velmi podobnou situaci, bohužel bez nahrávky. "Příslušnice" si sedla do auta a odjela, tak uvidíme co přijde, pravděpodobně vůbec nic. Nicméně stálo mě to 30 minut času a celkem napjaté nervy. Pomáhat a chránit, aleluja! :-)
EDIT: kamarád poslední část prý nahrál, takže to sem hodím
« Poslední změna: 26 Července 2016, 22:29:23 od ipkis »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Legrace a ověření poznatků v praxi
« Odpověď #14 kdy: 27 Července 2016, 01:44:20 »

Mě se líbí jak s ním komunikuješ ... to křičení je zbytečné, ale to zvýšení hlasu zezačátku a tlak na konkrétního příslušníka (konkrétně před tím zakřičením) ho krásně sesadilo z pozice síly, je krásně vidět jak otočil, zajímavé.

Jen tak dotaz mimo, spíš pro ostatní, je v pořádku zveřejňovat obličeje fízlů? Nahrávat si můžu co chci, to je mi jasné, spíš mi jde o to zveřejňování .. jelikož to začíná být díky jednomu "youtuberovi" docela fenomén a očekávám nějakou reakci od represivních složek / úřadů. Mají možnost to řešit již teď, nebo chybí potřebná legislativa?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.