30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Praha - překročení o 16 km/h odpor  (Přečteno 10684 krát)

Lukyman

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Praha - překročení o 16 km/h odpor
« kdy: 02 Září 2016, 01:20:46 »

Zdravím, v květnu mě zadrželi a poslal jsem to spravního. A to z toho důvodu, že myslím, že mě nemohli správně změřit resp. vyfotit - bylo to z úhlu a cca 230 metrů daleko v zatáčce při předjíždění a ještě přede mnou byla dodávka. Proto bych chtěl vidět foto.
Posílám příkaz o uložení pokuty (nějak mi to nechce vzít), myslel jsem, že mi pošlou foto a podrobnosti, ale nic. Chtěl jsem to původně vidět na místě činu a to odmítli. Proto chci podat odpor - chci vidět foto a jelikož je to microdigicam a tak i návod k použití přístroje a tak podobně.
Nejdříve mi bude stačit podat odpor, abych si mohl sjednat schůzi a zkouknout důkazy a poté se rozhodnout.
Co jim mám tedy přesně poslat, aby němali kecy - stačí podat odpor proti příkazu, co je tady na fóru?

Děkuji
« Poslední změna: 02 Září 2016, 01:24:53 od Lukyman »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2016, 02:08:15 »

Pokud Vám přišel příkaz k uhrazení určené částky tak stačí

Citace
adresa úřadu

Č.j.: XXXXX
Číslo případu: XXXXXX


Věc: Odpor proti příkazu o uložení pokuty


Tímto v souladu s ust. § 150 odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu, v zákonné lhůtě podávám

O D P O R

proti příkazu o uložení pokuty, doručeného dne **** výše uvedeným správním orgánem pod výše uvedeným č.j.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2016, 03:16:25 »

Spíše bych volil opačný postup.

1. zajít na ouřad co nejdříve  - kdykoli v pracovní době - a pořídit si kompletní kopii spisu. Při této návštěvě se k ničemu nebudete vyjadřovat a na žádné dotazy ve věci údajného přestupku nebudete odpovídat, jinak si můžete nešťastnou/nepromyšlenou odpovědí pěkně zavařit. Cokoli řeknete, bude překrouceno, postaveno na hlavu a použito proti Vám.
2. Ve lhůtě k podání odporu spis, zejména důkazní materiál, posoudit a pak se rozhodnout, zda podáte odpor a půjdete do správního (při prohře + 1000 Kč paušál za řízení) či příkaz akceptujete a pokutu zaplatíte jako ovce.

Pokud si nebudete zcela jist, zda lze ve správním řízení důkazy shodit či zda jsou naopak zcela průkazné a není šance to uhrát, nahrajte kopii spisu sem podle pokynů. Poté vlákno přesuneme do neveřejné sekce a prověření matadoři to shlédnou, posoudí a poradí, co s tím.

« Poslední změna: 02 Září 2016, 03:24:22 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Lukyman

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2016, 14:28:25 »

Tzn. že když teď podám odpor, tak mě pozvou ke shlédnutí na úřad a tam se musím rozhodnout na místě ? To nebudu mít poté žádný čas na rozmyšlenou ( třeba týden)?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2016, 14:36:17 »

Ne. Voják se stará, voják má.
Chceš vidět spis? Zařiď si to. Chceš kopii spisu? Zařiď si to.

Jediné co si zařizovat nemusíš je prohrané řízení, to zařídí orgán za tebe :-)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2016, 15:14:38 »

Vážený pane Lukymane, patrně jste do studia problematiky neinvestoval více času, než zde přítomní dobrovolníci na odpovědi Vašim otázkám. V tom případě silně doporučuji zaplatit a dál se nestarat, anžto ve správním řízení nemáte při boji svépomocí IMHO nejmenší šanci. Toto není bezplatná právní poradna, kde je online neustále několik špičkových právníků, kteří Vám obratem zařídí vyhrané správní řízení.
Rady jste dostal, dokud zde nebude vyvěšený celý spis, žádnou další užitečnou radu patrně nedostanete, anžto nikdo z nás neumí věštit z křišťálové koule. A pokud spis vyvěsíte až po podaném odporu, přijdete o šanci zaplatit v příkazním řízení bez paušálu za SŘ, důkazy totiž teoreticky mohou být velmi těžko rozporovatelné.

Obecně se zde rezignace nenosí a nedoporučuje, ale mám neodbytný dojem, že to pro Vás bude nejméně nákladná cesta. Ani o body Vám patrně nejde, to byste se snažil jinak a otázka ve Vašem druhém příspěvku by měla hlavu a patu. Začněte se vzdělávat třeba zde http://road-fens.cz/.

 
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2016, 17:06:52 »

Tzn. že když teď podám odpor, tak mě pozvou ke shlédnutí na úřad a tam se musím rozhodnout na místě ? To nebudu mít poté žádný čas na rozmyšlenou ( třeba týden)?
Že byl vydán příkaz znamená, že úřad se na základě podkladů domnívá, že věc je jednoduchá a jasná a nemá smysl ji řešit komplikovaně. Dáte-li odpor, rozběhne se klasické přestupkové řízení, kde obecně vzato budete mít času dost.

Chcete-li vidět shromážděný materiál ještě před podáním odporu, tak vám asi nezbyde, než zajít na úřad nahlédnout do spisu, na metody, jak se dostat ke spisu na dálku (InfZ, § 36(2) SprŘ, nahlížení „datovkou“) není dost času. Víte-li, čím to bylo změřeno, můžete si návod prostudovat s předstihem (jsou zde na fóru) - to vám samozřejmě nebrání následně s doložením dodržení podmínek měření včetně souladu s návodem trápit úřad.

Po podání odporu budete mít na další kroky času dost, rozhodně nebudete nic muset dělat na místě. Úřad musí nařídit ústní jednání. Tam chodit můžete a nemusíte (kromě výslechu svědků se tam neděje nic, co by nešlo nahradit nahlédnutím do spisu a následně zasláním písemného vyjádření).

Rozdíl mezi akceptováním příkazu a podáním odporu a následné prohře je max. 1000 Kč za náklady řízení.
IP zaznamenána

Lukyman

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #7 kdy: 02 Září 2016, 17:20:28 »

Vážený pane enzyme, fórum jsem si přečetl docela dobře, ale přesto jsem tam některé odpovědi nenašel. Hlavně mě zarazila vaše odpoveď ohledně opačného postupu - to jsem opravdu nepochopil - proč bych tam měl chodit, když jsem ještě nepodal odpor?
Vím přibližně co chci na věci odporovat (postup měření v rozporu s návodem - vzálenost, úhel - i když tady nevím, protože na foto se úhle neuvádí, dále to může být vyvoceno mimo kříž, nečitelná nebo neúplná rz apod..)
Chtěl se jsem včera dát sken výzvy, ale foto mi to nechtělo vzít (tak to pořád nefunguje, píše to - Vaše příloha nemůže být nahrána, neboť selhala bezpečnostní kontrola. Prosím obraťte se na administrátora fóra). Výzva je z 23.8., takže už moc času není.
Otázka, na kterou jsem nenašel odpoveď je, co na úřádě až podám rozpor a pozvou si mě podívám se na důkazy popřípadě požádám o kopii, ale dále jsem se nedozvěděl co nastane dále. Dají mi lhůtu na zaplacení i rozpor důkazů nebo to musím řešit na místě?
Další náklady na řízení - tomu nerozumím, to už je snad v tom ne? Nezaplatil jsem na místě, poslal jsem to na úřad a ty mi vyměřili částku o 1000kč už vyšší celkem 1500kč, to se odporem navýší o dalších 1000kč? No v pondělí tam zajdu a uvidíme co dále, dám vědět.
« Poslední změna: 02 Září 2016, 17:23:13 od Lukyman »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #8 kdy: 02 Září 2016, 17:29:39 »

Úřad pravděpodobně udělal chybu - v příkazu se poplatek za správní řízení nedává (u SprDelu je to jinak). Pokud budete znát důkazy, které má protistrana před podáním odporu, můžete lépe zvolit strategii.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #9 kdy: 02 Září 2016, 18:07:56 »

OK, asi jste prošel technické části a právní pouze zběžně. Jsem ryzí technik a než jsem pochopil alespoň obrysy právní základny správního řízení trestního v oblasti provozu na PK, mi trvalo to několik týdnů a vyšší desítky desítky hodin; místy v tom tápu pořád. A to si troufnu tvrdit, že ZPPK a prováděcí k němu vyhlášku znám dost dobře. K věci.
Citace
proč bych tam měl chodit, když jsem ještě nepodal odpor
a) dostatek času na rozmyšlení, co s tím pro Vás i pro členy fóra
b) šance zaplatit pokutu z odporu bez paušálu na SŘ, pokud se Vám i ostatním budou důkazy jeviti neprůstřelnými býti
Z toho, že tam půjdete Vám neplynou žádné povinnosti a úřadu žádná práva vůči Vám jako potenciálnímu účastníku SŘ. Úřad má jedinou povinnost- vyhotovit Vám kopii spisu. Doporučuji pro případ, že spis vedou elektronicky, donést si vlastní médium (flashku). Proto jsem psal nebavit se a neodpovídat, kdyby to na Vás chtěli zkusit.
Citace
Dají mi lhůtu na zaplacení i rozpor důkazů nebo to musím řešit na místě?
Opakuji se, čtěte road-dfens. Ve zkratce bez procesních detailů - po ústním jednání, které po podání odporu musí následovat a vy v něm nebudete požadovat provedení dalších důkazů, Vám úřad poskytne lhůtu k vyjádření se k podkladům pro rozhodnutí. V žádném případě nesmíte přistoupit na to, že se vyjádřit k podkladům musíte hned - žádejte přiměřenou lhůtu, obvykle dávají 5 dnů. Dáte dohromady nějaké vyjádření k podkladům - budete-li o to stát s pomocí zdejšího fóra - a budete čekat na rozhodnutí ouřadu. Ten nějak rozhodne a nějak to zdůvodní a Vy to rozhodnutí a zdůvodnění - opět s pomocí fóra - rozcupujete na padrť a podáte odvolání. Až prohrajete i odvolání a rozhodnutí nabude právní moci, bude čas platit v předepsané lhůtě. Odvolání nestojí kromě času našeho i Vašeho navíc vůbec nic. To znamená, že za 1000 Kč si můžete užít spoustu zábavy při kočkování s dvěma úřady nejméně jednokolově - no nekup to za tu cenu.
Citace
vyměřili částku o 1000kč už vyšší celkem 1500kč, to se odporem navýší o dalších 1000kč
Dokud sem nedodáte příkaz, nevíme, zda je dobře či špatně - zda těch 1000 navíc je neoprávněný paušál za SŘ či pokuta v rámci rozmezí dle zákona. Pokud to neumíte nahrát sem, strčte příkaz na nějaké úložiště (třeba rajče [v *.jpg] či uloz.to či kamkoli jinam [již v libovolném formátu]) a dejte sem odkaz. Když bude příkaz správně, tj těch 1500 bude čistá pokuta, bude při prohře ve hře +1000 Kč jako paušál za SŘ.

@hh: doufám, že jsem to nezmastil. Mnoho jsem vynechal, vím, ale nechce se mi opisovat dfense či správní řád a přestupkový zákon.
« Poslední změna: 02 Září 2016, 18:56:51 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2016, 10:43:56 »

Takže pojďme si to shrnout, jak jsem to pochopil já a jak to asi i je:

1) pán byl změřen, na místě odmítl zaplatit blokovou pokutu 500 Kč, protože si myslel, že to mají špatně změřený

2) teď došel příkaz na 1500 Kč, který je možné zaplatit a mít klid nebo podat odpor a jít do správního řízení (+1000 Kč v případě prohry, celkem tedy 2500 Kč pokuta).

3) jak se rozhodnout, zda zaplatit příkaz 1500 Kč a mít klid nebo jít do správního řízení a riskovat pokutu o litr vyšší(2500), když nemám dostek zkušeností se správním řízením? -> je nutné dojít ještě před tím než něco udělám na úřad a vyžádat si kopii spisu, kde budou fotky a další důkazy a až to uvidim, tak se rozhodnu podle toho, zda tam jsou jen nějaký bulšity nebo kvalitní nezpochybnitelný důkazy.

4) pokud vidím, že tam na mě nic nemají, musím podat do 15 dní od doručení příkazu odpor a rozjede se tedy klasické správní řízení, kde můžu zpochybňovat důkazy, mít ustní jednání, výslechy svědků a spoustu srandy. Pokud mě uznají  i tak vinným, podám odvolání a když i to podrží nadřízený orgán, tak zaplatím pokutu 2500,-
« Poslední změna: 06 Září 2016, 10:48:00 od plikous »
IP zaznamenána

Lukyman

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #11 kdy: 06 Září 2016, 23:31:32 »

Zdravím, tak se opět ozývám. Byl jsem o víkendu pryč a neměl moc času. Včera jsem došel na magistrát požádat o nahlédnutí do spisu.

Shrnu to následovně: jak jsem tady psal, že je pokuta navýšena o 1000kč, tak je to můj omyl (nevím kde jsem to vyčetl  :-\),
jak zmínil Plikous, tak mě na místě změřili s tím, že chtěli na místě ale 1000kč, pochyboval jsem o správném změření (vzdálenost a kříž cca na středu vozidla). Poslal jsem to tedy na magistrát. Po třech měsících přišla výzva, kde jsem se mylně myslel, že mi pošlou foto důkazy, který jsem žádal na místě (nebyly mi poskytnuty), s tím že mi vyměřují 1500. Šel jsem tedy včera se na foto podívat. Vozidlo je vyfoceno ze vzdálensti 156m (domníval jsem se původně, že to bude více jak 200 - na tom jsem chtěl trochu stavět), kříž uprostřed vozidla (není zřejmě co vytknout).

Dokumenty ke stažení zde: https://uloz.to/!RvYgV8KiW/prestupek-rychlost-zip
« Poslední změna: 06 Září 2016, 23:33:11 od Lukyman »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #12 kdy: 07 Září 2016, 12:21:29 »

praha - odvolačka MD - podle mě to za litr stojí risknout :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #13 kdy: 07 Září 2016, 23:24:29 »

Malá panda tím chtěla vyjádřit, že rozhodnutí o odvolání z MD má sběratelskou hodnotu, takže navýšení o 1000 proti ušetřeným 2500 je dobrá kursová sázka.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha - překročení o 16 km/h odpor
« Odpověď #14 kdy: 08 Září 2016, 10:26:13 »

V Praze asi stačí podat odpor a když by náhodou vzniklo rozhodnutí vinen tak odvolání na ministerstvo dopravy.. tam to rok shnije a odpovědnost za přestupek zanikne..
IP zaznamenána