30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Botička v zákazu vjezdu  (Přečteno 11301 krát)

Dan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Botička v zákazu vjezdu
« kdy: 21 Října 2013, 09:26:44 »

V naší ulici  před měsícem prováděli výkopové práce a kvůli tomu je na obou koncích ulice umístěna přechodná značka zákaz vjezdu.
Výkopy už jsou dávno zasypaný a stavebí ruch utichl už před několika týdny, ale značky zůstaly.
Když jsem přijel v neděli v noci z chalupy, nechal jsem auto u nás před domem v zákazu vjezdu, abych nemusel tahat všechny ty krámy a spící děti přes půl města. Uzavžení naší ulice se samozřejmě na možnostech parkování v blízkém okolí, celkem dost negativně projevilo.

Druhý den ráno jsem na autě našel botičku. Dle odůvodnění §17a zákona 553/1991 mi jí nasadit můžou.
S autem samozřejmě potřebuju jezdit, a ve výše uvedeným zákoně se píše, že botku můžou sundat až po zjištění (a skasírování) osoby která tam auto zaparkovala. Jestli jsem to dobře pochopil, tak botka je prostředek k dotlačení řidiče k řešení přestupku na místě. 

Takže je otázka, jak z toho ven s co nejmenšíma ztrátama. Představa, že mě budou ty kurvy městapácký holit jak vovci se mi vůbec nelíbí.
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Botička v zákazu vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2013, 09:35:55 »

To je podobný těm zmrdům; dobře vědí, že tam ta značka už nemá co dělat, ale prachy to nese, že.
Odpovím vám velice krátce, snad někdo bude mít víc času:
1) materiální aspekt přestupku - u vás evidentní. Nedělám si legraci, že tohle bych klidně nechal dojít až k soudu. Nafoťte okolí zaparkovaného auta jako důkazní matroš - že práce skončily.
Nechte si botičku sundat a odmítněte za to platit. Budou na vás zkoušet kecy o tom, že bez zaplacení to nesundají. V takovém případě je upozorněte, že je budete při těchto vyjádření nahrávat mobilem a budete to řešit s GIBS.
2) máte-li tu možnost, flexa s prodlužkou nebo flexa aku. Někdo cizí vám strčil do auta nějaké dráty, kvůli kterým nemůžete odjet; takže uděláte logický krok, odstraníte je (pokud se nechcete obohacovat na cizím majetku, nechte je tam někde ležet).
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Botička v zákazu vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2013, 10:17:16 »

Souhlas se Smrtihlavem. Jen GIBS neargumentujte, ta nemá s městapem nic společného  :)
Co nejlépe fotograficky zdokumentujte auto, značky a okolí (z blízka, z dálky, z výšky - prostě maximálně).
1) Pokud máte možnost botičku odstranit svépomocí, udělal bych to, dále věc neřešil a čekal, co bude.
2) Pokud tu možnost nemáte nebo se Vám do toho nechce, zavolejte městapo, ať to sundají.
Pozor: v žádném případě nemají právo podmiňovat sundání botičky zaplacením pokuty, podepsáním čehokoliv apod. Sdělte jim, že víte, kdo zaparkoval, ale využijete právo nevypovídat. Nic nepodepisujte a celou komunikaci s nimi si od začátku natáčejte. Pokud přijde výzva k uhrazení částky, nastoupí standardní řešení správního deliktu.
Jo a na Vašem místě bych třeba v noci odstranil i ty přechodné značky - aby byl do budoucna klid  ;)

Přečtěte si tyto články:
http://www.autoweb.cz/pravo-nevypovidat-a-odstranovani-boticek
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/prikladani-a-snimani-boticek/3320
IP zaznamenána

Dan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Botička v zákazu vjezdu
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2013, 11:03:14 »

Díky za rady.
Jak jsem se dozvěděl po telefonátu na městapo, tak ulice je zavřená kvůli zajištění průjezdu stavební techniky do sousední ulice, kde pokládají nový povrch (opravdu se tam dnes pracuje). Botku mi dali na udání stavbařů kterým údajně auto překáželo (čemuž můžu a nemusím věřit, ale to je asi tak vše co s tím nadělám).
Jak to vypadá, tak bych z toho mohl vyváznout pětikilo. Což sice nasere, ale čas kterej bych tím ztrácel je asi cenější. 
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Botička v zákazu vjezdu
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2013, 12:20:47 »

Jen GIBS neargumentujte, ta nemá s městapem nic společného  :)

Ups, jasně, sorry.
IP zaznamenána

Dan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Botička v zákazu vjezdu
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2013, 15:13:52 »

Ještě jednou dík za rady a odkazy na čláky JuDr. Berana.
Byl jsem připraven na konfrontaci, ale dvě stovky mě za válku s místníma měšťákama nestojí. Zvlášť, když jsem ten zákaz vjezdu ignoroval naprosto vědomě. Za botičku prý vděčím nějakému uvědomnělému ovčanovi, kterej městapo zavolal.
Zdá se, že tady na malém městě na pražské periferii, nejsou měšťáci takový zlatokopecký kurvy jako v Praze.
IP zaznamenána