30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nebylo mu patnáct, tak nedostal slevu. Urputný aktivista opět zvítězil nad úřady  (Přečteno 4647 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

http://www.lidovky.cz/nebylo-mu-patnact-tak-nedostal-slevu-urputny-aktivista-opet-zvitezil-nad-urady-gd7-/zpravy-domov.aspx?c=A160713_145537_ln_domov_sk

Uz by zaslouzil oceneni  8)

Mhzz: Zeleny a co? Zjevne nepatri do stejne mnoziny idiotu, jako biomasa s mrkvi. Lepsi jeden inteligentni zeleny, nez 10 idiotu v autech.

A naivni asi moc nebude na svuj vek, rekl bych, ze prozrel vice nez bezna populace(lizaci mobilu a cumeni na TV zh@vna):
http://olomouc.idnes.cz/foto.aspx?r=olomouc-zpravy&c=A160714_164939_olomouc-zpravy_lds&foto=V160414_122851_zpravodaj_nav
« Poslední změna: 14 Července 2016, 22:36:58 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil

Až se dozvíte, že je příznivcem Zelených, už ho rádi mít nebudete :D
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Uz by zaslouzil oceneni  8)
Je nutné si uvědomit, že neplatí často citované "Nepřátelé mých nepřátel jsou moji přátelé." Na "zelených" webech najdete spoustu funkčních návodů, jak vydrbat s úřady a policií. To ale neznamená, že je možné ztotožnit se "zelenou" ideologií. A co Šabatová, ta se v tomhle případě taky objevila, taky by zasloužila ocenění?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil

No, ja nevim - ne ze by mi snazeni toho kluka nebylo sympaticke, ale pokud se za uspech v tomto pripade poklada, ze mu verejna ochrankyne lidskych prav dala za pravdu, tak to malinko snizuje jeho predchozi opravdove uspechy v boji s uradem.

A ze je v 16 letech sympatizant zelenych je asi v poradku - takto mlady clovek ma narok byt naivni (pokud mu to rodice nedokazi nejak pro nej srozumitelne vysvetlit) ... az dospeje, snad ho to prejde.

Btw - ja si myslim, ze v tomto pripade ma pravdu posta. Jsou to jeji pravidla a muze si je stanovit jak chce. Uz jenom z toho duvodu ze se to Sabatove nelibi. To je pro mne takovy indikator.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Nemám rád Českou poštu a pokud možno nevyužívám, nicméně v tomhle je chápu. Já mám nějaká pravidla a podle těch se řídím. To si může stěžovat, že důchodce nad 70 jezdí v MHD zadarmo. A že to je diskriminace.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Pošta, i každý poskytovatel čehokoliv (obvykle podnikatel) si může opravdu stanovit cokoliv - třeba tradiční Jen pro bílé*. Problémem je, aby přitom neporušil žádný z minimálně dvou desítek zákonů, vyhlášek, směrnic a nařízeni**, které se na jeho podnikání vztahují. Podle poslední tiskové zprávy ČOI se pochybení dopustilo více než 80% kontrolovaných eshopů***. Nemusí to nutně znamenat, že provozovatelé na to kašlou, ale spíše, že jsou pravidla nastavena složitě a rychle se mění.

* http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Roma-musite-v-hospode-obslouzit-Zaplatte-naridil-soud-444700
** https://www.pravoeshopu.cz/blog/seznam-zakonu-vyhlasek-smernic-a-narizeni-pro-e-shopy-2016/
*** http://www.coi.cz/e-shopy-stale-klamou-spotrebitele-nc2106/

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil

Nemám rád Českou poštu a pokud možno nevyužívám, nicméně v tomhle je chápu. Já mám nějaká pravidla a podle těch se řídím. To si může stěžovat, že důchodce nad 70 jezdí v MHD zadarmo. A že to je diskriminace.
Osobně nejsem zrovna velký fanda antidiskriminačního zákonodárství, nicméně pokusím se reprodukovat, jak to chápe mainstream. Opatření typu „sleva pro důchodce“ se typicky vejde do mezí pro přípustnou pozitivní diskriminaci (srov. § 7 antidiskriminačního zákona). Pokud ale u nějaké služby, jejíž poskytnutí i náklady navíc absolutně na věku zákazníka nezáleží, uděláte zhruba to, co vadilo tomu zelenému mláděti, do žádné z těch výjimek se nevlezete. U rozdílného zacházení je třeba nejdřív najít, co je norma a co výjimka z ní (např. sleva pro všechny nad 15 let ve skutečnosti není žádná sleva, ale zdražení pro ty pod 15). Výjimka pozitivním směrem pak je možná, je-li objektivně způsobilá vyrovnávat nějaké znevýhodnění té skupiny. Výjimka negativním směrem je možná jen absolutně výjimečně z neprůstřelných věcných důvodů.

V článku předestřené argumenty pošty jsou zjevné nesmysly. Ochrana osobních údajů je vyloženě chucpe, budeme asi lidi chránit jim navzdory (lze překonat, jak uvádí ostatně i ombudsježibaba, souhlasem zákonných zástupců). Podobným argumentem bývá třeba absence OP (lze řešit povinností předložit nějaký jiný průkaz, lze i stanovit jaký, nikoliv omezit věk).
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil

V pohodě, já se Zelenýma osobně moc problémů nemám, dokonce s nimi i částečně spolupracuji, protože jsem aktivní politik za Pirátskou stranu. Ale vím, že zde panuje dosti protizelená nálada.
« Poslední změna: 14 Července 2016, 16:51:03 od Mhzz »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Já bych proti zeleným nic neměl, kdyby se nechovali jako komouši (naše nápady za vaše peníze)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil

Já bych proti zeleným nic neměl, kdyby se nechovali jako komouši (naše nápady za vaše peníze)
spis socani ... spravni komousi razi nazor, ze lide zadne penize mit nemaji :-). I kdyz ve finale je to stejne fuk - takhle se v soucasne dobe chova 100% stran v (nejen nasem) parlamentu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Zelení jsou typická sorta levičáků, občas je skutečně problém je zařadit, protože výjimečně mají nějakej rozumnej nápad, nicméně jejich akce zpravidla jsou někde kolem ultrabolševiků.

Každopádně až bude pošta soukromou firmou, bude mít nárok si stanovovat pravidla. Dokud je to stádní podnik se zákonným monopolem a výjimkama z DPH, tak ať drží hubu a šoupou nohama, když si zákazník přeje.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky