30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?  (Přečteno 7480 krát)

sniper11

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím,
půlhodinové nesprávné parkování po osmé večer, zhruba na úrovni šipky (viz.obr 02-park). Následovalo odtažení a už po třech týdnech dorazil papír k zaplacení. Zaujala mě formulace přestupku:
...zadokumentována jízda...porušil omezení, stanovené dopravní značkou č.IP21 "Omezení v jízdním pruhu" . Tahle formulace mi přijde poněkud zvláštní: stání=jízda? a porušil omezení stanovené značkou? Jediná značka je o cca 50 proti směru jízdy a to ta, která určuje řazení pruhů se zákazem vjezdu vpravo (viz.obr 01-znacka), značka je dost daleko a za ní se normálně? parkuje, mé auto stálo prakticky nejblíže křižovatce. Myslíte si, že by toto šlo v případném SprDeli rozporovat? Nebo se jedná o normálí formulaci špatného parkování?
« Poslední změna: 13 Února 2015, 09:45:36 od sniper11 »
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2015, 10:16:46 »

Výzvu ignorujte a počkejte, pokud se vůbec něco bude dál dít, co případně bude ve spise.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #2 kdy: 13 Února 2015, 10:26:01 »

Dobrý den,

jen telegraficky:
1) Výzvu v Praze skutečně nemá smysl řešit, vyzkoušeno mnohokrát.
2) Značka, kterou máte na fotce, podle mého názoru není IP21, ale IP19 (řadící pruhy).
IP zaznamenána

sniper11

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #3 kdy: 13 Února 2015, 10:29:08 »

Dobrý den,

jen telegraficky:
1) Výzvu v Praze skutečně nemá smysl řešit, vyzkoušeno mnohokrát.
2) Značka, kterou máte na fotce, podle mého názoru není IP21, ale IP19 (řadící pruhy).

ad2)IP21 je podle mě jen ten zákaz odbočení vpravo - proto nechápu proč s tím operují
ad1) jde mi o to zda je šance uspět, zda nereagovat nějakou mrtvolou
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2015, 10:47:18 »

Ta značka na fotce je IP19 a její popis je v TP65 na stranách 62-63. Omezení je na ní stanoveno, nejsem ale jistý jestli platně. Já bych jako taktiku navrhoval nechat to spadnout do SprDelu (případně i s odmítutím vypovídat) a hájit se až v rámci SprDelu, že to nemohli převést na SprDel a že tam IP21 značka vůbec není. Řekl bych, že budou mít problém potom změnit kvalifikaci skutku (asi na §27 (1) e) ) a museli by se vrátit na začátek, aby sprostý pdezřelý mohl uplatnit svá práva. A potom třeba osoba mrtvá (s rizikem SprDele), nebo oznámit sám sebe a čekat na prekluzi. Mám tu i jednu čerstvou osobu mrtvou s IČem 86920731 (podle oboru podnikaní soudím, že i s řidičákem), nebo si najděte svoji, času budete mít dost.

K samostudiu pak doporučuju http://www.ipravnik.cz/cz/clanky/pd_1/art_8797/detail.aspx
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #5 kdy: 13 Února 2015, 10:53:00 »

Zcela souhlasím s vvvvvv. Pokud ovšem chcete na výzvu opravdu reagovat (což nedoporučuji), použil bych něco ve smyslu:

Dne xx. xx. 2015 mi byla doručena Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky vztahující se k údajnému přestupku způsobenému za použití vozidla RZ XXXXXXX v ulici Nádražní dne 14. 1. 2015.
 
Mám za to, že v daném místě se vámi uvedená značka č. IP21 vůbec nenachází, a tak nemohlo dojít k tvrzenému přestupku. V důsledku této skutečností mám za to, že neexistují žádné právně relevantní okolnosti či důkazy, které by opravňovaly k podezření, že mohl být nebo byl spáchán za použití vozidla RZ XXXXXXX jakýkoli přestupek, čímž nejsou naplněny znaky ustanovení § 125f odst. 2, a to zejména v části písm. b) – vykázání znaků přestupku dle zákona č. 361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů (když nezbytným předpokladem musí být i naplnění znaků přestupku vymezených § 2 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů). 

Za těchto okolností není váš úřad oprávněn postupovat dle ustanovení § 125h zákona č. 361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, neboť nebyly naplněny podmínky dle § 125h odst. 1 písm. a) resp. 125f odst. 2 citovaného zákona. Za těchto okolností není obecní úřad obce s rozšířenou působností oprávněn požadovat úhradu jakékoli peněžité částky, neboť taková úhrada by byla plněním bez právního důvodu a váš požadavek je zřejmým porušením ústavního principu zakotveného v čl. 2 odst. 2 Listiny základních práv a svobod, na základě nějž lze státní moc uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví, a taktéž zaručeným článkem 4 odst. 1 Listiny, na základě nějž mohou být povinnosti ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.

Navrhuji proto, aby Magistrát hlavního města Prahy věc odložil.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #6 kdy: 13 Února 2015, 14:01:05 »

Ještě mě zarazilo, že ve výzvě je "automatizovaným technickým prostředkem ..." - ale i to může být chybně. Opravdu tam jsou nějaké autonomní kamery, fotopasti nebo čidla?

Nevíte jestli existuje seznam "automatizovaných technických prostředků ..." nainstalovaných v Praze atp.
IP zaznamenána

sniper11

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #7 kdy: 13 Února 2015, 15:45:18 »

Ještě mě zarazilo, že ve výzvě je "automatizovaným technickým prostředkem ..." - ale i to může být chybně. Opravdu tam jsou nějaké autonomní kamery, fotopasti nebo čidla?

Nevíte jestli existuje seznam "automatizovaných technických prostředků ..." nainstalovaných v Praze atp.

to mě taky zarazilo, ale bral jsem to tak, že nějaká kamera MP natočila, jak tam to auto stojí.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #8 kdy: 15 Února 2015, 14:25:54 »

Mám za to, že ............
Za těchto okolností není váš úřad oprávněn.....

To je sice hezky napsané, ale proč to úřadům ulehčovat. Pokud už reagovat, tak jedině ve smyslu "Vaše výzva je totálně zmatečná a já nemám čas přemýšlet nad tím, kde jaké myšlenkové pochody probíhají hlavou Vašeho úředníka."

 
IP zaznamenána

sniper11

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - je v ní ale zapsán správný přestupek?
« Odpověď #9 kdy: 16 Února 2015, 09:01:37 »

Díky moc všem za názory a rady, nijak reagovat nebudu a uvidím co se bude/nebude dít dál.
IP zaznamenána