30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Namisto pomoci - pokuta  (Přečteno 12214 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2016, 23:37:24 »

Mam velice cerstvou zkusenost...

Jedu si hezky po velice malo frekventovane (vedle zahradkarske kolonie a kriminalu) rovne silnici ve meste... radim za 3... krup, spojkovy pedal zustal u podlahy. Hned je mi jasne, ze prdlo lanko od spojky... Vyrazuju, blinkr do prava, zastavuju u krajnice, zapinam vystrazne. Vylezu ven, s tim ze tohe chvilicku potrva, (Omrknu zda je to fakt totalne v haji ... a zavolam si abych zjistil moznosti v pripade, ze bych mel problemy odjet bez spojky apod.), takze otevru kufr beru trojuhelnik a skladaje ho jdu od auta...

Zvednu hlavu a stoji tam PaCHove a koukaji na me, jak se ohybam k zemi a pokladam trojuhelnik....

Co pokracovalo? Nic. blinkr objeli me a jeli pryc.

Zustavaji jen 2 otazky - zda by mne hned zkouseli zkasnout, kdybych s tim trojuhelnikem nevyrazil... a zda u nich "Pomahat a chranit" znamena to co u me. Necekam, ze mi budou delat odtahovku, ale OPRAVDU bych ocekaval, ze kdyz jsou svedky zjevne cerstve poruchy, ze se zastavi, a zeptaji, a nabidnou pomoc (treba nekam zavolat, obednat odtah apod... mohl jsem byt treba bez mobilu etc.)
Ja bych jim sice jenom podekoval, ze dobry, ze to zvladam, ale i tak, zbytky respektu vuci PCR (co jsem jeste narozdil od MP trochu mel) zase vzaly za sve.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2016, 00:08:32 »

Stilg: U mě za PČR dobrý. Já budu zcela spokojen, když mi nebudou ani pomáhat, ani mě chránit, stačí když mi prostě dají pokoj.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2016, 00:28:06 »

Hele sorry, ale postavit černé BMW v noci na dálnici (dle fotky mohla daaaleko víc ke kraji, až do trávy) ... a neoznačit ho jako překážku ... Je fakt, že ženská a v šoku to měla v hlavě trochu v tu chvíli jinak, ale příště si aspoň bude pamatovat, že překážka se má označit, alespoň do přijezdu policie. Taky k ní mohla policie dorazit až ve chvíli, kdy to do ní poslal zezadu kamioňák, (kterej zrovna čuměl na film). Označení překážky je první co mě po nehodě zajímá ... a že srnu jsem sundal zrovna minulou neděli.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2016, 00:45:19 »

zceyee: Trojúhelník tam nepochybně dát měla. Dostat pokutu neměla. Argumentů lze přednést asi milion, nadto motivací policajtů zcela jistě nebylo edukovat řidičku (aspoň si bude pamatovat ...), ale dostat čárku.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2016, 07:24:52 »

A 2 body už se vezou.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2016, 12:16:28 »

Volba, že zaplatí, byla na ní.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #7 kdy: 22 Června 2016, 12:49:17 »

Volba, že zaplatí, byla na ní.

To sice byla její volba, ale zcela určitě byla v šoku. Problémem asi bude, že ani přesto se ničeho nedovolá.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2016, 14:02:32 »

Volba, že zaplatí, byla na ní.

To sice byla její volba, ale zcela určitě byla v šoku. Problémem asi bude, že ani přesto se ničeho nedovolá.

Já se na to takhle nedívám. Při představě, že to do ní napálí moje rodina a ona bude argumentovat, že zapomněla na trojúhelník, protože byla v šoku - to jí prostě neomlouvá. Je to situace, do které se jako řidič můžete dostat kdykoliv a jako řidič ji musíte zvládnout. Policie podle mě nepochybila s udělením pokuty (nijak se jich nezastávám, obyčejné napomenutí s domluvou by stačilo), ale s tím, že v takové situaci neposkytli žádnou další podporu. Nic by je nestálo se postavit 100 metrů za ní a rozblikat, než se situace vyřeší - zvlášť když už viděli že to je nějaká pipina co nevnímá okolí a nezajímá ji, že není vidět. To mě na jejich chování vadí, protože to ukazuje, že je nic jinýho nezajímá, jenom čárky. Kdyby totiž ten trojúhelník na silnici položila, tak by se na ni prostě vysrali a nechali ji tam stejně.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #9 kdy: 22 Června 2016, 14:06:31 »

Správné řešení by bylo, kdyby šel ten trojúhelník položit policajt a pak vyinkasoval pokutu za zanedbání celkem důležité povinnosti.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #10 kdy: 22 Června 2016, 14:13:34 »

Nic by je nestálo se postavit 100 metrů za ní a rozblikat, než se situace vyřeší - zvlášť když už viděli že to je nějaká pipina co nevnímá okolí a nezajímá ji, že není vidět. To mě na jejich chování vadí, protože to ukazuje, že je nic jinýho nezajímá, jenom čárky. Kdyby totiž ten trojúhelník na silnici položila, tak by se na ni prostě vysrali a nechali ji tam stejně.
Blbost, dle mě je zavolala ona, už jen kvůli pojistce. A rozblikaní cca 100m za ní oni stojí - je to patrné z fotografie.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #11 kdy: 22 Června 2016, 17:29:36 »

Volba, že zaplatí, byla na ní.

To sice byla její volba, ale zcela určitě byla v šoku. Problémem asi bude, že ani přesto se ničeho nedovolá.

Já se na to takhle nedívám. Při představě, že to do ní napálí moje rodina a ona bude argumentovat, že zapomněla na trojúhelník, protože byla v šoku - to jí prostě neomlouvá. Je to situace, do které se jako řidič můžete dostat kdykoliv a jako řidič ji musíte zvládnout. Policie podle mě nepochybila s udělením pokuty (nijak se jich nezastávám, obyčejné napomenutí s domluvou by stačilo), ale s tím, že v takové situaci neposkytli žádnou další podporu. Nic by je nestálo se postavit 100 metrů za ní a rozblikat, než se situace vyřeší - zvlášť když už viděli že to je nějaká pipina co nevnímá okolí a nezajímá ji, že není vidět. To mě na jejich chování vadí, protože to ukazuje, že je nic jinýho nezajímá, jenom čárky. Kdyby totiž ten trojúhelník na silnici položila, tak by se na ni prostě vysrali a nechali ji tam stejně.

Nezlobte se, ale to co pisete je naprosta hovadina...

Kdyz jste v soku, tak jste proste v soku... tedy stav, kdy jste mimo a tedy nemuzete se ovladat a reagovat, jako kazdy jiny v beznem stavu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #12 kdy: 22 Června 2016, 18:59:15 »

Já osobně bych se přiklonil k názoru, že trojúhelník neudělá takovou práci jako výstražné blinkry.
BTW když jsem naposledy potřeboval trojúhelník, protože jsem na silnici první třídy prorval pneumatiku, tak mne málem smetl kamion když jsem ten trojúhelník nesl dozadu. Kupodivu jsem měl i vestu. Kdybych tam normálně hodil jen blikačky bylo by to možná bezpečnější ...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #13 kdy: 22 Června 2016, 19:16:04 »

Já osobně bych se přiklonil k názoru, že trojúhelník neudělá takovou práci jako výstražné blinkry.
BTW když jsem naposledy potřeboval trojúhelník, protože jsem na silnici první třídy prorval pneumatiku, tak mne málem smetl kamion když jsem ten trojúhelník nesl dozadu. Kupodivu jsem měl i vestu. Kdybych tam normálně hodil jen blikačky bylo by to možná bezpečnější ...
A co varianta blikačky jako základ + trojúhelník 100m před + vesta jako automatika když vylejzam v noci na silnici z auta?

edit: a pokud by se to stalo na dálnici, neváhal bych zavolat fízly aby to označili, než pneu vyměním ...
« Poslední změna: 22 Června 2016, 19:20:14 od zceyee »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Namisto pomoci - pokuta
« Odpověď #14 kdy: 22 Června 2016, 20:10:04 »

Joo jako kdyz me nechalo auto na D1..sel jsem dat ve veste trojuhelnik, prijela fizlovska dodavka a ze pry mi pomohou pokud mam lano..nechali me vyndat celej kufr veci na dalnici a kdyz jsem ho nemel, rekli ze taky nemaji a jeli dal..to ani nevedeli, ze uz jsem mel odtah par km od mista poruchy..velke diky jim za nic
IP zaznamenána