30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: OT: Zápis do mateřské školky - nepřijat z kapacitních důvodů  (Přečteno 2388 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil

Ahoj, vím, že je to off-topic, ale rad bych se o tom tady pobavil, třeba to už někdo z vás řešil.

Situace klasická, moc dětí, málo míst. Můj kluk měl tu "smůlu", že se narodil později než jiné děti a proto nebyl přijat. Když pominu fakt, že přijímat děti jen na základě věku je IMHO blbost, štve m, že tam bydlím už hezkou řádku let, obě mé děti se zde narodily a tak bych čekal, že obec se na své občánky připraví.

Napsal jsem odvolání a rád bych se tady s vámi pobavil, nad otevřenými otázkami:
1. Psal jsem to ve stavu vrcholné nasranosti, ale snažil jsem se o emoční neutralitu. Povedlo se mi to?
2. Argumentace na základě diskriminace podle věku. Mám šanci to ustát?
3. Podpůrné argumenty: podmínky k přijetí jsou AFAIK definovány §34 školského zákona. Není někde (nějaké prováděčky apod.) ještě něco shovaného?
4. Co napsat jinak?

Díky za pomoc



IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:OT: Zápis do mateřské školky - nepřijat z kapacitních důvodů
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2016, 09:57:52 »

Doporučuji pročíst http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2010/kriteria-pro-prijeti-do-materske-skolky-se-maji-tykat-deti-nikoli-posuzovat-jejich-rodic/ a související. Moc jsem se tím nezabýval, ale snad se tam něco najde.
IP zaznamenána