30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě  (Přečteno 12803 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #15 kdy: 21 Června 2016, 11:09:13 »

...A ještě dodám: Komu není rady, tomu není pomoci. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.

Jako když hrách na stěnu hází... Hlavou zeď neprorazíš  ::)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #16 kdy: 21 Června 2016, 11:15:14 »

Jako když hrách na stěnu hází... Hlavou zeď neprorazíš  ::)

Nejsem si jist, jasne emericka pseudo zed
https://www.youtube.com/watch?v=aEVeqM9QIlM - no mozna to jsou dvere
https://www.youtube.com/watch?v=VIPePGrbboM - zed
« Poslední změna: 21 Června 2016, 11:17:38 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #17 kdy: 21 Června 2016, 11:21:49 »

...A ještě dodám: Komu není rady, tomu není pomoci. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.

Jako když hrách na stěnu hází... Hlavou zeď neprorazíš  ::)

I kdybych stokrát chtěl, býka prostě nepodojím.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #18 kdy: 21 Června 2016, 11:37:16 »

Dle mého názoru je nemožné to "vyhrát" na prekluzi

Je to Praha.. odvolací orgán je ministerstvo.. je šance že to na ministerstvu shnije rok a prekluze.. a i když ne tak je šance že Praha něco zkope tak že to ministerstvo bude muset vrátit a nevěřím že Praha a MD zvládnou dvě kola za dva roky..
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #19 kdy: 21 Června 2016, 12:04:40 »

Dle mého názoru je nemožné to "vyhrát" na prekluzi

Je to Praha.. odvolací orgán je ministerstvo.. je šance že to na ministerstvu shnije rok a prekluze.. a i když ne tak je šance že Praha něco zkope tak že to ministerstvo bude muset vrátit a nevěřím že Praha a MD zvládnou dvě kola za dva roky..

Ano, to tu tak nějak meldujeme od včerejška, ale kamarád pana Michelska_pivnice má více zkušeností, takže "game over". Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Osobně se domnívám, že pan Michelska_pivnice je úředník, který se snaží nám zprotivit poskytování rad prostřednictvím tohoto webu. Nebo je to prostě jenom méně gramotná osoba. Oba případy chovám v přibližně stejné oblibě a pro oba mám stejné řešení: ignore list. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #20 kdy: 21 Června 2016, 13:10:21 »

Nic ve zlym, ale trochu se to tady zvrhava. Podle me je rozhodnuti samotneho prestupce zda se rozhodne bojovat nebo ne. Mam-li hovorit za sebe tak muj prestupek, ktery jsem tu driv resil a mel mnohem lepe rozdane karty mi zabral v ramci priprav a reseni cca 20-30 hodin. I kdybych dostal maximalni pokutu + naklady spravniho rizeni v penezni hodnote by me to vyslo levneji, na druhou stranu jsem nedostal body a neco se naucil. Otazka tedy je zda ma pro prestupce smysl bojovat za "500" + 2 body a zda on sam se tak rozhodne.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #21 kdy: 21 Června 2016, 14:45:55 »

Nic ve zlym, ale trochu se to tady zvrhava. Podle me je rozhodnuti samotneho prestupce zda se rozhodne bojovat nebo ne. Mam-li hovorit za sebe tak muj prestupek, ktery jsem tu driv resil a mel mnohem lepe rozdane karty mi zabral v ramci priprav a reseni cca 20-30 hodin. I kdybych dostal maximalni pokutu + naklady spravniho rizeni v penezni hodnote by me to vyslo levneji, na druhou stranu jsem nedostal body a neco se naucil. Otazka tedy je zda ma pro prestupce smysl bojovat za "500" + 2 body a zda on sam se tak rozhodne.

Děkuji Vám za připomínku. Pravděpodobně jsem se nevyjádřil dostatečně jasně, za což se omlouvám. V žádném případě a za žádných okolností jsem nikdy ani na tomto webu ani nikde jinde nikoho nenutil k tomu, aby se pouštěl do křížku s úřadem či aby se za enormních finančních a časových nákladů bránil udělení pokuty. Pokud mne něco znechucuje, není to ochota zaplatit pokutu, ale neochota zakladatele tohoto vlákna si alespoň ze slušnosti přečíst reakce na otázky, které sám položil. A byl bych moc smutný, kdybych tady byl jediný, kdo tuto skutečnost zaznamenal.
Tímto si dovoluji svoji účast na tomto tématu považovat za uzavřenou, nehodlám se pouštět do žádných "flame wars".
IP zaznamenána

Michelska_pivnice

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #22 kdy: 21 Června 2016, 14:53:02 »

Citace
Ano, to tu tak nějak meldujeme od včerejška, ale kamarád pana Michelska_pivnice má více zkušeností, takže "game over". Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Osobně se domnívám, že pan Michelska_pivnice je úředník, který se snaží nám zprotivit poskytování rad prostřednictvím tohoto webu. Nebo je to prostě jenom méně gramotná osoba. Oba případy chovám v přibližně stejné oblibě a pro oba mám stejné řešení: ignore list. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Omlouvám se, pokud vyznívám jako úředník nebo negramotná osoba, ale můžu Vás ujistit, že ani jedno z toho nejsem, jedná se pouze o mé první správní řízení (které ještě ani nezačalo, pouze je to ve fázi, kdy se mám dostavit k ústnímu jednání), takže jsem méně znalý a snažím se pracovat s co největší spoustou materiálu a slyšet vaše podněty a připomínky, ze kterých jsem došel k závěru, že je bohužel větší šance v prohru než výhru, a k tomu poskytuji komentář zase já.
Na fórum 30kmh jsem se obrátil z toho důvodu, že ho pročítám již více než rok a vím, že se zde najde spousta ostřílených profesionálů, a právě od nich jsem chtěl slyšet jejich zkušený názor.

Děkuji za pochopení a doufám, že mozkovým myšlením dojdete k tomu, že ta hloubka 1,6mm mého správně-právního dezénu tam fakt není.  :D 8)
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #23 kdy: 21 Června 2016, 15:04:49 »

Za mě jen poznámka. Byl jsem na tom stejně jako vy ještě cca před dvěma roky. První správní řízení (z dnešního pohledu jednoduché) mi nedávalo spát a když jsem přišel na ústní, tak jsem cítil třas hlasu i rukou - prostě nervozitu. Postupem času, téměř každodenním pročtením nejnovějších komentářů u ranní kávy, zvýšíte skill a budete si schopen poradit "téměř" se vším. Držím Vám palce.
IP zaznamenána

Michelska_pivnice

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #24 kdy: 21 Června 2016, 15:07:33 »

Za mě jen poznámka. Byl jsem na tom stejně jako vy ještě cca před dvěma roky. První správní řízení (z dnešního pohledu jednoduché) mi nedávalo spát a když jsem přišel na ústní, tak jsem cítil třas hlasu i rukou - prostě nervozitu. Postupem času, téměř každodenním pročtením nejnovějších komentářů u ranní kávy, zvýšíte skill a budete si schopen poradit "téměř" se vším. Držím Vám palce.

Díky moc!   ;) Abych přiznal pravdu, těším se na použití Helmuta, snail mail a podobných lahůdek; v tomto případě se ale nejspíš rozhodnu složit zbraně, na rozhodnutí mám čas do zítra.  :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #25 kdy: 21 Června 2016, 15:38:46 »

Opět po delší době se pletu tam, kam nemám, ale nedá mi to. IMHO je jediný důvod to vzdát: úspora času a nákladů na správní řízení. Důvodů k boji je více:
Čert vzal čas a peníze, jakýkoli bod se může během jediné jízdy proměnit v ten kritický, příkladů je na fóru dost.
Bojovat můžete s klidem a bez časové náročnosti podle příspěvků zde uvedených
- na ÚJ chodit nemusíte, ale vyžádáte si čas na vyjádření k podkladům pro rozhodnutí
- ve vyjádření zpochybníte měření přítomností druhého vozidla a příslušným odstavcem z návodu k Rameru (samozřejmě bez uvedení, že je to návod k Rameru)
SO1 nepochybně rozhodně vinen.
- podáte blanketní odvolání s tím, že doplníte ve lhůtě, správním orgánem stanovené
- pokud nějakou neobvyklou procesní aktivitou toto SO2 (=MD) stihne do prekluze 2 roky, budete mít do té doby připraveno relativně slušné odvolání (žádost o výslech svědků - policistů, žádost o návod k LIDARu, které odešlete bez podpisu)
- SO2 to už nemá šanci znovu zprocesovat do 2 let (musí znova požádat o doplnění - chybí podpis)

Co riskujete: maximálně několik hodin při psaní podání + paušál 1 000 Kč za správní řízení
Co můžete vyhrát: 2 body + rychlostní daň

« Poslední změna: 21 Června 2016, 15:47:03 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #26 kdy: 21 Června 2016, 16:39:19 »

jsem došel k závěru, že je bohužel větší šance v prohru než výhru, a k tomu poskytuji komentář zase já.

Šance na výhru není tak malá.. i když jestli 2 body neřešíte a nabídli by 400 blokově tak to asi je levnější řešení.
Ale ještě to má riziko do budoucna.. příští rok to bude přitěžující okolnost u dalších přestupků a taky platičům ochotně posílají další pokuty..

- na ÚJ chodit nemusíte, ale vyžádáte si čas na vyjádření k podkladům pro rozhodnutí

Ale na neoficiální a polo-oficiální řešení ..jako je vyřešení blokově se slevou.. tam osobně jít musí

Ale když už pokutičku se slevou tak by asi šlo pokusit se zbavit i těch bodů.. rozporovat přesnost měření a pak říct že 62 určitě nejel, ale když by se to překvalifikovalo a vyřešilo blokově tak je ochotný uznat rychlost 54..
IP zaznamenána

Michelska_pivnice

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:65/62 na 50; Vršovická, Praha 10; řidič ztotožněn na místě
« Odpověď #27 kdy: 21 Června 2016, 18:39:17 »

Citace
Ale když už pokutičku se slevou tak by asi šlo pokusit se zbavit i těch bodů.. rozporovat přesnost měření a pak říct že 62 určitě nejel, ale když by se to překvalifikovalo a vyřešilo blokově tak je ochotný uznat rychlost 54..

Přesně to mě napadlo už dnes dopoledne, řekněte mi, jak je to cca průchodné u pána/paní referentky

Pane [XYZ], chtěl bych to tedy nakonec projednat blokově, ale chtěl bych Vám říct, že studiem videa z autokamery a následnou rekonstrukcí např. dle zvuku motoru jsem vyvodil, že vozidlo rychlostí 62 km/h jet určitě  nemohlo, PŘEKROČENÍ RYCHLOSTI UZNÁVÁM ("nějaký překročení rychlosti tam asi bylo"), ale pouze do 5 km/h, zároveň nechci rozjíždět SŘ, protože by to byla zátěž pro nás oba; za zmíněných 400 Kč Vám uznám překročení rychlosti do 5 km/h, což si myslím, že je rozumný kompromis a oba odejdeme spokojení.

IP zaznamenána